SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Motywacyjny - Invidia

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 200 Napisanych postów 685 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25556
Myraen - tak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591095
W przypadku porządnego rozejścia konieczna jest współpraca z fizjoterapeutą. Może nawet udać się uniknąć operacji. I w przypadku rozstępu również nie polecałabym Chodakowskiej, chyba że potrafisz robić połowę ćwiczeń które proponuje. Bo prawdopodobbnie z połowy musiałabyś zrezygnować.

Co do diety i makro to wypełnij proszę całą ankietę działu:
https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_OBOWIĄZKOWA_ANKIETA-t1066636.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Chodakowskiej nie nazywalabym nawet srednia aktywnoscia tylko niska jak rowniez nadmierne przecenianie wydatkowania spalania kcal dzieki jej programom.Generalnie jako aktywnosc okreslamy caloksztalt stylu zycia a wiec bierzemy rowniez pod uwage Non Exercise Activity Thermogenesis (NEAT) czyli wydatkowanie energii na inne czynnosci niz treningi. Czyli jak pracujesz fizycznie i robisz jakiegos tam skalpela czy inny model look itp to bedzie cos innego niz praca na zadku i tenze program czy praca biurowa i ciezary i chodzenie z buta w duzej ilosci itd itd. Lepiej zaczac z wyzszych kcal niz z za niskich.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 200 Napisanych postów 685 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25556
zięki za odpowiedzi.
Paula- nie chce unikać operacji. Pierwszy post pisałam na podstawie tej ankiety. Nie na wszystko byłam w stanie odp. Na telefonie ciężko mi ja skopiować do treści posta. Zobaczę czego zabrakło i uzupełnię jak się na PC przesiądę.

Tetiszeri - nie do końca rozumiem twój wpis? W Fitatu mam ustawiona aktywność treningowa (TEA) na niska i aktywnosc dzienna(NEAT) również niską (praca siedząca)


Mało znalazłam info o ketlach a pierwsze z jakimi się zetknęłam nie napawają optymizmem.




Zmieniony przez - Invidia w dniu 2018-04-20 12:51:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Invidia, bardziej odnioslam sie do wypowiedzi Tsubame nt intensywnosci wspomnianych programow dvd i generalnie odniesienia tego do caloksztaltu wydatkowania energetycznego. Sa to zmienne, ktore ciezko czasem obiektywnie ocenic. Kalkulator kalkulatorem a praktyka wlasna praktyka. Niemniej jednak slusznie zalozylas poziom aktywnosci ale bierz poprawke, ze to tylko apka i margines bledu istnieje. Jest to jednak jakis punkt wyjscia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Invidia

Paula- nie chce unikać operacji.


Dlaczego nie? Też miałam po porodzie rozejście mięśni i to spore, przy spięcie brzucha mogłam wsadzić w dziurę trzy palce i ćwiczeniami ładnie sobie z tym poradziłam. Chodakowska zdaje się ma w repertuarze ćwiczenia niewskazane przy rozejściu, jak np brzuszki różnego rodzaju, cwiczenia na piłce itp. wiec mogłaś sobie szkodzić wykonując je i tym samym pogłębiać problem. Po operacji tez nie od razu zaczniesz ćwiczyć, potrzebna będzie rekonwalescencja i przydał by się fizjoterapeuta, który powie, jakie cwiczenia można i kiedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tetiszeri
Invidia, bardziej odnioslam sie do wypowiedzi Tsubame nt intensywnosci wspomnianych programow dvd i generalnie odniesienia tego do caloksztaltu wydatkowania energetycznego. Sa to zmienne, ktore ciezko czasem obiektywnie ocenic. Kalkulator kalkulatorem a praktyka wlasna praktyka. Niemniej jednak slusznie zalozylas poziom aktywnosci ale bierz poprawke, ze to tylko apka i margines bledu istnieje. Jest to jednak jakis punkt wyjscia.

W sumie chyba tylko raz próbowałam zrobić skalpel i przyznam, że się trochę zmachałam... ale to dawno było, może teraz odniosłabym inne wrażenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tsubame33
W sumie chyba tylko raz próbowałam zrobić skalpel i przyznam, że się trochę zmachałam... ale to dawno było, może teraz odniosłabym inne wrażenia


Przy każdej próbie podjęcia innej aktywności niż jesteś przyzwyczajona będziesz zmachana i zmęczona tak to działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 200 Napisanych postów 685 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25556
Tsubame33
Invidia

Paula- nie chce unikać operacji.


Dlaczego nie? Też miałam po porodzie rozejście mięśni i to spore, przy spięcie brzucha mogłam wsadzić w dziurę trzy palce i ćwiczeniami ładnie sobie z tym poradziłam. Chodakowska zdaje się ma w repertuarze ćwiczenia niewskazane przy rozejściu, jak np brzuszki różnego rodzaju, cwiczenia na piłce itp. wiec mogłaś sobie szkodzić wykonując je i tym samym pogłębiać problem. Po operacji tez nie od razu zaczniesz ćwiczyć, potrzebna będzie rekonwalescencja i przydał by się fizjoterapeuta, który powie, jakie cwiczenia można i kiedy.


Poddaję się operacji, ponieważ obok rozejścia mm prostych brzucha mam inny problem z brzuchem, który ona rozwiąże :)
Po operacji pierwszy miesiąc to będzie praktycznie brak ruchu. A powrót do pełni sił to 6-12 m-cy :( Do fizjoterapeuty pójdę na pewno, również ze względu na chęć mobilizowania blizny.
Między innymi dlatego, chcę popracować nad sobą do tego czasu aby brak ruchu w trakcie rekonwalescencji nie był dla mnie bardzo dotkliwy :) Po za tym odpowiednie wzmocnienie i odżywienie przyczyni się też do tego, że samą operację moje ciało zniesie lepiej.
Przynajmniej mam taką nadzieję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 200 Napisanych postów 685 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 25556
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: invidia
WIEK: 34
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 10 mcy

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 65
WZROST: 168
OBWÓD RAMIENIA: 27
OBWÓD ŁYDKI: 35
OBWÓD UDA: 50
OBWÓD BIODER: 96
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 88
OBWÓD TALI : 76
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 95

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Wymodelować i ujędrnić sylwetkę. Zmniejszyć zawartość tkanki tłuszczowej

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: przebyta cukrzyca ciążowa, na insulinie – rok temu
PRZEBYTE KONTUZJE: złamana lewa kostka, 7-8 lat temu
WADY POSTAWY: Jak na zdjęciach
ALERGIE: BRAK
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? TAK
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? NIE
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? NIE

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: NIE
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) NIE

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl? 
Aktualnie jestem na 1654 kcal dziennie o rozkładzie B:50-103 g, T:46-64, W: 186-289g
W większości dni przekraczam tłuszcze, nie dobijam do węgli.
Nie ogarniam dziennika na stronie potreningu.pl, jeszcze.
Mój przykładowy jadłospis to:
Śniadanie:
1. jajecznica (3jaja) do tego świeży pomidor, dwie kromki chleba (żytniego na zakwasie) z masłem,
2. Płatki żytnie/owsiane zalane wrzątkiem, cynamon, jabłko pół banana, czasami orzechy, nasiona chia, łyżka jogurtu
3. Kanapki 2-3, np. z białym serem i dzemem albo z pieczonym indykiem, pomidorem
4. Parówki z indyka albo szynki (takie z Lidla „pure…”) + pieczywo z masłem + majonez kielecki (łyżeczka) :D

II śniadanie:
1. Zazwyczaj miksuję 400 ml jogurtu naturalnego Bielucha z jednym bananem lub łyżką miodu i owocami mrożonymi (jagody, truskawki, czarne porzeczki) z tego zjadam 1/2
2. Kawa + domowe ciasto, herbatniki, czasami (raz na miesiąc) wpadnie tabliczka czekolady- cała!! (:D)
3. Owoc albo smothie (najczęściej kupuje te w Lidlu), połówka awokado
4. Zupa domowa, jarzynowa, pomidorowa - zupy gotuję na wywarach z żeberek wieprzowych, z wyjątkiem rosołu, zabielam 200 ml śietanki 30% lub dodaję 3 łyżki kaszy, czasami łyżeczkę masła
Obiad:
1. Uduszony lub pieczony indyk, kurczak, karkówka (100-200g) + ziemniaki (2 -3 szt) lub warzywa z wody + ogórek kiszony, sałata, pomidor ewentualnie jakiś sos na bazie śmietanki 30% (cebulowy, szpinakowy, z porem)
2. Podsmażony indyk/kurczak w kawałkach (400-500g)+ warzywa (500g) (mrożony mix)+ ryż/kasza (100-200g) (wymieszane wszystko) – z tego zjadam 1/3 mniej więcej
3. Mielone wieprzowe lub wieprzowo wołowe (400-500g) z sosem pomidorowym (500ml) i warzywami (500g) + kasza/ryż (100-200g) – z tego również zjadam około 1/3
Kolacja:
1. To co zostało z obiadu
2. Kanapki
3. LODY (
Piję tylko wodę, kawę, herbatę bez dodatków. Sporadycznie soki 100%



CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? Chudnę

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE,

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach
Nie trenuję siłowo.
Raz w tygodniu – joga
Raz w tygodniu – trening interwałowy (30 minut już z rozgrzewką i rozciąganiem)
Raz w tygodniu- trening wzmacniający z płytki lub YT (np. Skalpel, Perfect body) aktualnie dokładam obciążenia na nogi 0,5kg i hantelki od 1 do 2 kg w każdą rękę w zależności od ćwiczeniaz

ZDJĘCIA
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.



Zmieniony przez - Invidia w dniu 2018-04-20 17:21:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Forever clean 9 ultra vanilla

Następny temat

Balsamy i suplementy

WHEY premium