SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik treningowy- Mateusz Zymiera

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Hubert81 z działu Hi Tec Nutrition & Peak Performance.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10395

Witam wszystkich użytkowników forum. Nazywam się Mateusz Zymiera i będę w dziale HI TEC relacjonował swoje przygotowania do Mistrzostw Polski Juniorów w kulturystyce które odbędą się w październiku. Na poprzedniej edycji imprezy zająłem III do której przygotowywał mnie Akop Szostak-super tren jak i kolega. Także i w tym roku będę konsultował się z Akopem w sprawie diety treningu i supli. Swój debiut oceniam jako udany choć wiadomo że forma mogła być ciut lepsza  Nie będę ukrywał że jest pewien niedosyt dlatego w tym roku dam z siebie o wiele więcej. Mam nadzieje że w tym roku dzięki współpracy z firmą będę mógł powalczyć o najwyższy stopień podium. Jak w poprzednim, także i w tym roku planuję wyjść w kategorii do 75kg. Obecnie zaczynam okres masowy. Od 2 stycznia zacząłem trzymać już ścisła dietę. Po zawodach starałem się dobrze odżywiać choć nie odmawiałem sobie przyjemności w postaci słodyczy i fast foodów co przełożyło się na złapanie niepotrzebnej tkanki tłuszczowej . Na chwilę obecna ważę ok. 88-90kg przy wzroście 168cm. Z łapaniem wagi nie mam problemu, chce w najbliższym czasie dołożyć trochę czystego mięśnia, myślę ze górna granica to będzie ok. 95kg. W okresie masowym największa uwagę będę kładł na poprawę słabej partii jaką jest u mnie klatka piersiowa choć inne partie mięśniowe będę również ostro trenował.

Aktualna dieta
1 posiłek
75g płatków owsianych 40g białka C-6 lub delicious 25-30g orzechów włoskich
2-5 posiłek
75g ryżu parabioiled +160g piersi z kurczaka + 2 łyżki oliwy z oliwek
6 posiłek
160g piersi z kurczaka + 2 łyzki oliwy z oliwek

Aktualny podział treningu
Poniedziałek- klatka 5-10-20 triceps brzuch
Wtorek Plecy biceps tył barków i czworoboczne
Środa wolne
Czwartek Nogi (4ćw na czwórki, 2-3 na dwójki, 2 na łydki)
Pt klatka (3 ćw same wyciskania) przod i bok barków
Weekend wolny

Suplementacja
C-6 i Delicious dodatek do diety
Stanofusion przedtreningowo
BCAA powder potreningowo 20g i z rana 10g
Vitamin A-Z 2x2 tabletki do posiłków
Carbo 65g po treningu



Serdecznie zapraszam do odwiedzania i komentowania dziennika.
Zdjęcia obecnej formy wrzuce po weekendzie.

Nie dążąc do rzeczy niemożliwych na pewno ich nie osiągniesz.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10395
mam nadzieję że nie będzie to wzięte za złamanie regulaminu ale podsyłam link gdzie można zobaczyć jak wyglądała moja przemiana miesiąc po miesiącu http://sportowiec.org/odkrywamy-talenty-14 

Nie dążąc do rzeczy niemożliwych na pewno ich nie osiągniesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3987 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19056
witamy:) powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
równiez życze pwodzenia, niezła przemiana, 4 lata różnicy miecy 1 a ostatnią fotką??

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10395
miedzy 1 a ostatnia fotką to gdzieś 1,5roku

Nie dążąc do rzeczy niemożliwych na pewno ich nie osiągniesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 11936 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 90986
to nieźle

Ciągły terror w dążeniu do chwały, życie jest za krótkie, żeby być małym!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10395
Jako że dzisiaj jest wolny dzień postawiłem dłużej pospać później zamiast białka z owsem zrobiłem omlet składający się z:
-8 białek jaj
- 75g zmiksowanych płatków owsianych
- łyżeczka cynamonu i kakao naturalnego
-30g zmiksowanych orzechów włoskich
- kilka sztuk słodziku.

Ubijamy białka na sztywno, dodajemy zmielone produkty + słodzik. Smażymy z teflonie z pamem po ok. 8-10min z obu stron.



Jakby nie to że przyrządzenie omletu trwa około 30min jadłbym go codziennie bo jest naprawdę smaczny . Kulturystyczne jedzenie nie musi wcale źle smakować jak to niektórzy myślą.

Nie dążąc do rzeczy niemożliwych na pewno ich nie osiągniesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 3987 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19056
bardzo duża zmiana tylko pogratulować;:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5
Dobry progres gratulacje.
A jesli chodzi o bombe to jakis doping wchodzi w gre ? Czy na sucho jedziesz ?
Ps Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10395
Cały dzień w pracy co oznaczało że trzeba trochę wcześniej wstać, zrobić jedzenie i popakować je do pojemników.
Pobudka o 7.20 , porcja bcaa i zabrałem się do gotowania. O 8.30 mogłem już spokojnie wyjść z 4 pojemnikami jedzenia w każdym po 160g kurczaka, 75g ryżu paraboiled i 150g brokuł.

Jeden chyba z prostszych przepisów na kurczaka:
-250g przecieru pomidorowego
- ½ cebuli
- przyprawy do pizzy, sól, chilli

Wszystko mieszamy ze sobą, wrzucamy kurczaka i gotujemy ok. 15-20 min.

Nie dążąc do rzeczy niemożliwych na pewno ich nie osiągniesz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 276 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10395
Dzisiaj pobudka o 7.45, porcja BCAA Powder , 15min później 45g C-6 z orzechami włoskimi i płatkami owsianymi. Półtorej godziny później wypiłem pierwszą porcje Stanofusion i wyszedłem na trening.
Pierwsze wrażenia:

Smak 8/10- jeda z lepszych smakowo przedtreningówek jaką piłem . Smakowo produkt bardzo dobry, lekko gorzkawy.

Pobudzenie 7/10 Produkt nie pobudza bardzo mocno tym samym można skupić się na treningu.

Pompa 8/10
myślałem na początku patrząc na skład że nie będzie rewelacji ale Stano zaskoczył mnie i po rozgrzewce mięsnie były już wystarczająco napełnione krwią , dzięki temu trening wyszedł rewelacyjnie.

Rozpuszczalność 7/10 Rozpuszczalność dobra choć pewnie że jest w produkcie dużo leucyny zostaje jakby "osad" który się trudno rozpuszcza. Po wypiciu dolałem wody i wypiłem to co zostało.

Trening – klatka, triceps, brzuch
W poniedziałki trenuję metodą 5/10/20. Może nie każdy ją zna więc pokrótce wytłumaczę o co chodzi w tym treningu. Wykonujemy 3 ćwiczenia jedno po drugim w moim przypadku jest to
-wyciskanie na skosie sztangą - 5 powtórzeń
-wyciskanie hantli na płaskie- 10 powtórzeń
-ściąganie linek wyciągu w bramie- 20 powtórzeń
Jest to jedna seria ćwiczenia która wykonujemy 3-4x. Jest to bardzo szybki i intensywny trening. Przerwa między seriami w moim przypadku wynosi ok. 1-2min. Mam nadzieje że ta metoda pomoże mi poprawić mięsnie klatki piersiowej.

-wyciskanie na skosie sztangą 1s rozgrzewkowa, 3x5 / 100kg
-wyciskanie hantli na płaskiej 1s rozgrzewkowa 3x10 /26kg
-ściąganie linek wyciągu w bramie 1s rozgrzewkowa 3x20/ kilka sztabek na stosie

- ściąganie drążka podchwytem 20/20/15/12 kilka sztabek na stosie
- wyciskanie francuskie na płaskiej ławce prostym gryfem 3x 8 /40kg
-prostowanie przedramion w opadzie 2x 12 13kg/16kg

-wznosy nóg 3x 15
-skłony z linką wyciągu 3x12

Po treningu 65g carbo, 20g Bcaa powder nastepnie 30min aerobów na orbitreku. Od razu po aero posiłek , prysznic i do domu :)


Zmieniony przez - ZuluM w dniu 2012-01-16 12:39:22

Zmieniony przez - ZuluM w dniu 2012-01-16 13:31:34

Zmieniony przez - ZuluM w dniu 2012-01-16 13:31:56

Zmieniony przez - ZuluM w dniu 2012-01-16 13:32:13

Nie dążąc do rzeczy niemożliwych na pewno ich nie osiągniesz.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerwa od silowni

Następny temat

Klata - MASA CZY SIŁA ? SOGI

WHEY premium