SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ektomorfik, 18 lat

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 539

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

18

Waga

74

Wzrost

186

Cel treningowy

zwiększenie masy do 80-83 kilo, ładna dla oka rzeźba

Staż treningowy na siłowni

około roku

Uprawiane inne sporty

unihokej

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

wolałbym kalenistykę, gdyż ćwiczenia ze sztangą wywołują u mnie ból pleców

Dieta

na razie brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

lekka kontuzja pleców

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

full body workout, stworzony wg wskazówek z iinternetu

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

wyciskanie na ławce leżąc - 75kg, martwy ciąg - 75kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 41
Witam wszystkich!
Właśnie zaczęły się wakacje, co wiąże się z mnóstwem wolnego czasu, który chciałbym pożytecznie spożytkować, mianowicie podreperować trochę swoją sylwetkę. Ćwiczę cały czas, ale jako, że jestem ektomorfikiem(wzrost 186, waga 74) to efekty są marne, ponieważ nie mam diety, ani nie stosuję odżywek. Do Was, doświadczonych, mam kilka pytań! Czy z dobrą dietą, bez stosowania odżywek, można zbudować dobrą sylwetkę (będąc ektomofikiem)? Czy da radę to zrobić stosując tylko kalenistykę? Jeżeli tak, chciałbym prosić o kilka wskazówek odnośnie diety i ćwiczeń. Dodatkowo uprawiam sport zespołowy, więc nie chcę stracić na dynamice, ani szybkości.

Bardzo proszę o pomoc!

pozdrawiam, Michał
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Co to za kontuzja pleców i co powiedział lekarz odnośnie ćwiczeń? Odpowiedź na twoje pytanie brzmi tak, da się sporo osiągnąć szczególnie z dobrą dietą.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] MaksymS, zdiczeć do reszty.

Następny temat

Trening do oceny. Jaki cięząr na pierwszy raz na poszczególne ćwiczenia?

WHEY premium