SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 3 x tyg. - za długo trwa trening- co poprawić ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Witam

Ćwiczę parę lat - choć wcześniej była to redukcja. Zakończona powodzeniem.

Teraz od miesiąca uczę się od nowa ćwiczeń i ruchów masowych

Mój trening to SPLIT 3xtyg.
PN klatka+ bicepsy+brzuch
ŚR uda, łydki+ barki+ brzuch
PT plecy+ triceps+brzuch.

Na duże partie robię 4 ćwiczenia po 4 serie -8-12 powt.
Na małe partie robię 3 ćwiczenia po 4 serie 8-12 powt.
Wyjątek łydki, brzuch, przedramiona - tu robię więcej powtórzeń.

Sęk w tym, że nie bardzo pamiętam jak to było przed redukcją, ale teraz trening zajmuje mi prawie bite 2 h !

Ruchy wykonuję czysto, powoli z naciskiem na technikę, a nie ciężar. Co powoduje, że to trochę trwa.
Przerwy na duże grupy to ok. 2 min. Na małe 1,30min.

Ale coś mi tu nie halo. Za długo coś nie ?
Co mam zmienić ?
Skrócić przerwy ?

Boję się, że po 2h 3 x tyg. za szybko się wypalę.

Zmieniony przez - Sąsiadwroc w dniu 2009-05-30 18:09:41

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze faze negatywna masz az za dluga i masz przez to az za niski ciezar.

przerwy normalne wiec 2h to troszke duzo sie wydaje . ogranicz jakos do 1.5 i moze byc.

moze przerwy pomiedzy calymi partiami robisz na tyle dlugie ze wychodza 2h lacznie

rozumiem ze to split tak jak w tresci bo w temacie jest fbw

Zmieniony przez - psonic w dniu 2009-05-30 18:13:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
TAk, oczywiście chodziło o SPLIT. Proszę moda o zmianę w tamacie.
Myślami jeszcze w redukcji jestem

Owszem, ciężary nie są duże, ale to nie jest problemem. Powoli wykonuję każdy ruch, aby utrzymać stałe napięcie.
Tak jak pisałem, od nowa uczę się niejako ruchów z większymi ciężarami niż na redukcji przy FBW.

Czy przerwa na duże grupy 1,30min, a na małe 1,10 min będzie ok ?
Na redukcji robiłem 1min. pomiędzy seriami na duże partie.

Pomiędzy ćwiczeniami nie robię przerwy dłuższej niż przerwa między seriami.



ps. tak np. wygląda poniedziałek. Przed każdą nową grupą mięśniową dochodzą dwie serie rozgrz. oraz na początku treningu bieżnia 10min.

PN

klatka

wyciskanie na płasko 4x6-10
wyciskanie skos 4x6-10
wyciskanie głową w dół 4x6-10
wyciskanie wąskim uchwytem 4x6-10

biceps

unoszenie sztangi 4x6-10
unoszenie sztangielek 4x6-10
unoszenie sztangielek młotkowo 4x6-10

przedramiona - nachwytem 5x12
podchwytem 5x12

brzuch- proste spinanie 10x12-15
skośne skłony boczne na maszynie 3x12

Zmieniony przez - Sąsiadwroc w dniu 2009-05-30 18:38:05

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja bym nie zmniejszal tych przerw jesli musialbym jeszcze obnizyc ciezary. nie tylko technika potrzebna do prawidlowego rozwoju ale i ciezar musi dawac bodziec, wiec wolalbym juz troszke dluzej posiedziec na tej silce niz sztucznie obnizac te przerwy.
chociaz mi sie dobrze cwiczylo przy przerwach 1min, ale ciezarki byly malutkie. takie na rozruch, przyzwyczajenie stawow to moze i dobre.

jak czujesz sie zregenerowany i jesz dobrze to niekoniercznie musisz sie przetrenowac nawet jesli sporo czasu spedzasz na silce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 342 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4443
a ja trenuje 4 razy w tyg ale po 50min i tak najlepiej jest bo po ok 80min organizm juz wpada w katabolizm a jeszcze co do przerw to ja daje(z wyjatkiem b ciezkich przysiadow czy ciagow)1min przerwy i jest super i ciezary duze!kwestia przyzwyczajenia !nie polecam siedziec po 2 godz bo poprzepala sie tylko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dobre jedzenie okolotreningowe + np aminki jak katabolizm przeraza. duzo do powiedzenia ma intensywnosc a nie sam czas, ale ze mnie zaden spec.

ja najdluzej cwicze 1.5 h, do 2 dochodzi kiedy jestem przemeczony i robie bardzo dlugie przerwy. ogolnie lubie wychodzic niewiele poza godzine. no i ja jestem domator

intensywne 2h moze skutkowac przetrenowaniem, ale nie musi . dosc indywidualna sprawa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pompki na poręczach do góry nogami

Następny temat

Co dalej po a6w ?

WHEY premium