SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy bez papierosów.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59220

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Widzisz, Orzegów...muszę się z Tobą zgodzić :) Redukcja to coś chyba po hiszpańsku, nie? :P :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
LOL, orzegow moda modą, estetyka estetyką ale chyba nie chcesz mnie przekonać że ajazemu od wielostawów mięcho tak boczki wyebało
musi się Wam podobać obecnie na polskich plażach, 90% populacji zgodnych z Waszą estetyką i "no hablo español"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Kabo, mz przesadzasz. Mamy całkowicie różne cele, podobnie jak Ty ciężko pracuję w miarę możliwości nad osiągnięciem swojego, a że akurat stanąłem w miejscu...cóż, nie zdarzyło Ci się, że nie mogłeś dołożyc nawet 2,5 kg do ćwiczenia? To zazdroszczę. A że trochę fatu mam....kogo to kurde obchodzi :P :D. Natomiast lekko irytują mnie podteksty zawarte w wypowiedziach amatorów sportów sylwetkowych, dla których bf powyżej 15% jest nie do przyjęcia wręcz i obraża ich poczucie estetyki. To tak, jak trójboiści polewają z np. Karmowskiego i jego martwego ciągu czy przysiadów. A przecież chłop włożył mnóstwo pracy, żeby wyglądać jak wygląda.Zdjęcie wrzuciłem tak raczej humorystycznie. O, gdybym j**nął ćwiartkę w mc, a ktoś by napisał słabo, to bym się wkurzył i zaproponował, żeby swój mc pokazał, ale tu? :) Pax vobiscum, każdy niech robi to co lubi, a obwód mojego brzucha nie ma wpływu na moją samoocenę, podobnie jak przestój w progresie siłowym. Poza tym dużo czytam i mam umysł ostry jak żyleta, gram na basie, jestem dowcipny i szarmancki, a żonę wyrwałem na zalety intelektu i charakteru :P ))
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ajazy spoko, przecież już wczesneij napisałem że jak Ci się podoba to nic mi do tego, tylko że orzegów wyskoczył jak filip z konopii z rozbudowanymi mięśniami brzucha, jakbyście Ty i on targali po ćwiartce to bym nic nie powiedział, a tak po prostu moim zdaniem szukacie usprawiedliwienia dla opasłych brzuchów
dobra EOT z mojej strony, więcej się nie odezwę
edit: a jeszce jako ciekawostkę i uzupełnienie wątku z innego tematu dodam, że moja własna sylwetka nie jest akceptowana przez moją małżonkę, która wolała misia pysia niż fit , ale co zrobić, jak nie mozna dźwigać sensownych ciężarów to trzeba chociaż wyglądać, z takiego założenia wychodzę


a odpowiadając napytanie, oczywiście że się zatrzymałem niejednokrotnie w progresie tyle że ja sobie radzę w inny sposób, nie cofam się jak to nakazują mistrzowie siły, a zmieniam ćwiczenia, zakresy powtórzeń itd, głowa wtedy tez odpoczywa od presji wyniku i progresu


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2015-10-05 12:52:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130948
ajazy
Odnośnie mojego wielkiego brzucha, poranna fota, bez napinki jakiejkolwiek...a co :P Z innych spraw...nie wiem kiedy (nie na treningu), cos mi pykło w mięśniu naramiennym...a może w łopatce? Utrudnione odwodzenie i przywodzenie za oś ciała (kłujący ból)...zobaczę wieczorem, czy nie będę musiał odpuścić części ćwiczeń. Bywa.




W sumie fajna forma! Nawet (chyba) pępek widać!
Tak jak już zauważono - na filmie wyglądało to inaczej (ale tak brzuch "pracował").
Zdrowia życzę!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Kabo9-ajazy spoko, przecież już wczesneij napisałem że jak Ci się podoba to nic mi do tego, tylko że orzegów wyskoczył jak filip z konopii z rozbudowanymi mięśniami brzucha, jakbyście Ty i on targali po ćwiartce to bym nic nie powiedział, a tak po prostu moim zdaniem szukacie usprawiedliwienia dla opasłych brzuchów.

Oj tak kabo9 @ajaksy na zdjęciu ma fajną formę lepszą niż nie jeden co tu wiecznie redukuje. Co do mojego opasłego brzucha to jest jeszcze gorzej niż sądzisz ja go nie akceptuję ja go uwielbiam. Tak na marginesie kocham swój wygląd i ciało chodź nie jest doskonałe ale jak na razie zdrowe i pozwala mi cieszyć się treningiem dobrą sprawnością i dobrą siłą.
Kabo9 tego ci również życzę pokochaj siebie takim jakim jesteś bo wyglądasz bardzo dobrze i ćwicz dalej ostro a będzie lepiej niż dzisiaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
05.10.15
Przysiad:
90 x 1,2,3 x 5
(zastanawiam się, czy sensowne by było np. w środę zrobić z tym samym ciężarem ale 1,2 x 5, a dopiero w piątek dołożyc do 4...)

WL: Po przeanalizowaniu rad Maćka tu zrezygnowałem z drabin. Lekko w dół z ciężarem.

80 x 3,3,3,3,3,3,3,3 (wszystko z pauzą 1-3 sek na dole).
Niezapomniane przeżycie, jak po pierwszym powt. w serii gaśnie światło :)

Wiosło sztangą:
60 x 6,6,6,6 (też w dół z ciężarem)

Bicek "pąpa" )


Zmieniony przez - ajazy w dniu 2015-10-05 22:47:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Lepiej zostaw sobie schody: 5 x 1-2-3 // 5 x 1-2-3-(4) jak dasz radę. Jak nie dasz, to za tydzień będzie okazja. Spieszy Ci się gdzieś? I potem dopiero: 5 x 1-2-3-(4)-(5) - jak dasz radę. Jednak skoro zacząłeś od 1-2-3 to już niżej się nie pchaj raczej. Jeżeli to na razie Twój maks to trudno. Mogłeś w dzień lekki zrobić 5 x 1-2 Ta ławka mi się nie podoba. Jedź już lepiej "Niedźwiedzia".
5 x 70% 1RM / 5 x 80% 1RM / 5 x 90% 1RM
a potem odejmujesz ze sztangi i lecisz po 5 powtórzeń, aż do momentu, w którym poczujesz, że w następnej serii zaczniesz oszukiwać (ale nie kapituluj zbyt wcześnie). Notuj sobie tonaż przerzucony na każdej sesji. Jak zrobi się za długo, to dorzuć żeliwa. Możesz robić superserie, na zmianę WL i wiosło. Dałbyś radę tym samym ciężarem? Możesz też robić na zmianę: raz wiosło - raz WL. Wedle woli. Też pomysł ruski.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Z ławą to pomyślałem, że po rusku zrobię periodyzację tygodniową. Pn ciężki 6-8 s x 3,2( na razie nie jest ciężki :D ), środa 10 x 3 ale tylko 50% maxa, piątek 4 serie po 6 tak ok 70%. Bo liniowa jak na razie się nie sprawdza u mnie...już :) Jak przez 6 tygodni nie będzie progresu, to pomyślę o niedżwiedziu...Ale zacząłem, to robię plan do końca, bo inaczej nie będę wiedział, czy działa :) No i nie czuje sie zobligowany we wszystkie dni dokładac co tydzień...posłucham tym razem organizmu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Spoko. Dużo serii - mało powtórzeń. Też fajnie. Taka trochę "Siła dla ludu" się robi. Tylko, że tam za takie podejście płacisz codziennym treningiem. Możesz tak robić. Siady jak w drabinach, a ławka, wiosło itp. codziennie. Paweł zaleca 5 x 2, ale 6-8 x 3 też fajne. Niestety zapłacisz za to zmniejszeniem ciężaru (napięciem).

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Błonnik

Następny temat

Pozbyć się 10 kg po 40-stce.

WHEY premium