SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ektomorfik, Endomorfik i Mezomorfik "Sylwetka prawdę Ci powie"

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 494712

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2947
Ektomorfik z 16 cm nadgarstkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 275 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2293
To sie mitrandir ciesz bo spokz jest. ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 509
Jestem nowy na forum,wiec jesli moja wypowiedzia zdenerwuje to z gory Sorry.Chcialbym sie spytac jaki typ budowy ciala reprezentuje ? podam swoje dane antropologiczne : wzrost:179 waga: 75kg biceps: 34 cm (w napieciu),przedramie: ok 31 cm obwod 'pasa' : 87 cm Chce zaczac przygode z Kulturystyka.Prosze o odp i zgory Dziekuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 275 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2293
Daj foto to ktos moze ci powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 6283 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131166
Adrian z wymiarow mozna powiedziec ze ekto to napewno nie jestes, no moze jest w tobie z 20 % ekto, reszta to endo-mezo


34 w bicu na start to ladnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 509
http://nasza-klasa.pl/profile/17839209/gallery/4  - to jest zdjecie z wakacji(nie mialem innego) ,zreszta sywletka praktycznie mi sie nie zmienila-no moze w barkach jestesm szerszy troche. / sie tylko nie smiejcie,bo nie wiedzielem jak zdjecie dodac ;p wiec pomyslalem o n/k ;] , dzieki za zainteresowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
No to może mi też pomożecie stwierdzić "kim" jestem.
Waże 67kg przy 174cm wzrostu, w pasie mam około 80cm, ramie 34cm, nadgarstek 18cm, przedramie 30cm, klatka 102cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Tak mi sie wydaje że bardzo trudno samemu sie ocenic pod wzgledem sylwetki. Trzeba powiedziec ze meżczyzna dojrzewajac zmienia sie nabiera masy, wiec okreslenie wlasnej budowy najkorzystnije jest przeprowadzic osobie ktora nigdy nie miala stycznosci z kulturystyka a ma skonczone okolo 21lat. Po za tym to trudno jest znaleźdz typoweygo ekto(biegacze z kenii), endo(niektorzy murzyni w amerykanskich filmach xD), mezo(gimli z Władcy Pierścieni <lol> on jest krepy a ze maly to geny krasnali ;P). Chyba jednak wiekszosc ma cechy miesznane ekt z mezo i endo z mezo, raczej trudno wyobrazic sobie ekto z endo ja przynajmniej takich ludzi nie znam:P

Podam cos co nie ma nic wspolnego z budow ciala a pomoze okreslic sylwetke:

Typ mezomorficzny

Otwarty, pewny siebie i prostoduszny

Typ mezomorficzny wykazuje silną potrzebę żywiołowej aktywności oraz pragnienie dominacji nad otoczeniem. Ludzie należący do tego typu są wielkimi przywódcami i zdobywcami, z pasją podejmują ogromne wyzwania i pokonują trudne przeszkody, szczególnie związane z wysiłkiem fizycznym. Są muskularni i dynamiczni, już jako dzieci charakteryzują się pewnością siebie i przedsiębiorczością, niekiedy bywają agresywni. Mezomorfom często brak głębokości spojrzenia w siebie, zdecydowanie też preferują dostosowywanie się do obowiązujących kanonów i sprawdzonych przez czas sposobów działania. Rzadko zmieniają poglądy i wyznawane ideały. Jedzenie stanowi dla nich tylko źródło energii potrzebnej do ruchu i życia. Zapaleni lekkoatleci, często z dużą determinacją uprawiają także inne sporty.

-zamiłowanie do przygód
-pragnienie władzy i dominacji
-odwaga
-nieczułość na potrzeby innych
-pewność siebie
-zuchwałość
-entuzjazm i zapał do aktywności fizycznej
-rywalizacja


Typ ektomorficzny

Szczupły, sprawiający wrażenie niedożywionego

Często bywa nadwrażliwy (prawdopodobnie z powodu dużej powierzchni względnej, liczonej stosunkiem powierzchni skóry do wagi ciała).
Cech*je się dużą pobudliwością i nerwowością, z trudem się uspokaja i odpręża; przenikliwie uważny, podchodzący do świata od strony intelektualnej, uczuciowy, cierpiący na zahamowania w sprawach ciała i osobistych uczuć.
Ma lekki sen. Kontakty fizyczne uznaje za mniej istotne niż poczucie duchowej więzi i czułość. Z trudem znajduje równowagę między potrzebami ducha i ciała, często popada w rozterkę.

Spożywanie pokarmów stanowi dla niego niezbędny warunek do przeżycia.

-skrępowanie
-skłonność do prywatności
-skłonność do zamykania się w sobie
-cierpiący na zahamowania
-niepewność społecznej pozycji
-artystyczna dusza
-wybitny umysł
-niepewność uczuć


Typ endomorficzny
Uprzejmy, łatwo wyrażający uczucia i emocje

Mało wyrafinowany, powolny, spokojny, przewidywalny, uprzejmy, ciepły, wspaniałomyślny, ciężkawy, żarłoczny, odprężony, realistyczny, praktyczny, cech*jący się uporem w drążeniu świata zewnętrznego.
Osoba skoncentrowana na poznawaniu istoty rzeczy i zjawisk oraz ich przyswajaniu. Jako endomorf główną przyjemność życia znajduje w jedzeniu; ma też wrodzoną tendencję do tycia, zwłaszcza w przypadku braku gimnastyki i ruchu. Bywa często niedowiarkiem, wymagającym dowodów o "namacalnym" charakterze; charakteryzuje się doskonałym zmysłem przestrzennym oraz dobrą orientacją.

-zamiłowanie do jedzenia
-tolerancja
-spokój emocjonalny
-zamiłowanie do komfortu
-towarzyskość
-dobry humor
-odprężenie
-potrzeba uczuć
-opanowanie


Pozdrawiam!


Zmieniony przez - Rafalsky89 w dniu 2009-01-17 21:50:27

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12583
ku*** ja jestem chyba ekto endo nadgarstki chude kość drobna, a skłonności to łapania tłuszczu dość duże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 509
To ja jestem mieszancem ;p Endo-Mezo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile kosztuje profesjonalna silka??

Następny temat

Czy żel pod prysznic Adidasa rzeczywiście pobudza mięsnie?

Wiecej