SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

E-gabinet

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 16007

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 871
Witaj Saido! Martucca skierowała mnie do Ciebie na konsultację ;)
Uzasadnienie: "Nie potrafię dokładnie sprecyzować, w czym leży problem, ale to, co widzę, to tyle, że masz nierowne kąty talii (jedna noga krótsza?), koślawe kolana i płaskostopie. łydki też nie się nie podobają. Nie wiem, czy jako dziecko nie miałaś niedoborów witaminy D".

Tak więc byłabym bardzo, baaardzo wdzięczna gdybyś znalazła chwilę i zerknęła do mojego wątku i napisała co jest ze mną nie okej, tam są zdjęcia - z góry dziękuję za pomoc :)
(https://www.sfd.pl/Dziennik_Darkeyes__motywacja_jest,_czas_zostac_lady_;_-t941609.html) 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
Witaj Saido, ja ze swoim kręgosłupem. Czy przy takiej wadzie postawy mogę podjąć trening dla początkującej lady (oczywiście jak się okaże, że poprawnie wykonuję ćwiczenia) jak skończę trening dla zielonych (czyli za 4 tygodnie)?
Planuję się z tym wybrać do fizjoterapeuty, ale dopiero za miesiąc jak wrócę do domu. aha, i tak przy okazji, nie musi to być żaden wybitny fizjoterapeuta? bo w mojej mieścinie to chyba będzie z tym ciężko:P

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 408
Witam :)
To ja wtedy poproszę kolejna w kolejce. Tutaj są moje zdjęcia włącznie z dziennikiem: https://www.sfd.pl/GuitarLover/Dziennik__Nie_ma_opierd*_:_-t945741.html#post2

Co jest u mnie nie tak to wiele rzeczy więc nie wiem za bardzo, które to brak dobrej diety, które to brak ćwiczeń a które w końcu to wada postawy. W gimnazjum się megaśnie garbiłam więc pewno coś tutaj też miało wpływ.

Dzięki za wszelkie wskazówki i pozdrawiam.

Zmieniony przez - GuitarLover w dniu 2013-05-21 10:55:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 120 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13805
Droga Saido!
Poradź proszę. Bardzo chcę dalej na silowni dzialać, ale nie wiem co mogę a czego nie przy moim problemie.
Jakieś 5, 6 miesięcy temu zaczął mnie pobolewać kręgosłup w odcinku lędźiwiowym. Poszłam do lekarza, zrobiono mi zdjęcie rtg i wyszło ze mam "lordozę spłyconą".
Spec.rehabilitacji medycznej, po badaniu odkrył w odcinku szyjnym to samo. Jestem prosta jak kij od szczotki. Większych dolegliwości nie mam, tylko ten ból lędżwi, zwłaszcza gdy długo stoję czy się garbię. Oczywiście zapytałam o siłownie i usłyszałam, że jak najbardziej koniecznie nawet, jednak unikać dużych obciążeń i martwy, oraz przysiad mam robić z pasem jeśli już.
Rehabilitację mam dopiero we wrześniu, jakieś lasery, masaz wibracyjny i inne cuda.
Idę treningiem nr 2 Obli.
Proszę o poradę w jaki sposób ćwiczyć, czego unikać i jakie ćwiczenia na wzmocnienie okolicy lędźwiowej mogę wykonywać.
Pozdrawiam serdecznie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Witam!
Mam nadzieję, że też mogę tutaj o coś zapytać
Dokładniej to chodzi mi o jakieś artykuły lub tytuły książek i innych opracowań na temat treningów siłowych oraz wracania do "formy" po przebytych kontuzjach (najbardziej interesuje mnie zwichnięcie miednicy, ale też wszelkie inne kontuzje).

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 211 Napisanych postów 8999 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79738
Mam pytanie do Saidy: czy jest gdzieś w Bydgoszczy polecany lekarz sportowy przyjmujący pacjentów na NFZ? Borykam się od paru miesięcy z bólami piszczeli ( wg mnie to może być shin splints) Zaczęłam ćwiczenia z dość intensywnymi podskokami, biegami a ważę niemało. Wcześniej ból był znaczny i towarzyszyła mu opuchlizna i wrażliwość na dotyk wewnętrznej części piszczeli ponad kostką. Ograniczyłam nieco tego typu ćwiczenia na rzecz treningu siłowego dla zielonych ale nawet po niewielkiej rozgrzewce z biegiem w miejscu ból powraca. Na kości czasem czuję zgrubienia i obawiam się, ze to moze być zapalenie okosnej. Teraz ból trochę zmienił swoją specyfikę bo wcześniej najbardziej go czułam w chwili nacisku ( ale im dalej w treningu tym mniej go czułam) teraz natomiast kiedy chodze czuję, ze boli mnie kiedy odrywam nogę od ziemi, takie jakby ukłucie w momencie zwolnienia nacisku. Bardzo proszę o pomoc, chciałabym móc dalej ćwiczyć, zacząć biegać a nie ograniczac się tylko do siłowych i roweru :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 904
I mnie tu wysłano bo się chylę na boczek
Tu zdjęcia poglądowe https://www.sfd.pl/Porządna_redukcja-t950280.html
Nic mnie nie boli, nie męczy jak biegam chodzę czy ćwiczę.
Proszę o rzucenie fachowym okiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
atraMento - polecany jest Lachowicz, przyjmuje w szpitalu Wojskowym, speckę podstawową ma z ortopedii i jest lekarzem Zawiszaków, więc może coś konretnego by doradził, ale np. mi spitolił kolano i przygotuj się na to, że jest szorstki w obyciu.
Z innych sportowych przyjmujących na NFZ niestety nikogo nie znam, w Intrcorze jest jeszcze lekarz sportowy, ale speckę podstawową ma z interny i ze sportowcami na co dzień raczej nie pracuje.
Inni chyba tylko prywatnie przyjmują, idąc na Rejtana też trzeba zapłacić z własnej kieszeni.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 211 Napisanych postów 8999 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79738
Dzięki serdeczne Saida, własnie myślałam o tej przychodni na Rejtana więc bedę musiała odżałować trochę na te moje piszczele i pójść tam prywatnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1301
Witaj, ja również zostałam skierowana do Ciebie i proszę o ocenę sylwetki. Często odczuwam ból w części lędźwiowej kręgosłupa. Nawet raz tak mnie złapało (ok 2 lata temu), że nie mogłam się wyprostować i z łzami w oczach tiptopami i przygarbiona dotarłam do domu. Pomógł plaster przeciwbólowy. Potem kilka razy miałam tak, że bolało przy chodzeniu. Od 2 tygodni jak ćwiczę na siłowni praktycznie nie odczuwam bólu. Może trochę przy brzuszkach.

https://www.sfd.pl/Mój_motywator__Sabina-t948643.html  zdjęcia na stronie 4.

Zmieniony przez - SabinkaRSL w dniu 2013-06-16 23:10:18
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pomocy! :D

Następny temat

Pestki dyni, sezam

WHEY premium