SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ESPN analizuje nokaut Marqueza na Pacquiao

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1160

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21543

ESPN analizuje nokaut Marqueza na Pacquiao, mowia o tym np. takie rzeczy ze Pacquiao uderzyl Marqueza w glowe 87 razy a Marquez tylko 39.

Szybkosc ciosu Marqueza to ok. 0.10 sekundy, czyli szybciej niz srednia czasu reakcji oka.
Sila uderzenia Marqueza to 600kg+, to tak jakby dostal mlotkiem wazacym 4,5kg z predkoscia 13km/h.
Predkosc katowa przy uderzeniu to 900stopni na sekunde, dwa razy szybciej niz ludzkie oko sie rusza.

Sam tlumaczylem wiec jezeli cos zle przetlumaczylem to bardzo przepraszam i prosze o poprawke.
Milego dnia
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 21882
W boksie masz miękką powierzchnie typu rękawica i się rozkłada na niej siła bo nie są one takie małe.. młotek jest twardy i zbity i ma mniejszą powierzchnie więc o wiele łatwiej jest zrobić młotkiem krzywdę niż barkiem/rękawicą dla mnie takie porównania są bez sensu ale jeśli ktoś lubi czytać takie rzeczy to jego sprawa :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 767 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9583
U mnie słabo z angielskim, wiec wierzę, że przetłumaczyłeś dobrze, ale nie wydaje mi się by młotek 4,5kg z prędkością 13km/h mógł zrobić krzywdę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1883 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21543
Tez wlasnie to dziwne mi sie wydaje lecz realne, ale 600kg+ sila ciosu a mlotek z predkoscia 13km/h z waga 4,5kg to jest troche roznica, lecz wydaje mi sie ze jednak taki mloteczek by ci rozkwasil troche twarz :D Zwroc uwage na wage
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 767 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9583
13km/h to prędkość truchtu, jak wpada na Ciebie kolega ważący 90kg (20 razy więcej niż młotek) biegnący truchtem, to rozkwasza Ci twarz? Rozumiem, że młotek to inny materiał, no ale bez przesady :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No tak, tylko ze kolega nie wjezdza Ci na twarz a na na cale cialo, przez co energia rozklada. Jak dobrze filozjofuje :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Źle. Bo jak wjedzie dotykając tylko twarzy (np. barkiem) to cała energia idzie w to miejsce, a nadal nic się nie dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No tak ale jak uderzy w klate to energia sie rozlozy, nie wiem co probujesz kminic, ale jak chcesz zobaczyc czy taki mlotek z taka predkoscia uderzenia zrobi krzywde to najlepszym rozwiazaniem bedzie jak to spraktykujesz a nie bedziemy tu teorie sobie wzajemnie udzielac hehehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Cios Marqueza jak sam podałeś to 6000N, siła tego młotka z tą prędkością to zaledwie 9,44N, więc tu jest na pewno jakiś błąd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jezeli tak jest, to blad nie lezy w tlumaczeni a w badaniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 513 Napisanych postów 9936 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 103395
proponuje to sprawdzić a mianowicie j**nąć się 4,5 kg młotkiem z prędkością 4,5 kg w np. kolano,gwarantuje ci ,że poczujesz porównanie z tym ,żę ktoś w ciebie wbiega jest bezsensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Raczej bym nie poczuł, bo 13km/h to żadna prędkość. Porównanie nie jest bez sensu, czysta fizyka. W boksie raczej nie uderzasz niczym tak twardym jak młotek, bo przecież są rękawice. A bez sensu jest test z uderzaniem się młotkiem, bo dochodzi tu masa ręki i już nie jest to 4,5kg. Mlotek musiałby lecieć, by zachować tę wagę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy mogę prowadzić treningi w trakcie wyrabiania uprawnień?

Następny temat

Akademia boksu ringpolska.pl

nutloveb