SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik odchudzania ;)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8616

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
Witam,

Mam 18 lat i od jakiegos czasu przeszkadza mi moj brzuszek, z regoly nie przejmowalem się tym ale jak zaczołem się pocic przy stosunkowo małym wysiłku pracy, uznałem iż warto troszkę pomyśleć o sobie ;) Pierwsze kroki były do lodowki zobaczyc co jem i ile to ma kalorii ;) od jakis 2 miesiecy patrze na te male tabeleczki i staram się co tydzien zmniejszać liczbę kalorii o 100-200. Zawiodlo mnie do tego ze jem posiłki srednio 1800 kcal/dzień, na tym ustało. No waga powoli się zmniejsza ale bebcunek nie ;/ I tutaj zwracam się z proźbą do Was moi Doświadczeni koledzy odnosnie o pomoc w korekcie tego co planuje ;)

Posiłki:
-Sniadanie (zawsze takie samo):
-- Płatki Fitness z jogurtem


+ Mleczko ;)

Obiad:
- Ryż (zawsze)
- Miąsko ( Kurczak czasem schabowy mielony, co dostane w domciu)
- surówka or sałatka warzywna
- Czerwona herbata

Kolacja:
- Maślanka marche tarta z jabłkiem Arbuzy i duuuuzo wody ;
- Czerwona Herbatka

TRENING:
I tutaj mam problem, niemam zbytnio czasu na wypady do siłowni, wiec po kilku miesiecznym oszczedzaniu zakupiłem sobie Atlasik taki z tych tanszych co ma wypychanie motylek Długi drążek u góry i wałki na uda + Drążek rozporowy na drzwiczki i Twister wiecie te male kolko co sie kreci dupą i klata w odwrotnych kierunkach ;)no i skakanka ;) Ale niepotrafie sobie tego sensownie rozplanować co w poniedzialek co we wtorek, a z tego co czytałem to trzeba rozwijać wszystkie pertie mieśni by pużniej nie bylo zadnych problemow ;)Wiec Proszę, a wręcz błagam o konkretny wykac poniedzialek to to to,to wtorek to to to. Z góry dziekuje :*

Ehh przyszedł czas na fotke i tabelke ;):





Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 94

Wzrost: 177

Obwód klatki: ok:150

Obwód ramienia: ok:35

Obwód talii: 103

Obwód uda: 60

Obwód łydki: Niewiem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 30

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Rugby w soboty, codziennie pompki i brzuszki przeplataniec po 10x5

Odżywianie: Tak jak wyżej opisane, slodycze sporadycznie

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: Zadnych przeciw wskazań

Preferowane formy aktywności fizycznej: około godziny dziennie, może być codziennie ale w tej kwestii proszę o pomoc

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Stosowałem Fiber Plus( 1 pudełko), L-Karnityne (1 podelko) Extream thermo speed(okolo miesiąca)


Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak, planowałem ANIMAL CUTS, ale chciałbym byście mi powiedzieli czy warto, z czym łączyć(o ile łaczyć)

Stosowane wcześniej diety: Dieta kopenchadzka

Zmieniony przez - Skysis w dniu 2008-10-06 23:24:01
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Za mało posiłków. Musi być ich więcej 5-6 aby podkręcić metabolizm. Zacznij od lektury:

I - To po pierwsze
https://www.sfd.pl/Dla_początkujących-t373792.html
II - To po drugie
https://www.sfd.pl/Przemyślana_redukcja-t365757.html
III - 10 wskazówek zywieniowych (w sumie to mogło by być pierwsze) https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html
IV- układamy diete: https://www.sfd.pl/Dieta_-_ułóż_sam_a_-t315296.html
V- reszta linków https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html

Zmieniłbym aktywność fizyczną. Zacznij biegać 3 razy w tygodniu, zapisz się na siłownię i rób trening ACT. Trening ACT i FBW trwa ok 40min, wygospodaruj ten czas . Bardzo dużą rolę odgrywają tutaj przyzwyczajenia żywieniowe więc szybka redukcja może być nawet skuteczna, ale endo musi zawsze być na baczności więc szybko wrócisz do "formy".

Pisząc dietę zaopatrz się w dziennik posiłków Vitalmax jest bardzo pomocny. Poczytaj o diecie zbilansowanej.

Nie jedz nestle fitness bo to chłam. Tak samo jak waza. To taka ściema ,że to dietetyczne.

Kiedyś wrzuciłem podobne foty i komentarz "brzuch jak 40letni inwalida" mnie zmobilizował do pracy

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-06 23:39:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Dieta niestety, to nie dieta...
Poczytaj linki, ktore podal kolega wyzej, bo na tym co tu umiesciles daleko nie zajedziesz.
Rok temu wygladalem podobnie do Ciebie, ale akurat jestem na 8 tygodniowym cyklu redukcyjnym, wiec zajrzyj na moj blog ( link w podpisie)
powodzenia,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
Bolek Fajnie ;) ale to iż ty jesz kasze gryczana i owoce z woda niznaczy ze ja bede jadł to samo, staram się dostarczac tylko potrzebną ilość
Kalorie - 1800
węglowodanow ok 300 ,
tłuszcz ok 75
Białko 190

Wiec idąc tym tropem ktory dał mi Konar postanowiłem dodać 2 sniadanie i podwieczorek.
Ale odnosnie co do Treningu, opisałem to wszystko Co mam w domu do ćwiczeń specjalnie by ćwiczyć w domu dlaczego? dlatego iz mam naprawde duuzo zajęc
Poniedziałek szkoła - 16:30 (godzina przerwy: Obiad, Pierwsze prace domowe) Korki z Biologii ( bo na mature potrzebuje ;/)
Wtorek: lekcje do 15 o 15:30-3 godziny jazdy L-ką ;) koniec dnia prace domowe nauka.
Środa:
Lekcje do 14 tutaj mam troche czasu
Czwartek: sql - 16 Nastepnie 18 korki Matma wracam do domu 19 i koncze lekcje.
Piątek: Lekcje do 13 i tu tez mam troche czasu do 18 bo korki z BIoli.
Właśnie dlatego kłade nacisk na Ćwiczenia "Domatora" :P bo się normalnie nie wyrobie ;/
Wiec jescze raz proszę o jakis trening badz wskazówki jak to wszystko sęsownie ulozyc ;) bym mogł ćwiczyć w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Liczy się nie tylko ilość kalorii ale jakość.
Biologie rozszerzoną zdajesz?

Na temat treningu: zajrzyj do atlasu ćwiczeń. Uwierz mi, że lepiej dla Ciebie jak sam poszukasz niż dostaniesz "gotowca". Wystartujesz z opóźnieniem, ale na lepsze Ci to wyjdzie.

Oraz podniósłbym kalorie mimo wszystko, łatwiej jest odciąć niż podbijać.

Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-10-07 16:40:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
Tak roz. Niestety jest potrzebna do paru uczelni na psychologie ;) miedzy nimi jest tez ta moja upragniona ;)

Co masz na mysli mowiąc:
"Liczy się nie tylko ilość kalorii ale jakość."
Nie jadam tzw."Pustych" typu czekolada, czipsy czy inne słodycze;) jak juz sporadycznie typu gdzies u kogos ;)

Ahh jak juz pytać co myślisz o tym ANIMAL CUTS, warto to brać ;>?
A co do dodania kalorii to do ilu podniesc ;>?
Oka zabieram się za czytanie atlasu ćwiczeń. Jak skoncze i bede miałczas to napisze co wykombinowałem ;)

Zmieniony przez - Skysis w dniu 2008-10-07 17:38:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodzi mi o to ze ważne są proporcje btw oraz właśnie jak wyżej napisałeś by produkty były wartościowe.
Dla początkujących spalacze będą zbędne, odpuść sobie.
Jakie jest Twoje zapotrzebowanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Poczytaj to co Ci dałem i ułóż dietę. To nie trudne a naprawdę łatwo trzyma się dietkę. Trzeba tylko spróbować. Ja nie trzymałem diety kiedyś i załuję bo mięso poleciało i waga wolno leciała. Pieczywko Shulstad do szkoły i można spokojnie zapewnić 40g białka w szkole

Ja również zdaję rozszerzoną i nie polecam iśc na psychologię bo po tym pracy to ani widu ani słychu. Kuzynka skończyła na pierwszym miejscu psychologię na UW i ciężko było i kroci nie zarabia. Nie proporcjonalnie do pracy Dziwnie macie plan lekcji rozłożony w maturalnej klasie. Ja zdaję wos i biole rozszerzoną i kończę wcześniej. Mam 2 godziny faków z obu przedmiotów obowiązkowe + po 2 nie obowiązkowe. Jeżeli chodziłbym na wszystkie to zawsze wychodzę o 13.40


Skalar znasz się trochę na suplach? Tak myślę czy warto Tauryne łączyć z BCAA aby było ekonomiczniej. Planowałem w Dni bez treningu(gdzie jadę na jak najmniejszej porcji węgli) brać taurynę zaś w dni treinngowe przed aerobami BCAA?

Taka dygresja nie na temat.


Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-07 18:12:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tauryna jako antykatabolik nie pomoże Ci.

konar a Ty po biol gdzie idziesz?


Zmieniony przez - Skalar. w dniu 2008-10-07 18:13:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Generalnie jeżeli pójdzie dobrze spróbuję na inżynierie środowiska. Jeżeli średnio to fizjoterapia, dietetyka może bądź szczytno. Biola to mus , Wos to przyjemność więc ten drugi kierunek daje mi też jakieś alternatywy.

Odnośnie tauryny rzuć okiem na ten artykuł https://www.sfd.pl/TAURYNA_-_Bycza_terapia.-t109592.html

Ambroziak z nutrifarmu twierdzi w nim ,że Tauryna to jeden z silniejszych antykatabolików "Wytworzenie 1-go grama tauryny kosztuje Nas utratę ok. 120-tu gramów suchej masy mięśniowej. Jeżeli sytuację tą odwrócimy, uświadomimy sobie, że spożycie 1-go grama tauryny oszczędzi 120-cia gramów białek mięśniowych. " fragment.

O widzę z Kielc jesteś, mam tam kupę rodziny, rodzinne miasto mamy hehe


Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-07 18:19:29

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-07 18:22:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czytałem kiedyś ten artykuł i niestety byłem na tyle głupi że wydałem pieniądze na to. Taka jest giełda, producent musi przekonać do produktu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posilek przedtreningowy szkola>>>silownia...

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium