SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 5x5 do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 622

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

87

Wzrost

187

Cel treningowy

Redukcja

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

full osprzęt siłownia

Zażywane suplementy

Zbilansowana
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 344
Czy mogłby ktos ocenic, ewentualnie poprawic ? Z góry dziekuje.

TRENING A
Przysiady 5x5
Wiosłowanie 5x5
WL 5x5
OHP 5x5
Wyciskanie francuskie 5x5
Biceps sztanga 5x5

TRENING B
MC 5x5
Wyciskanie kąt dodatni 5x5
Wykroki 5x5
Wyciskanie hantel nad głowe siedzac i sie opierajac lub high pull 5x5
Podciaganie podchwytem wasko 4xmax
dipsy 4xmax

Mam jeszcze pytanie bo obecnie robie tak ze:
1 seria 5x50% ciezaru maxymalnego dla 5 powtorzen
2 seria 5x70%
3 seria 5x80%
4 seria 5x90%
5 seria 5x100%
Robic tak dalej czy lepiej jest robic wszystkie 5 seri takim samym maxymalnym ciezarem dla 5 powtorzen ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Sposób progresji jest w porządku.
Jednak ćwiczenia dodatkowe jak barki czy ramiona spokojnie możesz dać na wyższym zakresie powtórzeń.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
Ja się zastanawiam jak Wy to robicie, że potraficie 6 ćwiczeń jechać 5x5
Mnie się chce rzygać ze zmęczenia po pierwszych trzech ćwiczeniach. Mam ochotę iść do domu. Wtedy biorę ciężarki i czasem jadę barki, triceps, biceps, 3 serie po 8-12 na dobicie niejako, albo biorę tylko w jeden dzień sam biceps, w inny sam triceps. Wogóle traktuję FBW jako trójbój z elementami kulturystyki. Dla mnie reszta to dodatki, które robię jeśli mam siłę, ochotę.

Progresją ciężaru jest łatwiej. Robiąc 5 serii po 5 powtórzeń 80-90% to jest wysiłek... A tu czytam nieraz:. elo robię FBW 5x5 6 ćwiczeń, czy mogę dołożyć allahy, albo drugie ćwiczenie na bica? .

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Ponad to bicepsowi czy tricepsowi nie są potrzebne ćwiczenia w zakresie 5 powtórzeń. Jest baza ćwiczeń w których można lecieć siłowo a dodatki na wyższej liczbie powtórzeń.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serie i powtorzenia przy FBW

Następny temat

Trening FBW (na mase) do oceny.

WHEY premium