SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik ciążowy

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 152582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
Gratulacje :) no i żeby było wszystko dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10061 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214365
Gratulacje kaka! Super wieści
Jak znajdziesz czasem czas i chęci to pisz co u Ciebie, zawsze dobrze się czytało Twój dziennik

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Gratuluję Kaka Tak jak przeczytałam co napisałaś- wyczułam u Ciebie większy spokój, mniej emocji i większą dojrzałość
Bardzo się cieszę, że wszystko Ci się układa.

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6519 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Gratulacje, super.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Tak myślałam że moze to juz :) Gratulacje i siły, wytrwałości i morza cierpliwości życzę ;p
To jaka będzie różnica wieku dokładnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
A i super że się udało zajść bez odstawiania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Wracam do pisania dziennika

Dziękuję za wszystkie komentarze, gratulacje i miłe słowa.
Będzie dziewczynka co bardzo mnie cieszy bo ja nie chciałam parki. Marzyłam o dwóch siostrzyczkach, które się bawią lalkami, mają spineczki i kolorowe ubranka 20 miesięcy różnicy.

Minęła połowa ciąży, obecenie 21tc. Będzie to dziennik zdecydowanie dietetyczny, siłownie zamknięte, czasami jeżdżę na rowerze i chodzę na marszowanie z koleżanką, jeśli się odbędzie to napiszę. Czasem ćwiczę mdm i jakieś dywanówki ale to tak no ekhm.. nie ma się czym chwalić, może prowadzenie dziennika zmotywuje mnie do regularnej aktywności w ciąży.
Muszę się ogarnąć z jedzeniem zamiast jeść zdrowo, chyba nigdy nie odżywiałam się tak źle jak teraz. Mnóstwo przetworzonego jedzenia, syropu glukozowo-fruktozowego, za dużo pustych kalorii, za mało warzyw i owoców. Nie jem kompulsywnie, nie mam z tym problemów, nie jem emocjonalnie, tylko jakoś tak bezmyślnie, zaniedbałam swoje odżywianie i to w tak ważnym momencie :(
Wzrost wagi też jest istotny ale nie najważniejszy, o to jestem spokojna.
Waga od początku ciąży +3kg

Wrzucam fotki jak wyglądam i jak to wygląda w porównaniu do 1 ciąży, myślałam że jest gorzej w następnym poście ogarnę kalorie, dziennik i opisy związane z jedzeniem.
Trzymajcie kciuki żebym wytrwała bo prawie rok nie planowałam posiłków i nie pisałam dziennika związanego z jedzeniem.











Zmieniony przez - kaka21 w dniu 2020-05-25 13:27:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20727 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607765
Gratulacje
Ja liczyłam na drugiego chłopaka, bo w przeciwieństwie do Ciebie mnie przerażają sukieneczki, spineczki, lalki itp. Chłopaki są proste w obsłudze. Niestety nie będzie tak łatwo
Wzrost wagi w sumie niewielki, brzuszek tez wcale nie jest duży U mnie i waga i brzuch rośnie znacznie szybciej niż za pierwszym razem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Viki, dzięki
Byłam pewna, że brzuch jest duuużo większy, wydawało mi się, że w 1 ciąży miałam taki małych brzuszek a teraz taki balon Sama jestem zaskoczona.
Mam nadzieję, że regeneracja będzie taka jak ostatnio :)

Zaplanowałam sobie zapotrzebowanie na około 2300kcal
białko 120g ~ 21%
węglowodany 300g ~ 52%
tłuszcze 70g ~ 27%

Wyjdzie w praniu czy potrzebuję więcej, czy w zdrowym jedzeniu nie dam rady przejeść. Pozwolę sobie na słodycze ale zdrowe, nie chce jeść serków, batoników, wafelków itd. Upiekę czasem coś sama albo zjem coś od mamy, podchodzę do tego realnie bo wiem, że nie dam rady całkowicie ich od stawić, a po za tym zwyczajnie nie chcę tego teraz robić. Nie mam nadwagi, nie mam cukrzycy, zależy mi na dostarczeniu witamin i minerałów oraz żeby się cieszyć jedzeniem w tym okresie.

Dzisiaj wpadły kupne pierniki zanim postanowiłam pisać dziennik a jutro jest dzień mamy, na pewno zjem kawałek ciasta u teściowej i zjem u niej kolację. Nie wiem co będzie ale widzę mniej więcej na co mogę sobie pozwolić.
Muszę odświeżyć stare przepisy i przyzwyczaić się do gotowania i zapisywania tego co jem.
Muszę dokupić oliwę z oliwek i dużo zdrowego jedzenia, mąk, kasz, orzechów itp
Proszę o wskazówki, rady, jeśli uważacie że coś jest bardzo źle to piszcie.








Zmieniony przez - kaka21 w dniu 2020-05-25 14:02:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki, pomoc

Następny temat

BarbellWitch i northwestpassage - NAGRODY ACTIVLABA!!!

WHEY premium