SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efekty po Aerobicznej 6 Weidera! - foty!!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1720572

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 266
dziekuje (DZI)za podpowiedz dzis robiłam tak jak powiedziales i faktycznie dużo przyjemniej mi sie cwiczyło tylko ze znow wydaje mi sie ze jakos mniej sie teraz mecze hmmm......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
To prawdopodobne. Większy ruch to większa praca więc i większe zmęczenie. Pytanie których mięśni używasz by podnieść się tak wysoko. Od pewnego momentu nie są to już mięśnie brzucha tylko lędźwiowe (mogę mylić nazwę), czyli te "na górze nóg".
Nie mówię że nie należy ćwiczyć tych mięśni ale w programach takich jak ABS2 czy A6W wygląda na to że autorzy skupiają się na izolacji mięśni brzucha (czyli prostych brzucha i skośnych brzucha, żadnych innych).
Poza tym, nawet by się podnieść z ziemi całkowicie można zrobić to tak, że zwiniesz się (wypniesz kręgosłup) albo tak że plecy są sztywne i ruch następuje jedynie w miednicy. Z tym że w tym drugim przypadku to już w ogóle same lędźwiowe pracują. Mięśnie proste brzucha służą do zginania tuowia w kręgosłupie, nie w innych stawach.
I kolejna sprawa to to, że da się to wyczuć. Większość doświadczonych ćwiczy brzuch tak zwanymi "spięciami", jedynie lekko podnosząc łopatki właśnie i spinając całe proste brzucha. To wystarczy, naprawdę. (Patrz ćwiczenia w ABS2 zresztą.)

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1337
Jeszcze jedno... myślę że ważne. Po każdej serii... czy powinna być jakaś krótka przerwa czy automatycznie kolejna seria ? ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 585 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3653
pare wiekszych oddechow i jedziesz dalej :)

^ Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować ;d ^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Żadnych oddechów, wszystko robi się pod rząd.

Po jakimś czasie widać że niektóre ćwiczenia są "odpoczynkowe" a inne cięższe.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 585 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3653
dzi

skonczyles weidera ?

^ Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować ;d ^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 74 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1337
Mimo wszystko dla mnie chociaż 1-2 minutowa przerwa jest konieczna między seriami... Nie ze względy na zmęcznie ogólne, czy że brzuch boli... Ale k****, ludzie, nogi to chcą mi z tyłka wyskoczyć, w 3 serii ostatnie ćwiczenie ... nogi ledwo w powietrzu daje rade utrzymać. Jestem już w 2 tygodniu... i to serio staje się koszmarem tych ćwiczeń.Może to z czasem przestaje tak nawalać ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
industrial: Dałem spokój na 36tym bodajże dniu stwierdzając że trening zabiera zdecydowanie za dużo czasu (Im dalej tym łatwiej mi było, najgorsze były pierwsze dni. Więc myślę że gdybym się nie obrzygał nudą widoku sufitu to bym skończył.)

Keepfit: to ostatnie ćwiczenie jest najtrudniejsze, na szczęście odpoczywa się robiąc ćwiczenie pierwsze.

I tak ogólnie mówiąc, napisane jest że trening ma się zamknąć w 25ciu minutach, nie pisze o przerwach. Wynika z tego że można na początku jakieśtam odpocznki robić, ale pod koniec nie ma już na nie czasu bo jest ostra jazda. Tempo przyrostu powtórzeń jest jednak takie że jeśli ktoś robi odpoczynki na początku to myślę że nie da rady równocześnie zwiększać ilości powtórzeń i skracać odpoczynków. Dlatego mówię że od początku trzeba robić bez odpoczynków.

Zmieniony przez - dzi w dniu 2007-12-23 13:31:39

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 585 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3653
dzi

jutro jest moj ostatni dzien weidera
pomiedzy seriami robie 10-15 sekundowa przerwe, wieksze oddechy i jade dalej. Fakt, ze jest to monotonne, ale efekty sa i daja motywacje. Gdybym mogl to robilbym dalej tego weidera :) ale niestety, miesnie potrzebuja czasu do regeneracji.
Co do czasu wykonywania dzis skonczylem ostatnia serie na 28min., a np. wczoraj na 26min. uwazam, ze to jest dobrze. Wczesniej (jak bylo np. po 22 powtorzenia) miescilem sie w granicach 24-25min.

POWODZENIA WEIDEROWICZOM ;d juz jutro bede nastepnym, ktory zaliczyl ten trening :)

^ Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować ;d ^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Tak w ogóle to ja nie mówię że ćwiczenie z przerwami, dłuższe niz 25 minut itd jest złe albo że nie da efektów tylko że jest niezgodne z planem Aerobicznej szóstki weidera A wiadomo przecież że każdy trening coś daje i każdy trening jest dobry.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co mi to da?

Następny temat

Rozstępy

Wiecej