SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Erwinoos - mind is everything - przygotowania do sezonu 2022/2023

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 500184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kup sobie glukometr i badaj w ciągu dnia, zeby miec pelniejszy obraz a poza tym samo badania cukru nic mowi wiec sugerowania sie pojedynczymy wynikami samej glukozy jest smieszne czy to na czczo czy o innej porze dnia po posilku zbadaj sobie poziom insuliny, jak jest problem to zrob krzywą a pozniej badaj dalej zeby zdiagnozowac cos jest przyczyna skoro ten cukier utrzymuje sie przewlekle podwyzszony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2644 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
dzięki wielkie za info
glukometr mam, ale zawsze sprawdzałem tylko na czczo, teraz zbadałem 1,5h po posiłku i wynik był identyczny jak na czczo muszę dokupić paski, bo zużyłem wszystkie i tak jak mówisz kontrolować to w ciągu dnia, żeby mieć pełniejszy obraz , chociaż z kolei nie wiem czy jest sens w odniesieniu do tego co napisałeś, że sugerowanie się poziomem glukozy o jakiejkolwiek porze dnia nie do końca się sprawdza
postaram się na dniach zbadać poziom insuliny, nawet może jutro to ogarnę, bo nie daje mi to spokoju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zależy na co patrzysz. Jeśli 1-3h po posiłku masz glukozę niższą niż przed posiłkiem to możesz przypuszczać że masz hipoglikemie reaktywną itd i możesz zagłębić temat
jednorazowy poziom insy też dużo nie powie. natomiast po 3-4 punktowej krzywej cukru i insy juz sie dowiesz jak tam wszystko dziala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2644 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
ok, czyli Twoim zdaniem co na ten moment powinienem zrobić w pierwszej kolejności, żeby mieć pełniejszy obraz na całą sytuację?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
skończyć minicuta, dodać lekko kalorii, zrobić deload i wtedy jest sens coś sprawdzać
nie wiem co u Ciebie leci ale wszystko co stresuje i ma wplyw chocby na poziom horomonow tarczycy czy adrenaline, noradrenaline i cale ten uklad (kofeina, stymulanty, ciezkie treningi) moze powodowac ze glukoza bedzie podwyzszona, wiec nie spinalbym sie tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2644 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
leci test, deka i T3, natomiast tarczycę mam w normie
ciężko się tutaj z Tobą nie zgodzić, bo jednak sporo czynników może mieć na to wpływ, z drugiej strony zawsze się mówiło, że jednak ta glukoza na czczo to jakiś wyznacznik i jednak większość osób ma ją w przedziale 70-90, gdzie u mnie ten wynik jest jednak znacznie wyżej
czyli wg Ciebie na ten moment nie powinienem się tym przejmować jeśli w żaden sposób tego nie "odczuwam"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i tak nic z tym nie zrobisz, bo tutaj to nie kwestia bf czy złego żywienia, dlatego bym odpuścił teraz bo poco się stresować dodatkowo
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2644 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
hmm, właśnie dlatego nie wiedziałem w czym szukać przyczyny, bo ani bf na to nie wskazuje, micha jest dopięta, cheatów mogę śmiało powiedzieć, że nie ma w ogóle, także ciężko było mi znaleźć jakiś racjonalny powód takiego stanu rzeczy, natomiast może faktycznie za bardzo się tym przejmuję jeszcze raz dzięki za podpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2415 Napisanych postów 3710 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 112206
Ja od siebie powiem tak, sprawdzam, kontroluję mam rano 70-80 , po ciężkim treningu legs/pull spada nawet pod 50. W pewien sposób obrazuje nam to jaką mamy wrażliwość, ale jak Wiktor wyżej pisze, wiele czynników na to wpływa i moim zdaniem nawet takie o których jeszcze nie wiemy Można się jakoś na tym opierać, ale jak jest mniej niż 90 to nie zawracałbym sobie głowy, przy 100+ raczej już bym nie zwalał że coś innego może fałszować wynik
Kacper np zrobił mega formę a rano zawsze cukier 80-90, Marian podobnie z tego co mi pisał - nie było jakoś mega nisko. Zagór natomiast na masie potrafi mieć rano 60
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21496 Napisanych postów 30754 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 869955
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór kategorii

Następny temat

Filip - Dziennik Treningowy

WHEY premium