SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziwne uczucie w uchu

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15306

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
Od dłuższego czasu prześladuje mnie jedna nieprzyjemna przypadłość. Podczas wysiłku w prawym uchu pojawia się u mnie jakby woda i przez kilkanaście minut mam uczucie jakby przez ucho przechodziło powietrze, którym oddycham. Dokładnie słyszę takie świsty od oddychania i czuję jakby powietrze w uchu. Mówić praktycznie nie mogę, bo strasznie denerwuje mnie ten dźwięk, który tam powstaje. Tak jakby od środka przepływało powietrze z moją mową. Dodam, że kilka lat temu uderzyłem się w ucho i nie słyszałem przez miesiąc, po dwóch dniach od uderzenia poszedłem do laryngologa i stwierdził, że to krwiak na bębenku i przejdzie samo. I faktycznie przeszło. Słyszę normalnie, ale od tego czasu dzieje się właśnie coś takiego. Jest to dla mnie bardzo nieprzyjemne. A jak wsadzę tam palca to czuję jakby wodę w uchu. Jest tam tak trochę mokrawo, ale nie jest to krew, czy coś w tym rodzaju.
Co to może być. Proszę o pomoc. Bo jak coś poważnego to pójdę do laryngologa, może coś poradzi, a jeśli to normalne to może jakoś nauczę się z tym żyć.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 4367 Napisanych postów 65947 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 693077
Ucho jest to narząd słuchu. Odbiera ono fale dźwiękowe, przekształca je potem w drgania mechaniczne, a drgania w impulsy nerwowe. Ucho odpowiada również za zmysł równowagi zwany błędnikiem. W skład budowy naszego narządu słuchu wchodzą trzy części - ucho środkowe, wewnętrzne oraz zewnętrzne.
Ucho zewnętrzne i środkowe odpowiadają głównie za słuch, natomiast ucho wewnętrzne zawiera elementy odpowiedzialne za równowagę.

Problemy zewnętrzne ucha mogą być różne. Z reguły są to:

- zapalenie ucha zewnętrznego (bakteryjne, wirusowe – półpasiec uszny, grzybicze),
- urazy małżowiny usznej (mechaniczne, termiczne),
- urazy przewodu słuchowego zewnętrznego (m.in. spowodowane nieprawidłowym czyszczeniem),
- ciała obce w przewodzie słuchowym zewnętrznym,
- nowotwory złośliwe ucha zewnętrznego.

W przypadku długotrwałego oraz nasilającego się bólu ucha wewnątrz i zewnątrz należy niezwłocznie udać się do specjalisty laryngologa lub lekarza pierwszego kontaktu. Ciężko niestety przez internet diagnozować co może być problemem.Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10867 Napisanych postów 49611 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
JA na Twoim miejscu już leciał bym do laryngologa .
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 306 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2143
Przerwana błona bębenkowa w wyniku zwiększonego ciśneinia powietrza w drogach oddechowych w wyniku intensywnego treningu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
Aha no to w takim razie pójdę do laryngologa. Pewnie już nic zrobić nie można, bo to ładnych parę lat się z tym przemęczyłem, ale zobaczę co on powie. Na razie może zaprzestanę trenować. Chyba nie jest najgorzej, bo tak normalnie to słyszę. No to dzięki za odpowiedź.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 360 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3257
Do lekarza i to już!
Póki uszkodzenie/naderwanie itp. jest małe to da się jeszcze zregenerować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6
Witam. Szkoda, że rozmowa nie była dalej ciągnięta.

Zapoznając się z treścią, stwierdzam, że ja mam teraz takie dziwne uczucie. Tyle, że nie miałam nic naderwanego, nie uderzyłam się w ucho, ani nie wykonywałam żadnego treningu.
Dzisiaj rano jak się obudziłam miałam jak by lekko przytkane, a raczej jakby przy-mroczone ucho. Słyszę w prawym uchu taki szum jak by fale morza obijały się o brzeg, lub wiatr szarpał jakąś folię czy coś. Po przytkaniu zdrowego ucha słyszę taki dźwięk oddechu, tyle, że to nie mój oddech bo ja oddycham wolniej, a to szumi jak by ktoś po przewieszce oddychał ustami. Sprawdzałam nie nalała mi się tam woda, nie mam mokro w uchu, czy coś w tym stylu. Strasznie to jest dziwne, mam nadzieję, że jest to tylko chwilowe, bo jest denerwujące takie dyszenie w uchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 235 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1863
Kashmir- może źle spałaś jakoś. Poczekaj dzień, jak nie minie idź do lekarza

Mózg i siła to dwie różne rzeczy, lecz to i to trzeba rozwijać :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12413
Mi się kiedyś coś takiego robiło w trakcie (pod koniec) intensywnego treningu (jak jeszcze nie byłem wytrenowany kondycyjnie) i przechodziło po max. godzinie. Kilka następnych treningów co raz mniej, aż w końcu ustało i tak do tej pory nieważne czy to siłownia, basen, SW, czy bieganie nie mam tego problemu.

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35
Jeśli chcecie wiedzieć jak to się skończyło to było to tak.
Poszedłem do lekarza i okazało się, że to faktycznie jest przerwana błona bębenkowa i to w niezbyt korzystnym miejscu, bo przy krawędzi. Lekarz powiedział, że teraz to już jest zbyt późno, bo zrobiła się blizna, więc jedyne co mi pozostało to uważać, żeby nie dostała się tam żadna woda, bo mogę wtedy stracić słuch, jeśli dostałbym zakażenia. W badaniu stwierdził, że słyszę dobrze, ale za jakieś 5-10 lat mogę słyszeć gorzej. Powiedział jeszcze, że mogę pójść na regenerację błony, ale lepiej jeśli poczekam te 10 lat aż metody regeneracji się bardziej rozwiną - a teraz tego raczej nie poleca. Zapytałem jak to się stało, że lekarka u której byłem kilka dni po wypadku tego nie zauważyła, jeśli jest to ewidentne, ale zaczął ją kryć, że krwiak mógł zasłonić dziurę. Szkoda, bo wtedy mógłbym bez większych problemów mieć "ściągniętą" dziurę i zregenerowałoby się wszystko samo i w tej chwili nie miałbym dziury, ale teraz już na to niestety nic nie poradzę.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bark - okropny ból

Następny temat

cisnienie krwi

Wheya