SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

EKTOMORFIK - dziennik dietetyczno, treningowo, suplementacyjne

temat działu:

Iron Horse Series

Ilość wyświetleń tematu: 36125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
7.00 - miska cookie crisp z mlekiem, do tego 3 gotowne jajka dawałem, teraz jak wyczytałem żeby nie łączyć tłuszczy i węgli to dorzucam serek wiejski/na śniadnie zjedz płatki owsiane na mleku z jajkami, inne platki wywal

9-10.00 - zawsze zabierałem puszkę tuńczyka i 100gr ryżu lub kaszy+ do tego warzywka (albo mrożonka albo gotowe ze słoika)/posiłek ok

12-13.00 - serek wiejski+ rodzynki+ banan/do serka wiejskiego dodaj np. chlebek razowy i warzywa

15.00 - jadłem w pracy normalny obiad, to co zrobili na stołówce czyli były i ziemniaki i tłuste rzeczy, polski standart ogólnie mówiąc/ostatecznie może być

17-18. - już mnie ssało i musiałem coś zjeść więc robiłem gulasz, koło 100gr klusek i do tego dawałem gotowy gulasz wołowy lub wieprzowy ze słoika./wyeliminuj gotowe produkty w słoikach, przed treningiem zjedz kaszę/ryż/makaron + chude mięsko

koło 20 - trening

po treningu - zwykle ze 2 banany, rodzynki lub gorzka tabliczka czekolady, ewentualnie baton Matrix./po treningu zjedz porcję bialego ryżu/makaronu i znowu porcję mięska/rybki

Potem 100gr ryżu + kurczak 200-300gr (tuńczyk 130gr lub serek, twaróg 200gr)/ryż i piersiaka daj po treningu a przed samym snem możesz zjeść twaróg
Czy mozesz podać kalorycznośc diety oraz jej makropodział?
Jeśli nie to wylicz sowje zapotrzebowanie kaloryczne i wtedy pod nie ułożyć zbilansowaną dietkę.
To że jesz dużo nie oznacza wcale że jesz odpowiednio wartościowo. Wylicz swoje zapotrzebowanie i podlicz ile wychodzi kalorii z diety która stosujesz (pewnie się okaże że jesz za mało).
Zbilansowana dieta to jeden z ważniejszych czynników wzrostu



Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2007-07-07 14:31:58

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 483
Hmm a moze masz wspolnika? szczerze mowiac to duzo jesz z tego co pisales dieta dieta ale przy takim zarciu to ja bym pewnie szybko sobie brzuch wychodowal. Tak dla porownania napisze ci swoj diete jest to dieta na okolo 3000kalori

6:30 100g platków owsianych + 20 gram rodzynek + 10g orzechow arachidowych +10g oliwy z oliwek 3 białka i 1 cale jajko usmazone na 5g oliwy z oliwek

10:30 100g ryzu + 120g fileta z kurczaka + 10 g oliwy z oliwek czasami dla smaku rodzynki lub ananas lub warzywa posmazane razem z kurakiem
14:30 to samo zo wyzej sa to posiki w pracy...

17:30 posilek przed treningowy
120g makarony + 100 sera bialgo chudego + 5g oliwy z oliwek + rodzynki + orzeszki
19:30 trening
po treningu gainer 30g bialka 70 g wegli
22:00 ryz z kurczakiem na parze plus maslanka
23:00 jak nie czuje sie pelny to ser 100g na noc

jest to dosyc tania dieta czy dobra? hmm powiem tak wazyel 74 kg po 2 miesiecach cwiczen i miesiacu brania kreatyny i glutaminy + zma wskoczylem na 81kg... napewno brakuje w niej warzyw i witamin dlatego bralem preparaty witaminowy

Akutalnie chce zmienic posilek w pracy na kasze + wołowine gotowana + surówka.... na razie kombinuj jak zrobic ze by ta wolowina byla smaczna...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
TOGu napisz ile obecnie ważysz i ile razy w tygodniu trenujesz (jak długo) bo to że jesteś ekto to już wiem. Napisz również jak wygląda makropodział diety.

Co do diety to:
6:30 100g platków owsianych + 20 gram rodzynek + 10g orzechow arachidowych +10g oliwy z oliwek 3 białka i 1 cale jajko usmazone na 5g oliwy z oliwek/tutaj zostawiłbym płatki owsiane oraz 3 gotowane jajka (cale)

10:30 100g ryzu + 120g fileta z kurczaka + 10 g oliwy z oliwek czasami dla smaku rodzynki lub ananas lub warzywa posmazane razem z kurakiem/kurak gotowany + ryż + warzywa + oliwa (warzyw nie podsmażaj)

14:30 to samo zo wyzej sa to posiki w pracy...
Ok

17:30 posilek przed treningowy
120g makarony + 100 sera bialgo chudego + 5g oliwy z oliwek + rodzynki + orzeszki/przed treningiem zjedz makaron + pierś, ser biały mozesz dać do poprzedniego posiłku

19:30 trening
po treningu gainer 30g bialka 70 g wegli/bezposredni po treningu zjedz ryż biały/makaron + pierś

22:00 ryz z kurczakiem na parze plus maslanka
23:00 jak nie czuje sie pelny to ser 100g na noc
Ser przed snem



Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2007-07-07 20:42:41

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 483
Mateo wskazówki dobre ale w praktyce jest to trudne do zrealizowaia wez pod uwage praktyke i to ze no zjesc rano 3 ugotowan ena dwardo jajak bez chleba to jest dla mnie nie wykonalne i mysle ze nie tylko dla mnie...pozatym wiesz no dieta musi byc taka ze by dalo rade sie jej trzymac a jak ja bede rano wstawal zmysla o k....... znow te jajak po ktorych mnie mdli to iwesz dlugonie dam rady co do sera przed treningiem to nie wiem jak ty to chcesz polaczyc z poprzednim posilkiem skoro tam jest ryz z kurakiem i z serem bialy hehe ciekawe.Wiesz co co do kalorycznosci to tak jak pisalem 3000 kalori liczylem juz pare miesiy temu bialak wychodzi okolo 160 g wegli 400 tluszczu 80g. I nie wiem dlaczego uwazacie ze ryz z kurakiem lepszy bezposrednio po treningu niz gainer!! przecirz po ptreningu potrze wegli prostych czegos szybko przyswajalnego i lekko strawnego koktajl jest tu najlepszym rozwiazaniem! Organim zjest w fazie katabolizmu po treningu tego kuraka wiadom z ebym zjad penwie z 30 minut pozniej a nie bezposrednio po treningu z przyczyn praktycznych!. Wiec po co mi 30 minutowy stan katabolizmu po treningu. Wiesz co duzo jest madrych rzeczy ze trzbe jesc tak i tak ale pewnych rzeczy nie mozna wykonac w praktyce! np radza z eby popijac gainera do posilkow w pracy wiesz co nie kazdy tak moze a gainer sie nie rozpusc w szklane wody jak np kawa trzbe ostro zamieszac ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Jajek wcale nie musisz jeść na twardo możesz sobie zrobić omlet (jajka + płatki owsiane-polecam). Posilek przed treningiem powinien być lekko strawny oraz składać się z szybko przyswajalnego bialka dlatego napisałem Ci abyś dal ryż + pierś (ser długo się trawi), a ser przerzucił np. do posiłku nr 3.
Jeśli chodzi o ilośc kalorii to moim zdaniem 3000 kcal dla 80 kilowego ekto to stanowczo za malo.
Trening siłowy w niewielkijm stopniu uszczupla glikogen mięśniowy. Kluczową rolę odgrywa po treningu podanie aminokwasów, dlatego polecam ryż/makaron + wpc/pierś. Oczywiście podanie gainerka po treningu jest jak najbardziej prawidłowe, osobiście jednak wolę przeznaczyć kaskę na bialko a węgle dostarczyć z pożywienia (nie jestem zwolennikeim maltodekstryn )


Zmieniony przez - Mateo 1983 w dniu 2007-07-08 10:19:57

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 483
ser dlugo sie trawi ? hmm dluzej od piersi z kurczaka? zawsze myslalem ze jest inaczej.Teraz kupilem gainera 50 % bialka 50% wegli i bede bral bezposrednio po treningu a pozniej ryz kurak i jakies warzywko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
Tak ser wchłania się o wiele dłużej niż pierś

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 483
a możesz to jakoś udowodnić? bo jakoś do samego tego ze by zjesc piers człowiek potrzebuje o wiele wiecej energi niz do zjedzenie sera wiec wydaje mi sie ze układ trawienny tak samo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 334 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 6487
bialy ser to kazeina...czyli najdluzej wchlanialne bialko - ok 7h...dlatego polecany jest zwlaszcza na noc (ale nie tylko )

...ja tu tylko sprzatam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Zmieniony przez - domer w dniu 2007-07-09 08:35:26

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowa masy a ćwiczenia aerobowe

Następny temat

czy można jednocześnie budować mase mięsniową i palic tkanke tluszczową?

WHEY premium