SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Endomorfik + Kettlebell, atlas, ławka, bieganie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1140

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 32
Witam wszystkich na forum.
Mam kilka pytań do was jako ludzi, którzy może spotkali się z podobnymi dylematami jak ja, albo po prostu znają się na rzeczy (w to nie wątpię).

Mam 23 lata, budowa endomorficzna, 115 kg. Od kilku lat (ok. 4 nieregularnie) trenowałem na altasie, nie trzymając diety.
Ostatnio dołożyłem do swojej siłowni domowej ławeczkę z modlitewnikiem, gryf, 2x hantle i 40kg nakładu, 16kg kettlebell. Do tego jestem na diecie slow carb, opisaną w książce "4 hour body" i zacząłem biegać co 2 dni po ok. 50-60 minut.
Zjechałem już 10 kg w ciągu miesiąca. Chciałbym zjechać z wagi i oczywiście rzeźbić, bo jest co.

Nie mam żadnego pro planu ćwiczeń, poza obwodami które zacząłem wykonywać, składające się z 3 serii:

Kettlebell 16kg
- przysiady z kettlebell (KB) x 10
- wymachy KB x 20
- machanie KB wokół tłowia 10 x w jedną stronę i 10 x w drugą
Przesiadka na altas:
- 10 x wyciskanie przed siebie
- 10 x ściąganie do środka
- 10 x ściąganie drążka w dół za kark
Ławeczka:
- 10 x wyciskanie 40 kg

Przerwa ok. 3 minut, łącznie 3 takie serie. Między ćwiczeniami ok. 20 sekund przerwy. Następnie wychodzę biegać z pulsometrem, tak jak wcześniej napisałem.

Suplementacja: ok. 30 minut przed treningiem węglowodany w postaci vitargo. Po treningu jogurt naturalny, 2 jajka i pierś z kuraka. (wolałbym nie dorzucać więcej chemii niż vitargo)

Cel: Chciałbym dołożyć ćwiczenia z modlitewnikiem i hantelkami na ramiona, tylko, że trochę to by zaburzyło ćwiczenia obwodowe, bo przerwy między ćwiczeniami byłby dłuższe o czas przenoszenia nakładu (narazie brak funduszy na większą ilość nakładu, chyba że zmieściłbym się w kwocie do 200 zł, jeśli tak to prosiłbym o radę co wybrać). Zależy mi także na redukcji w okolicy bioder i ud - może samo bieganie wystarczy?
Obecnie mam kontuzje łydki 2 tydzień od biegania bo próbowałem pobić swój rekord czasowy w przebyciu ulubionego dystansu - mam nauczkę i czas żeby się przygotować z całym treningiem. Stąd ten temat.

Prosiłbym o rady co robię źle, co należy zmienić w zestawie ćwiczeń, co dołożyć, czy zwiększyć liczbę treningów w tygodniu ale też żeby się nie zajechać.

/temat przeniosłem z działu Trening w domowych warunkach, gdyż tam nie otrzymałem żadnej konkretnej wiadomości. Myślę, że ten dział jest odpowiedniejszy tym bardziej, że ćwiczę na sprzętach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Łapiesz 3 sroki za ogon. Zrób sobie 2 dni treningu siłowego (na początek tyle starczy- sam widzisz, że łapią Cię kontuzje), 2 dni obwodów i 2 dni powolnego biegania.

Koniecznie dokupuj (systematycznie) obciążenia.

Do obwodów wykorzystaj same kettle- poczytaj w dziale fitrage (albo coś może być jeszcze w podwieszonych w dziale trening w domowych warunkach) i ułóż obwód oparty o np:
Rwanie hantla
Zarzut i wyciskopodrzut/wybicie/wycisk jak da radę
przysiady,
wykroki
martwy na prostych nogach
ewentualnie wiosłowanie jednorącz

Myślę, że i tak na początku mniej ćwiczeń by starczyło. Zrób sobie taki obwód po 10-12 powtórzeń, odpocznij 60-90 sekund , nie 3 minuty, i powtórz. Po 3 będziesz już padnięty, a z czasem dołożysz kolejne obwody.

Co do treningu siłowego:
Pogrzeb w podwieszonych i poszukaj splitu góra dół. Typu: jednego dnia robisz klatkę piersiową, górę pleców, ramiona i naramienne, a drugiego nogi, prostowniki i brzuch. Zazwyczaj są 4 zestawy, ale Tobie wystarczą 2, np

Podciąganie
Dipsy (albo wyciskanie hantli)
wiosłowanie
wyciskanie żołnierskie
unoszenie hantli bokiem
uginanie i prostowanie ramion

Przysiady
wykroki
martwy ciąg na prostych nogach
żuraw
unoszenie nóg w zwisie na drążku albo russian twisty


A bieganie to bieganie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 2x partia 4x w tygodniu do oceny

Następny temat

Dolne partie mięśni brzucha

WHEY premium