SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Efekt przetrenowania?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1408

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć moim problemem jest sytuacja z treningami. Jakiś miesiąc temu zaczęłam redukcję trzymam się jej najlepiej jak potrafię czyli w 100%. Jadę na low carb'ie (jakieś 150 gram na dnt i dt). Efekty są i to bardzo widoczne z czego jestem zadowolona lecz niekiedy miewam dni w które po prostu nie mam sił i chęci na treningi. Obecnie wykonuje coś na wzór obwodów / fbw całe ciało ćwicze od 4-5 obwodów (10-30 powtórzeń na serię/Obwód) z tego powodu że ćwicze w domu bo nie mam narazie jak chodzić na siłkę kupiłam hantle i z nimi ćwicze i nie powiem chyba to jest powód dlaczego daje sobie wycisk bo jestem tą inna bo ćwicze w domu i nigdy nie opuszczam ani nie odejmuje. Ale ostatnio odczuwam bóle mięśni senność chęć odpoczynku (chodzę też do szkoły). Planowalam teraz na koniec roku zrobic cheat'a bo też mam dość tego jedzenia choć urozmaicona mam dietę. Myślę że rozumiecie mój problem pewnie każdy z Was miewal taki okres, liczę na jakieś porady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62293 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777603

Czy przetrenowanie istnieje? Oczywiście, że tak przy czym większość z nas takiego prawdziwego przetrenowania nie doznało nigdy. Przeciążenie układu nerwowego jest następstwem zbyt ciężkiego treningu siłowego w zbyt długim okresie czasu przez co nasz układ nerwowy nie nadąża się regenerować to oczywiście spore uproszczenie, ale efekt końcowy jest poważny.

Osoba z przeciążonym układem nerwowym ma problemy z treningiem, chęcią do ich wykonywania, problemami ze snem, problemami z apetytem, ogólnie można powiedzieć, że ma objawy depresyjne. Ale nie trwają one jeden czy dwa dni tylko utrzymują się niejednokrotnie tygodniami czy miesiącami. Wyjście z takiego stanu trwa dość długo, ale takie sytuacje zdarzają się przy bardzo ciężkich cyklach treningowych i złej regeneracji.

Natomiast osoby trenujące amatorsko, najczęściej podczas redukcji odczuwają taki stan poprzez niską podaż kalorii i niedostateczną regenerację. Jednak ten stan szybko się poprawia gdy odpowiednio się wyśpimy i nieco lepiej pojemy przez kilka dni. Wówczas szczególną uwagę trzeba poświęcić regeneracji i odpowiedniemu planowaniu treningów.

Polecamy również: Przetrenowanie - objawy, rodzaje i postępowanie




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-07-07 16:53:29

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Witaj

Być może trenujesz za często/ za dużo. Trudno cokolwiek doradzić przy tak lakonicznym opisie.
Wrzuć swoją dietę w postaci zrzutu z kalkulatora kcal na potreningu.pl i napisz cały program/częstotliwość treningów.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Jestem w takim samym stanie jak Ty. 10-12 treningów w tygodniu i to bardzo ciezkie i wyczerpujące (Siłowe - HIIT - Aeroby - StreetWorkout) i też redukcja wiec malo jem i non stop to samo okolo 3000kcal. Wczoraj zjadlem cheat-a około 1500-2000 kalorii lody+płatki owocowe+banany itp w duzeeej ilosci. Rano odpuscilem aeroby i ogolnie czuje się duzo lepiej ;p. Tez mam szkołe i non stop chce mi się w niej spać ale jeszcze tylko niecałe 3 tygodnie i luzik bedzie :). Trzeba się spiąć i wytrzymać jak zrobisz sobie z 2 treningi lzejsze o połowe i podjesz to na co masz ochote nieraz to na pewno poczujesz się lepiej a efektów nie zepsuje :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 110 Napisanych postów 818 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 32340
no ciezko cos stwierdzic i to jeszcze jak pisze kobieta najbardziej skomplikowana istota ,czynnik moze byc w diecie treningu ,cięzko moze na low carb sie przestawic ,,więcej info ..:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do treningów trzymam się ćwiczen wielostawowych np martwy ciąg wiosłowanie wyciskanie uginanie wznosy nie będę się rozpisywała bo mam dwa plany ale wykonuje trening 3x w tygodniu obwodów 3-5 zależy ile mi się chce i ile mam czasu wykonuje też 2-3 x cardio/interwał.Wrzucam zrzut diety z dziś. Ogólnie co mi dolega chodzi mi o to że od pewnego czasu(i to chyba od czasu kiedy zaczęłam redukować jakiś miesiąc już) brakuje mi takiego kopa. Trzymam się low carb oczywiście i zauważyłam zmianę jest lepiej ale jednak brakuje mi czegoś. Nie trzymam się tych samych produktów zamieniam urozmaicam ale jednak czegoś mi brak. Od pewnego czasu zauważyłam niekiedy brak chęci na treningi, zmęczenie(dodam że nikt w rodzinie nie toleruje mojego stylu życia więc nie mam wsparcia być może to jest ten powód) no i te przygotowywanie jedzenia. Choć to lubię bo lubię o siebie dbać tym bardziej że widać efekty stosowania diety i ćwiczeń nudzi mnie to. Znowu się rozpisałam, przepraszam ale serio chyba nie mam się do kogo zwrócić z tym

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Wiem ze nie ladnie pytać ale napisz jeszcze ile wazysz bo tez od tego dieta zalezy.
Ogółem to wyglada ona według mnie bardzo dobrze jak na początek tylko ze głodówka chyba. Dlatego mozesz czuć się przemęczona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no spokojnie wszystko powiem obecnie 47 kg powoli dobijam do 50 kg. Co do diety to tutaj akurat wyszło 1600 a na innych 1700 bo teraz jem 1700 i w sumie też wariuje bo nie wiem którego kalkulatora się trzymać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
No to jezeli jest tak jak mówisz, a czujesz się przemęczona to zrób sobie tydzien lzejszych treningów lub odpuść całkowicie i odpocznij troche;p Diete trzymaj jak trzymasz nieraz zjedz sobie cos na co masz ochote ale z umiarem ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myślisz że może to być przetrenowanie? No co do jedzenia to właśnie myślałam zrobić sobie cheat'a z okazji ukończenia szkoły planuje grilla tzn jakieś miecho nie za dużo ale tak po prostu. Dobry pomysł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Bardzo dobry pomysł sam na majówce poleciałem grilla i jadlem ile wlezie waga o 2-3kg wiecej wszkoczyła ale po tygodniu sie unormowało a czułem się o niebooo lepiej ;p.
I moze być to przetrenowanie ja przy 10-12 treningach w tygodniu jak jeden trening tylko odpuszcze i zjem cos na co mam ochote to mam energie na cały next tydzień ;p.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51560 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie tak myślałam że to może być to. Niby kobietą jestem ale nie daje sobie popuścić na treningach i być może za duży wycisk to czekam na cheat'a dzięki wielkie chłopaki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena Treningu (Trening na masę)

Następny temat

Prośba o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej odnośnie suplementacji :)

WHEY premium