SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwne wyniki przy liczeniu diety? Pilna pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
Ściągnąłem program, dziennik posiłków 4,21. Wpisałem następujące dane:
waga: 71kg
wzrost: 184 cm
wiek: 21 lat
płeć mężczyzna
przy wybraniu automatycznego wyszło mi 2500Kcal zdecydowanie za mało(dodam, że po dodaniu nieśmiertelnych 500Kcal).

Przeczytałem artykuł z odświeżonymi informacjami dla ektomorfików. Wychodzi z tego artykułu że powinienem jeść 8-10 posiłków to już chyba przegięcie skąd ja mam na to wziąć kasę? To mam rozumieć, że w moim przypadku dieta nie jest do osiągnięcia?

Wyczytałem też że typowy skład diety ekto to:
2,5g białka
2g tłuszczy
6g węgli

więc podejście drugie do programu i wpisałem podstawowe dane ale skorzystałem z możliwości wpisania tych wielkości składu diety podanej wyżej wyrzuca mi wynik 3692Kcal sporo nie powiem. Ale czy to jest już po dodaniu nieśmiertelnych 500Kcal?


Może mi ktoś pomóc wyjaśnić te zawiłości

Zmieniony przez - aNm w dniu 2009-03-10 08:18:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
co do zapotrzebowania to zaden kalkulator ci nie powie ile masz jesc kazdy jest inny musisz obserwowac jak organizm reaguje na dana ilosc kcal,5-6POSIłKóW w zupelnosci wystarczy

daj na poczatek takie BTW

2,5g białka(RAZEM Z ROSLINNYM)
1,3g tłuszczy
6g węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
okej, ale jeszcze postanowiłem manualnie wyliczyć i wyszło mi

3872Kcal

,licząc trening 3x60 minut, i biorąc górne wartości jak to dla ekto przystało i zamiast dodawać 500Kcal wziełem + 20% z całego wyniku.

Czy to byłby lepszy wynik?

ps. Razem z roślinnymi rozumieć, że liczyć białko w diecie te pochodzące od warzyw wspólnie?



Zmieniony przez - aNm w dniu 2009-03-10 08:27:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
startuj z tych granic BTW co ci podalem jak masa by nie szla podbij tluszcz i ew.wegle!!

co do bialka roslinnego to chodzi o to z ryzu,kasz,platkow itp. staraj sie poprostu utrzymac zwierzece na poziomie 1,8-2g(co z roslinnym da ci ok.2,5g)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
okej, rozumiem ale możesz jeszcze mi powiedzieć którego wyniku się trzymać? Chyba lepiej jest wziąć policzony własnoręcznie czyli ten 38xx zgadza się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
PODLICZ btw CO CI PODALEM I ZOBACZYSZ ILE WYJDZIE KCAL
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
wychodzi mi 3244,7 czyli dodając 20% wychodzi 3892 więc chyba mój wynik jest okej?

Oczywiście do obliczeń przyjąłem, że białko 1g to 4kcal, ww 1g to 4Kcal a tłuszcze 9Kcal

teraz już chyba wszystko się zgadza jeśli się mylę to mnie popraw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
wychodzi mi 3244,7

wiec zacznij od tej kcal i obserwuj reakcje organizmu jak waga by stala dodawaj stopniowo kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
ja wiem, że tyle wychodzi ale ja jeszcze wziąłem 20% tego wyniku i dodałem z tytułu, że jestem ekto.

To było złe posunięcie zatem?

Bo chciałbym to solidnie zrobić, więc przepraszam jeśli się czepiam za bardzo.

Czyli, dziennie z 20% dawało by tyle:
178g białka
92g tłuszczu
426g ww

Pytanie które jeszcze mi się zrodziło jeśli zaczynam zmieniać wagę, to co ile muszę zmieniać dietę by ją dostosowywać do aktualnej wagi? Czy tego się nie robi.

Czy w dni nie treningowe trzymać tyle samo kalorii do spożycia, czy 20% więcej właśnie dawać w trening, a bez 20% trzymać w zwykłe dni.

przepraszam, że tyle pytań, ale dla mnie to nie jest oczywiste w 100% i chciałbym wiedzieć, że sobie nie szkodzę.


Zmieniony przez - aNm w dniu 2009-03-10 10:23:12

Zmieniony przez - aNm w dniu 2009-03-10 10:23:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
jak waga pojdzie w gore to dodajesz kcal chyba jasne!!
w nietreningowe mozesz troche mniej wegli dac!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
dobra, okej kapuję przyswajam :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pas neoprenowy

Następny temat

czy tylko 1 posiłek dziennie jest przyczyna zastoju?

WHEY premium