SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

EQUIPOISE (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 23957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12431 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 185431
Kolejny art ze strony Big Cat'a

Equipoise (Boldenone)

Jak na coś co jest wstrzykiwane w krowy, konie i psy, boldenone jest całkiem popularnym i lubianym środkiem przez większość kulturystów głównie z podu unikalnych cech. Ma on kilka cech których nie znajdziemy w innych środkach a sposoby użycia tak różne że znajduje zastosowanie przez cały rok. Boldenone jest silnym anabolikiem wykazującym też umiarkowane efekty androgenniczne i estrogenowe. Coś jak słaby testosteron. W budowie nie różni się tak bardzo od testosteronu, główną różnicą jest podwójne wiązanie na pozycji pierwszej i czwartej. Jest jednakże całkiem dobry w powodowaniu przyrostów, ale głównie poprzez kombinacje androgenicznego potencjału i innych mediów niż receptory androgenowe i estrogenowe.

Dziwną rzeczą dotyczącą jego androgenicznego składniku jest to że nie jest w większości pośredniczony poprzez formę 5-alpha-zredukowną, jak to ma miejsce w przypadku większości sterydów. Tworzy on jednakże bardzo efektywną formę 5-alpha-zredukowaną (dihydroboldenon, średnio 7 razy bardziej anaboliczny niż testosteron) ale wykazuje ona bardzo małe powinowactwo względem enzymu redukującego 5-alpha. To prowadzi do wniosku że duża część efektu anabolicznego wywoływanego przez boldenone wynika z łączenia się samego hormonu z receptorami androgennymi. Może być to także powodem czemu był używany w weterynarii z tak dużymi sukcesami. Ponieważ mimo różnic w metaboliźmie gatunków zawsze dawał dobre rezultaty.

Jak większość sterydów anabolicznych zwiększa masę mięśniową poprzez zwiększenie zatrzymania nitrogenu i pozytywny wpływ na synteze i re-synteze (ponowną synteze) białek. Jest to działanie które niekoniecznie musi być wywoływane pośredników androgenicznych jak to ma miejsce w przypadku nandrolon'u. Co powoduje boldenone czego inne suplementy nie dają? Zapewnia on, w pewien sposób, dopływ potrzebnych składników do syntezy protein poprzez zwiększanie apetytu.
W ten sposób ułatwia zapewnienie dużej ilości jedzenia (zwłaszcza białek) tak potrzebej do osiągnięcia dobrych przyrostów przy używaniu SAA. Jest to większa zaleta niż sądzisz ponieważ wielu ludzi twierdzi że to ten czynnik jest w głównej mierze odpowiedzialny za bardzo dobre przyrosty podczas używania boldenon'u Ta teoria może bronić się sama jako że nie ma praktycznie żadnych dowodów na aktywność anaboliczną która mogłaby zapewnić takie przyrosty.

Jego aktywność estrogenowa jest mała, ale obecna. Ma to bardziej pozytywne niż negatyne skutki. Aromatyzacja boldenon'u jest za mała żeby stworzyć prawdziwe problemy w normalnych dawkach (300 - 400 mg/tydzień), a problemy typu ginekomastia czy zbytnie otłuszczenie raczej nie występują. Jak kolwiek lekka aromatyzacja jest pożądana jako że estrogen także pośredniczy w aktywności anabolicznej. Może być odpowiedzialny za lepszą utylizacje glukozy (odnawianie poziomu glikogenu po wysiłku) i zwiększanie produkcji hormonu wzrostu. Ale, co najważniejsze, estrogen jest odpowiedzialny za ulepszanie receptorów androgennych pozwalając hormoną które na nie działają na wywołanie potężnego efektu anabolicznego. To jest przyczyną czemu hormony które są silnymi androgenami, ale także aromatyzują silnie, pozwalają na uzyskanie najlepszych przyrostów. W tym przypadku boldenone jest byćmoże najbardziej odpowiednim sterydem z powodu umiarkowanych poziomów estrogenu które pozwalają na czerpanie korzyści i uniknięcie skutków ubocznych aromatyzacji. I niewątpliwie ta proporcja jest odpowiedzialna za zwiększanie apetytu.
Ludzie uprawiających sporty inne niż kulturystyka i sporty siłowe także będą mieli użytek z boldenon'u ponieważ stymuluje uwalnianie erythropoeitiny w nerkach. Erythropoeitina jest hormonem znanym jako EPO i jest masowo używany przez sportowców wytrzymałościowych jako że daje sygnał ciału do zwiększenia produkcji czerwonych krwinek (erytrocytów) Czerwone krwinki są odpowiedzialne za transport tlenu, co znaczy że większa ilość tlenu będzie transportowana co pozwoli na polepszenie wytrzymałości w czasie, zanim powstanie kwas mlekowy, co spowodowało by bóle i obniżenie aktywności. Po krótce zwiększa on twoją wydolność. Dla kulturystów może być to użyteczne w okresie rzeźby.

W tym przypadku boldenon połączony z nie aromatyzującym sterydem jak Winstrol czy Primobolan może być bardzo porzyteczny przy robieniu rzeźby. Jedynym problemem może być ciągła walka ze zwiększonym apetytem. Dlatego lepszym pomysłem jest połączenie powiększonych dawek boldenon'u ze sterydem masowym, jak testosteron lub anadrol, w celu osiągnięcia bardzo dużych przyrostów.

Skutki uboczne boldenon'u są ograniczone. W normalnych dawkach, 300 - 400 mg/tydzień, efekty estrogenowe są prawie niezauważalne, jedynie u tych nadwrażliwych na estrogen. W aspekcie skutków ubocznych androgenicnych, długotrwałe lub bardzo intensywne używnie boldenon'u może powodować lekką wirylizacje np.: trądzik czy wzrost włosów na ciele.

Łączenie i użycie

Boldenone potrzebuje być wstrzykiwany co tydzień (pozostając aktywnym ponad 4 tygodnie), ale ponieważ dostępny jest w ampułkach 25 mg/ml, użytkownicy często wybierają wstrzykiwanie 25-50 mg ED lub EOD. Używanie 300 - 400 mg/tydzień wydaje się być dobrym zalecenie. Nie jest hepatoksyczny w praktycznie żadnym stopniu dlatego może być używany w długim cyklu. Pojawienie się undergroundowych (specjalnie do dopingu) form boldenon'u w większym stężeniu (200 mg/ml) ułatwiło wstzrykiwanie tylko raz w tygodniu. Co jest o tyle lepsze że uwolnienie jest szybsze a efekt kumulacji (szczytowy) znacznie wcześniejszy. Mówiąc o efekcie kumulacji należy nadmienić że najlepsze rezultaty z boldenon'em osiąga się przy stosowaniu z fazą ładowania. Zazwyczaj oznacza to wysoką dawkę (600 - 800 mg/tydzień) przez pierwsze dwa tygodnie i później już normalną (300 - 400 mg/tydzień) przez pozostałe 8 - 10 tygodni.

Boldenone jest najczęściej używany do robienia rzeźby. W tym celu łączony jest z trenbolone'm, stanazolol'em i testosteronem propianate . Nie jestm zwolennikiem testosteronu podczas cyklu na pocięcie, chciaż propianat jest używany przez wiele osób z dobrymi rezultatami. Mimo to nie polecam testosteronu na pocięcie początkującym. Stanazolol jest pomocny w zwiększaniu twardzości mięśni i siły podczas gdy boldenone znacznie podkreśla rysy mięśnii bez zbytniej aromatyzacji. Użycie 50 mg/dzień stanazolol'u w połączeniu z 300 - 400 mg/tydzień boldenon'u powinno mieć na celu utrzymanie przyrostów i jednoczesnemu zwiększeniu definicji pomagając w gubieniu tłuszczu. Trenbolone byłby lepszym wyborem dla tych którzy oczekują mniejszych, ale bardziej suchych, przyrostów. Na przykład parabolan w dawkach 76 mg EOD w połączeniu z boldenon'em zapewni bardzo dobre przyrosty suchej masy mięśniowej bez zabrzenia proporcji czy definicji. Oczywiście jakakolwiek kombinacja powyzszych też będzie dobra. Inny przykład: 300 mg/tydzień equipoise w połączeniu z 76 mg/EOD parabolan'u i 50 mg/dzień Winstrol'u, opcjonalnie dodatkowo 50 mg/dzień testosteronu propianate.Mimo że rzadziej się o tym mówi, ja osobiście polecam boldenone w cyklu na mase. Z powodu swojego wpływu na definicje mięśni najczęściej używany jest przy robienu rzeźby, ale jeżeli miałbyś środek który zwiększa apetyt w takim stopniu jak boldenone, czy naprawde używałbyś go do zbijania wagi? Rozsądnym wydaje się łączenie go z estrami testosteronu takimi jak enanthate czy cypionate, zamiast nandrolon'u, w celu uzykania dobrych przyrostów. Aromatyzuje mniej niż nandrolone i nie ma tego paskudnego efektu progesteronowego, a ponieważ zwiększa apetyt pomógł by ci w dostarczeniu odpowiedniej ilości substancji odżywczych do budowy mięśnii. 300 - 400 mg/tydzień boldenon'u w połączeniu z 500 mg sustanon'u lub 500 mg testosteronu enanthate stworzyło by niesamowite połączenie. Nawet dla tych co wolą deke, dodanie małych ilości boldenon'u pomoże zwiększyć apetyt. Ale boldenone jest mocniejszy niż Deca (mg do mg) jak także bezpieczniejszy i minej tłumiący (naturalny testosteron)

Boldenone jest dobry do porównywania z nandrolon'em i methenolon'em, ponieważ jest bardzo podobny w działaniu. Zaletą boldenon'u jest to że może być alternatywą dla nandrolon'u podczas robienia masy, głownie z powodu bardziej suchych wyników i większego potencjału anabolicznego, jak także może być alternatywą dla methenolon'u ponieważ przy bardzo małym stopniu aromatyzacji jest mocniejszy niż Primabolan (mg do mg).

Użycie środków pomocniczych (chodzi o Clomid czy Nolvadex) jest rzadko potrzebne. Nie aromatyzuje w dużym stopniu dlatego użycie środków takich jak Clomid czy Nolvadex wskazane jest tylko przy łączeniu z silnie aromatyzującymi sterydami jak testosteron. Wcześniej wspomniane środki mogą być użyteczne przy przywracaniu naturalnej produkcji testosteronu (przy PCT) z powodu długo działającego estru (11 węgli) i umiarkowanego składnika estrogenowego. Zazwyczaj potrzeba ok 4 tygodni PCT, zaczynając 1,5 do 2 tygodni po ostatnim strzale
4
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 6929 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32603
sog

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 3951 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 62148
sog oczywiście tylko niewiem czy wejdzie...

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 2281 Napisanych postów 34392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 250772
piszesz, ze nie uzywasz translatora a wg mnie to jest tlumaczone na bazie tego co translator wrzuci.. niektore zdania sa po prostu bez szyku i wiekszego sensu.. przeczytaj to co napisales
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 498 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2300
KAZAM!
to art jak na zamówienie! moje hehehe
właśnie od jakiegoś czasu zastanawiam się nad koksem dla byków )
poważnie! sog leci

teraz a propos art. i mojego"planu"
1-2 bold 400 mg/ydzień
3-10 bold 200 mg/tydź
1-10 prolo 200 mg/tydź
nolwa w trakcie clomid po...
jak zwykle pewnie coś po...
co do tego na osłonki byłoby potrzebne?

pzdr.wicio

rób jak uważasz, uważaj jak robisz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 79 Napisanych postów 6929 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32603
wicio zwieksz dawki

200 + 200 to nie cykl dla ciebie
1

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12431 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 185431
E-lite dla mnie zero problemu znajdź translator, wrzuć do niego teksty z np.: bodybuilding i powstawiaj tutaj. Ja myślałem że moge jakoś pomóc poświęcając swój czas ale jak nie to nie.
Co do składu zdań to niechce mi się ubierać tego w ładną polszczyznę. Tłumaczenie takiego tekstu zabiera mi ok 50 min. Jeżeli starałbym się go dopieścić zajełoby mi to 3 razy tyle. Poza tym nie zaburza to odbioru w aż taki sposób żeby tekst stawał się nieczytelny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 2281 Napisanych postów 34392 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 250772
nie no ja nie mowie ze jest zle! chwala Ci za to co robisz ale niektore zdania troche smiesznie wychodza ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12431 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 185431
Dlatego że się spieszę bo mam za*** na studiach i jak bym miał się przykładać to jeden tekst bym 4-5 dni robił. A takto co 1-2 dni coś wrzuce.

Najważniejsze jest: działanie, dawki, łączenie, skutki uboczne a to myśle że jest jasno napisane.

Zmieniony przez - Kazam w dniu 2004-11-23 12:27:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 444 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18113
Bardzo dobry art. Na polskich stronach raczej takiego sie nie znajdzie
Sog leci......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 488 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8469
Kazam dobra robota!! Brakowało tu tak szczegółowych informacji na temat boldka..

Jesteś Wielki jeśli potrafisz wykorzystać swój potencjał!!

Adamos

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JAK DUZA JEST RETENCJA WODY PO M1T ????

Następny temat

pytanie z ciekawosci

Fruzelina