SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Treningowy ~~By D@wid~~

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3651
Witam mam na imię "Dawid" pochodzę z rejonów małopolski,tutaj będę zamieszczał informacje o swoim dzienniku treningowym,o tym co zażywam jak trenuje.

Teraz parę informacji o mnie:

Wiek 17

Waga 83/5kg.

Wzrost 183-5cm.

Ćwiczę od 2007r od wakacji,były to ćwiczenia domatora- w 2008r (styczniu) poszedłem pierwszy raz na siłownie,wiadomo że praktycznie o tym sporcie nic nie wiedziałem na początku swojej przygody , ale z biegiem czasu i kilku wzorców,załapałem o co chodzi w tym sporcie i wiem jak ćwiczyć co jeść, co zażywać aby coś z siebie zrobić.

Co do treningu:

-Nigdy nie trenuje jak regułki każą/jest to dla mnie głupota-bo ja wiem co na mnie najlepiej działa i na jakie bodźce organizm reaguje najlepiej, nie potrzebny jest mi super przeplatany plan, z różnymi kombinacjami,dodatkami jak kto woli co nazywać.: Ja wiem co działa na mnie najlepiej.. Stosowałem wiele planów treningowych i wiem co dla mnie najlepsze,oczywiście jak chce uzyskać jakieś szczególne priorytety to narzucam treningi z różnymi formami zaskoczeń dla mięśni.

Suplementacja

Na cyklu mono od 23-Sierpnia do 1-Pażdziernika

Wklejam trening z środy: ponieważ dzisiejszy trening,został nie wykonany - skurcz mnie łapał co chwile. -

Środa 02.09.09

Trening:Klatka+Barków+Nóg

Klatka+tutaj tylko jedno wyciskanie ponieważ , ostatni trening klatki był w poniedziałek- a chce podnieść barierę moich możliwości w (WL) dla tego klatkę , katuję do 2,3-razy w tyg.

Przeważnie w poniedziałki - narzucam 3ćw na klatke-które wynoszą do 10s. A w tyg. dorzucam do jakiegoś treningu jedno wyciskanie na klatkę,na mnie taki bodźiec działa,a czy na ciebie zadziała? ciężko mi powiedzieć.

-Klatka Wyciskanie skos dodatni 4x

-12pow 52kg
-10pow 54kg
- 8pow 56kg
- 6pow 58kg

Barki:

-Wyciskanie hantli (waga jednej hantli) 4x
12x 14kg
10x 16kg
8x 18kg
8x 20kg

-Podciąganie sztangi do brody 4x 10pow
(stały ciężar 30kg - 100%techniki)

Wznosy ramion bokiem 4x 10pow (j/w tutaj wiele nie zakładam tylko 8kg na hantle)

Nogi:
-Przysiady z sztangą 4x (50-60Kg)
-Prostowanie nóg na maszynie 4x
-Uginanie nóg na maszynie 4x
-Wspięcia na palcach 4x

Suplementacja
Po treningu 4-Kapsułki kreatyny.

03.09.09

Suplementacja
-4tab kreatyny

~Wolne od treningu~

04.09.09

Trening się nie udał,jakieś skurcze mnie łapały.

Suplementacja
Kreatyna/4tab-godzina przyjąłem o godz.16

Przerwa weekendowa.

Zmieniony przez - D@wid w dniu 2009-09-04 23:05:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Nikt się jeszcze nie odezwał ? zero motywacji dajecie

Zmieniony przez - D@wid w dniu 2009-09-05 08:55:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3488 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 47788
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37365
Chcesz się skupić na klace to dobrze ale nie znaczy że masz na każdym treningu wyciskać sztangę .
Myślę że wystarczył by Ci jeden solidny trening jeśli chcesz splitem około 12 nawet 14 serii .
Dobrym rozwiązanuiem jest też trening z priorytetem na klatkę by Wodyn :http://www.sfd.pl/CYKL_PRIORYTETOWY_:_KLATA-t289833-s1.html
Tak czy inaczej radzę przeczytaj ten art nie jest długi a może otworzy Ci oczy na wiele spraw .
Pozdro , obiecuję że będe zaglądał

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Co do diety jak wiadomo jest ciężko,teraz rok szkolny się zaczął i ciężko dietę trzymać..

Ale jak wiadomo zdrowo się/staram odżywiać - rano jakieś płatki,serek,potem jakiś kurczak,pierś,przed treningiem jakieś jako,po treningu też coś zjem,a przed snem twaróg.

To taki opis ogólny.

Co do treningu:

Przeczytam ten art wodyna i to rozwiąże sprawę,czy polecę teraz nowym treningiem wg wodyna czy też swoim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 5699 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37365
I dobrze zrobisz , widzisz u mnie też klatka to najsłabszy element mojej sylwetki
Sam się przymierzam do priorytetu by Wodyn w najbliższym czasie i liczę ze plan się sprawdzi na moim przykładzie .
Dietę wiadomo nie zawsze jest tak łatwo trzymać jak się mówi ale generalnie śniadanie i posiłki okołotreningowe trzymaj zgodnie z prawami dotyczącymi właściwego odżywiania ćwicząc na siłowni do tego wieczorem jakiś tuńczyk lub twaróg i będzie git.
Foty też radzę wkleić .

Żadnych najmniejszych nawet litości choć mięśnie mdleją i trzeszczą kości....
ZOBACZ MOJE FOTY ,KRYTYKA DOPINGUJE :http://www.sfd.pl/Przyszła_pora_na_foty_Demola-t526073-s1.html
ODWIEDŹ DZIENNIK :
http://www.sfd.pl/Świat_jest_mały,_ale_należy_do_wielkich!_15*10*5_by_WODYN-t592390.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2996 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34853
Demolub dobrze mówi ma wiedzę posiłki okołotreningowe i śniadanie podstawa ważne żebyś przynajmniej je trzymał na 100%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dobra panowie po lecę,na treningu wg wodynya

Co prawda,wodyn piszę żeby zrobić,ostatni tydzień swojego treningu na pow 2-3. i dopiero przejść do tego właściwego,zastanawiam się czy tak zrobić? , nie potrzebuje w sumie specjalnej przerwy bo nie dawno co wystartowałem ćwiczyć-bo przez wakacje miałem dużo przerw,raz ćwiczyłem a raz nie-jak to wakacje.

Więc myślę że od poniedziałku robię trening wg-wodyna.

Wyciskam 80+ kg,w niedziele się sprawdzę jeszcze na 1x.

Więc tak w poniedziałek startujemy/na czarno wpiszę propozycje zmiany ćw

PON:
1)wyc lezac PROGRESJA PO 15 POWT: 40KG, 45KG, 50,55,60,65... do ciezaru na ktorym nie wyrobisz 15 powt KONIEC
2)przysiady ze sztanga 5*15powt
3)prostowanie do dolu 5*15
4)wspiecia na palce 5*15

SRODA:
1)wyc lezac PROGRESJA PO 10 POWT: 40KG, 45KG, 50,55,60,65... do ciezaru na ktorym nie wyrobisz 1O powt KONIEC
2)wioslowanie jednoracz na wyciagu dolnym 5*10p
3)wyciskanie zza karku skrocone 5*10 Tu bym dał wyciskanie od przodu skrócone do brody czy nosa.
4)unoszenie sztangielek bokiem, niepelne 5*10

PIATEK:
1)wyc lezac PROGRESJA PO 5 POWT: 40KG, 45KG, 50,55,60,65... do ciezaru na ktorym nie wyrobisz 5 powt KONIEC
2)martwy ciag: 5*5p(nie przesadzaj z ciezarem)
3)naprzemienne uginanie ze sztangielkami: 5*5
4)lekko: brzuszki, lydki i przedramiona po 1 serii po 25-50powt.

Trening zamierzam ciągnąć przez czas 4-6tyg / czyli trening przeciągane do połowy/października.

A cykl kreatynowy kończy się 1/października.

Myślę że to nie przeszkodzi w treningu? / nie obniży poziomu siły itp.

Progresje będę-robił o 5kg w górę przy wyciskaniu/myślę że to nie za dużo ?

Co tydzień w treningu będę-starał się zwiększać kilogramy np: o 1kg w górę niż tydzień temu na każdej serii myślę że to dobry pomysł?

tutaj wodyn piszę

Kiedy zatrzymaja sie postepy w wyciskaniu zrob :
PON:
wyciskanie siedzac: 42% MAXA W WYC LEZ Z OST SERII "PIATKOWEJ": 5, 10 , 15p
waskie wyc lezac: 54% MAXA W WYC LEZ Z OST SERII "PIATKOWEJ": 5, 10 , 15p
wyc lezac: 60% MAXA W WYC LEZ Z OST SERII "PIATKOWEJ" * 5, 10 , 15p

Nie myślę o zatrzymaniu się postępów pozytywna psycha to podstawa więc najwyżej wykonam taki trening-tydzień przed końcem treningu wodyna.

P.S Foty wkleję/choć troszkę zalałem się przez wakacje i najlepiej nie jest,nie mam genu jakoś do robienia wyglądu/ale jakieś podstawowe foto dziś dam..

Zmieniony przez - D@wid w dniu 2009-09-05 10:16:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3488 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 47788
Co do diety jak wiadomo jest ciężko,teraz rok szkolny się zaczął i ciężko dietę trzymać..

Co szkola ma do tego ?
Mi o wiele lepiej trzymalo sie diete w roku szkolnym niz w wakacje :)
I co do priorytetu klatki - nie olewaj innych partii miesniowych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący

Oto fotka pleców,potem pokaże przód-wiem najlepiej nie jest,ale nie mam genu do rzeźby,tak samo jak mój brat siły wiele, i sylwetka nawet nie zlana-a rzeźba słaba.

P.S Co do sylwetki obiecuję że przy waszej pomocy,będzie lepiej.

Olewać niczego nie zamierzam,chce polecieć wg treningu "wodyna" tylko mam parę pytań jeszcze które wymieniłem wyżej.

Zmieniony przez - D@wid w dniu 2009-09-05 10:45:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący

Foto kapturów/przed wakacjami redukowałem trochę , więc powinna być widoczna różnica .

Dzisiejsza fotka bez pompy po treningowej/normalna fotka z rana z napinką.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o pomoc zaczynam w nastepnym tygodniu OCEŃCIE!!!

Następny temat

Ćwiczenia na wyrzeźbienie ud.

Nutlove-choco