SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW, przerwa, zmiana planu, pare problemów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 628

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

19

Waga

ok. 83-84

Wzrost

186

Cel treningowy

Masa/siła

Staż treningowy na siłowni

2-3miesiące

Uprawiane inne sporty

tenis ziemny, rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztangielki/40kg, niebawem pełna siłownia

Dieta

z nadwyżką kaloryczną

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

-

Zażywane suplementy

-

Ostatnio przerabiany plan

fbw(ABS poziom 2 na następny dzień po fbw)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 176
Witam, od trochę ponad 2miesięcy robie plan fbw który wygląda mniej więcej tak:

Przysiad ze sztangielkami (3serie+ 2 rozgrzewkowe)
Martwy ciąg/RDL -||-(3+2)
Pompki na podpórkach z obciążeniem w plecaku(3 serie właściwe każda z innym ustawieniem rąk, 2 rozgrzewkowe-na kolanach bez obciążenia)
Wiosłowanie sztangielką w podporze(3+2)
Wyciskanie sztangielek nad głowę(2+1)
pod koniec zamiennie uginanie na biceps, wspięcia na łydki (2+1)

obciążenia na ostatniej serii: przysiad i martwy 38kg, pompki wszystkie serie 6kg, wiosłowanie 20kg, wyciskanie nad głowę 10kg, uginanie przedramion 10/12kg

Wydaje mi się że najlepiej na mnie działa przedział 10 powtórzeń. Mam dostęp do 40kg obciążenia, ale to jeszcze wystarcza żeby poczuć nogi podczas ćwiczeń.
Ćwiczyłem na razie w domu, teraz planuje wybrać się na siłownię. Co do samego planu to są postępy(przybrałem jakieś 2-3kg, optycznie też lepiej).

Wracając do tego FBW, zastanawiam sie nad jego przebudową bądź zmianą, słyszałem, że równie dobry jest split z partią 2/tyg, wydaje mi sie, że będę wtedy więcej z siebie dawał, bardziej się będę mógł skupić na konkretnych partiach i lepiej się oddzielą ćwiczenia. dobry pomysł?
Czy po tych 8-9 tygodniach ćwiczeń muszę teraz zrobić tygodniową przerwę?
No i czy te pompki na podpórkach to dobry pomysł zamiast wyciskania? bo czuje, że to ćwiczenie też mi trochę daje po naramiennych.
Jeszcze jedno pytanie co do wiosłowania sztangielką, jaki w koncu powinien być ten ruch? Youtube mówi raz jedno raz drugie, podobnie z forami. Zaczyna się "na wysokości głowy" i kończy przy biodrze? Czy linia prosta |? Czy trzeba obniżać bark celem lepszego rozciągnięcia, czy plecy są nieruchome?

dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 371 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3926
hehe też gram w tenisa ziemnego.

Myślę, że zmiana treningu na split będzie dobra. Ja osobiście wolę Splita. FBW jest dobre na początek, że zobaczyć jak to wszystko działa jednak niektórzy zostają dłużej przy tym planie treningowym. Spróbuj teraz Slita. Organizm lubi gdy go szokujemy. Po czasie sam zobaczysz co na Ciebie lepiej działa.

Zmieniony przez - Hiero w dniu 2013-08-13 12:49:34

SHUT UP AND TRAIN !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Waga 80 + kg i 40 kg total obciążenia? Nie ważne jakim planem będziesz ćwiczył, na takich ciężarach nie ma mowy o progresie.

W wiosłowaniu pracujesz po skosie, do biodra.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-08-13 13:35:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 176
Te 40kg to tak na początek, żeby stawy przygotować do większych obciążeń, kiedyś od podciągania bez rozgrzewki łokcie mi wysiadały, więc tym razem lecę stopniowo. Jak mówiłem planuje na siłownie się wybrać, więc nie ma co patrzeć na to obciążenie w sumie.

Czy co dwa miesiące(jeden cykl?) zawsze musi być tydzień przerwy+ zmiana planu na inny?

Zmieniony przez - orions10 w dniu 2013-08-13 13:53:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Przy takim stażu nie.

O tym ile warte były te treningi przekonasz się w dzień-dwa później po wzięciu 50 lub 60 kg w mc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 176
sugerujesz bolące mięśnie? Czy anabolizm? przy takim stażu nie, ok, ale co nie? nie trzeba zmieniac planu czy robic przerw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Pytałeś czy zawsze musi być tydzień przerwy i zmiana planu na inny- nie, Ty masz niemal zerowy staż. Na 40 kg nie zrobi się treningu siłowego (nie rozumianego jako crossfit/interwały).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening + suple do oceny

Następny temat

Początkujący

WHEY premium