SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 15/10/5. Plan + dieta ocena.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1901

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

22

Waga

66

Wzrost

173

Cel treningowy

Poprawa siły / sylwetki - masa

Staż treningowy na siłowni

3-4 miesiące

Uprawiane inne sporty

Obecnie nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Opis w temacie.

Dieta

Masa - w temacie.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Trec Mass XXL

Ostatnio przerabiany plan

Split
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
Witam,

Proszę o sprawdzenie oraz korektę planu FBW + diety zawartej w załącznikach. Zależy mi na poprawie siły + masy, bez nadmiernego zalania fatem. Samą dietę + plan wygrzebałem z forum - oczywiście wprowadziłem modyfikacje pod siebie. Całkowite zapotrzebowanie 3k kcal będzie odrobinę zredukowane. Sprzęt: wyciąg górny + dolny / gryfy prosty + lekko łamany / hantle / ławka skos góra + prosta / modlitewnik / stojaki regulowane wysokie - Brak prasy do nóg. Poniżej zamieszczam kilka pytań:

1. Nie wiem czy akurat ten FBW 15/10/5 jest dla mnie odpowiedni, może lepsze byłoby HST ?
2. Czy wprowadzanie metody Wodyn 15/10/5 Alternatywne ma sensu przy moim niskim stażu / obciążeniach?
3. Zamierzam dokładać ok. 2,5 k co tydzień - czy lepsze byłby sprawdzenie maksów i wprowadzenie planu z procentowym rozkładem w seriach ?
4. Mogę ćwiczyć 4x w tygodniu, ale z tego co wyczytałem w innych postach zdania są podzielone.
5. W planie są ćwiczenia, które wymagają prasy do nóg - niestety nie mam jej na wyposażeniu. Jakie ćwiczenia najlepiej zastąpią te wymienione w planie ?

Pozdrawiam!







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Może być
2. Im prostszy plan, tym lepiej. Żadnego liczenia procentów, tylko ciągłe dokładanie ciężaru.
3. JW
4. Zaufaj Wodynowi ;)
5. Syzyfki i żuraw

Dieta= monodieta, czyli źle. Za dużo oliwy- zastępuj ją orzechami, rybami, masłem, olejem lnianym (wysokolinoleonowym), olejem kosowym, serami, półtłustym mięsem. Musisz mieć większą rotację produktów i oczywiście do każdego posiłku warzywa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 881
Witam,

Dziękuję za szybką odpowiedź! Wprowadziłem zmiany do diety, rozpisałem dietę A / B dla urozmaicenia oraz rotacji posiłków - kierowałem się uwagami z podwieszonych tematów, proszę o weryfikację (podliczona pod ekto, dieta B skierowana bardziej na DNT - czy 255g WW to nie za mało?) Do każdego posiłku w miarę możliwości dodawane będą warzywa, bilans wyjdzie ok 200+kcal z uwagi na jakieś drobne przekąski.

Zdecydowałem się ćwiczyć zgodnie z poprawionym FBW z dokładaniem 2,5 kg co tydzień - zależy mi na priorytetowym rozwoju barków (upośledzona partia) / przedramion oraz brzucha, z racji na szybką regenerację (dodam ZMA + glutaminę) czy w DNT mogę męczyć te partie niezależnie od planu ?

Pozdrawiam.







Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na mase/siłe

Następny temat

Plan na mase 4 dniowy?

WHEY premium