SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ektomorfik czy jest szansa na zmianę i poprawę?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7529

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 402
Witam. Otóż z siłownią przygodę zacząłem od dosyć niedawna. Mam hantle w domu 10 kg, ćwiczę z nią bicepsy staram się dwa razy dziennie czasem z przerwami 1-2 dniowymi. Chodzę na siłownię minimum raz dziennie. Oczywiście też dla zabawy korzystam z aplikacji do ćwiczeń i staram się wykonywać różne ćwiczenia na m. innyi wyrzeźbienie brzucha lecz generalnie chciałbym pójść w masę do góry. Mój wiek to 22 lata, wzrost ok. 175, waga ok. 57-58 kg. Jestem ektomorfikiem pewnie uwarunkowanym genetycznie, lecz chciałbym to zmienić i nabrać na masie przynajmniej do 70-80 kg (najlepiej z umięśnioną sylwetką niż z samym tłuszczem). Lecz generalnie jest to ciężkie do wykonania ze względu na szybki metabolizm.. Wrzucam zdjęcia do oceny, co poprawić i na czym się generalnie skupić. Czy jest szansa na poprawę oraz wyjście z ektomorfizmu? generalnie chciałbym się skupić na bicepsach oraz rozroście klatki.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12026 Napisanych postów 160403 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234276
witaj, faktycznie klasyczny przyklad ekto, Twoim przyjacielem sa weglowodany i ich ilosc, ktora musi dostarczyc nadwyzki.
bialko ustal na poziomie 2,5g, tluszcze 1g i wegli do bolu az zaczniesz roznac, innej drugi nie ma

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 402
Hmm czyli rozumiem że potrzebuję zbilansowanej diety przede wszystkim z dużą ilością białek i węglowodanów.. aktualnie kupiłem sobie białko, i pije dwa-trzy razy dziennie po treningu.. czy gainer byłby lepszym wyborem? chciałbym już rosnąć ale to niestety nie jest proste trzeba sporo wysiłku i pracy w to włożyć a nie zawsze jest czas i możliwość :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
xany
Hmm czyli rozumiem że potrzebuję zbilansowanej diety przede wszystkim z dużą ilością białek i węglowodanów.. aktualnie kupiłem sobie białko, i pije dwa-trzy razy dziennie po treningu.. czy gainer byłby lepszym wyborem? chciałbym już rosnąć ale to niestety nie jest proste trzeba sporo wysiłku i pracy w to włożyć a nie zawsze jest czas i możliwość :D
nie zawsze jest mozliwosc?ile Ty masz lat?do szkoly chodzisz czy pracujesz?ja wychodze o 5 z domu do pracy a wracam 18:30 i znajduje czas na silownie,zrobienie jedzenia,zycie prywatne
Bialko o gainer to tylko zamienniki do diety bez ktorej ani rusz wiec bez nadwyzki kaloryczniej i odpowiednich proporcji makro to mozes i 4razydziennie pic bialko a i tak nic to moze nie dac


Zmieniony przez - kamilplnk w dniu 2017-12-08 15:45:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 402
No niestety czasami brakuje mobilizacji która jest niezbędna i są gorsze dni. Poza tym aktualnie studiuje, a mieszkam w wiosce gdzie nie mamy siłowni, więc jak na weekendy wracam to pozostają ćwiczenia domowe :D z rok temu okolo pilem bialko, i staralem sie jesc wiecej to przytylem ok 2-3 kg. Teraz chce wiecej, wiec stąd mój post tutaj. Czy są jakieś gotowe diety, czy trzeba je układać samemu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
Nie ma czegos takiego jak gotowe diety,duete uklada sie indywidualnie pod dana osobe,kazdy jest inny,ma inna prace itd...tutaj w dziald musisz sam ulozyc i dsc do sprawdzenia ajesli chcesz zeby zrobil to ktos za Ciebie to moze to byc potreningu.pl albo jakas z osob tutaj co prowadzi osoby,oczywiscie obydwie opcje sa odplatne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12026 Napisanych postów 160403 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234276
tez pamietam, jak za czasow studiowania czy uczenia sie myslalem, ze nie mam czasu na nic.. okazuje sie, ze jak sie zaczyna pracowac zawodowo i walczy i pieniadz, to dopiero czasu nie ma naprawde%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
...podobno kolejny szczebel w braku czasu dzieci, także będzie gorzej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odpowiedz na proste pytanie i zgarnij VITAMINO!

Następny temat

Pas kulturystyczny - jaki wybrać?

WHEY premium