SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW, plecy i brzuch

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 883

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 119
Płeć : M
Wiek : 20
Waga : 68-70
Wzrost : 179
Cel treningowy : głównie masa
Staż treningowy na siłowni : niecałe dwa tygodnie
Uprawiane inne sporty : -
Dostęp do sprzętu : full
Dieta : w miarę
Przeciwskazania medyczne : brak
Zażywane suplementy : brak
Ostatnio przerabiany plan: FBW prawie dwa tygodnie, wcześniej tydzień ACT

Mój plan na wzór georgu:
Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 3s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 3s
Klatka: Wyciskanie sztangi na prostej 3s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 2s
Biceps: Uginanie ramion ze sztangielkami 2s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 2s

Dodałem do tego 3s brzucha na skośnej głową w dół. Czy w tym ćwiczeniu pracują plecy, bo mam wrażenie, że tak chociaż atlas kulturystyki tego nie potwierdza: "główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie proste brzucha, skośne brzucha"?

Z treningu jestem zadowolony tylko mam wrażenie, że słaby mam progres pleców. Na wszystkie partie zwiększam ciężar, bądź powtórzenia co trening, a dzisiaj nie dałem rady przy wiosłowaniu zrobić więcej niż na poprzednim treningu. Dwa ostatnie powtórzenia już były słabe technicznie, więc prawie się pogorszyłem.
Tutaj spis wiosłowania moich treningów:
1. 20 kg 3x9
2. 22,5 kg 3x9
3. 25 kg 3x9
4. 25 kg 2x12, 1x9
5. 25 kg 2x12, 1x9

Czy może być to spowodowane przeciążeniem (tym, że dodałem brzuch)? Jeżeli tak to odpuścić brzuch, zmienić na coś prostszego? Czy może po prostu mam słabe plecy i stąd ten słaby progres. Trzymać się tego co robiłem cały czas i robić jak najmniejszą progresje na plecy?



Zmieniony przez - andrzejstr w dniu 2012-02-14 00:50:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 444 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1865
plecy i brzuch pelnia role stabilizatorow tak ze nie dziw sie ze moga bolec a brzuch mozna robic bez osobnych cwiczen na niego trzeba brac tylko odpowiednie cwiczenia

Na siłowni robię trening. Na treningu ćwiczenia, więc gdy widzisz mnie ze sztangą to nie mów że "on ćwiczy". Co najwyżej to wykonuję trening.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW dla ektomorfika ( masa, plan do korekty ew. wyrzucenia)

Następny temat

Siłownia na poddaszu

WHEY premium