SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Kuby - konspekt po dzienniku str 283

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 450473

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki za odpowiedz szybka :)

To bez probowania wiem ze sposob opisany przez Ciebie tak bedzie dzialal, jak napisales - na tyle juz cos tam wiem ;)

Sprobuje zastosowac Twoje rady.

A co myslisz o tym instruktazu z sfd? W zasadzie uwagi mozna miec podobne jak do moich ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
A co myslisz o tym instruktazu z sfd? W zasadzie uwagi mozna miec podobne jak do moich ?

Nic dodać nic ująć bardzo dobre technicznie przysiady.
.Facet ma cały czas kontrolę nad ciężarem .Kontroluje fazę zejścia (co to znaczy że kontroluje fazę zejścia a no to że może w każdym położeniu zatrzymać się i zmienić ruch góra-dół pełna kontrola ciężaru)u ciebie Darnok35 tego nie ma przynajmniej ja tego nie widzę.Można robić szybkie przysiady jak ten instruktor ale najpierw trzeba nauczyć się siadać.A do nauki najlepsze są przysiady z wolnym opuszczaniem ,pałzą na dole i wstawaniem z pełną kontrolą ciężaru.Przekonasz się że takie przysiady uczą czuć to ćwiczenie.Gdy je poczujesz możesz spokojnie wykonywać to ćwiczenie w szybszym tempie dla urozmaicenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Odpowiem dyplomatycznie: nie uwazam ze moje sa az tak zle ;) a te z instruktazu tak doskonale jak piszesz.

Bede pracowal nad technika i wyprobuje wszystkie wskazowki. Dzieki.

Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-11-06 22:35:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Powodzenia i życzę przyjemnego treningu .Dobrej nocy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
przysiady są moim ulubionym ćwiczeniem, więc każda dyskusja na ten temat jest jak najbardziej na miejscu

DARNOK35
co do uwag godula to, zresztą tak jak pisałem w pierwszym poście schodzisz bardzo nisko i to jest OK, ale robisz to dość dynamicznie przez co kolana dostają mocno w kość

Twoje przysiady są naprawdę poprawne, wprowadź trochę wolniejsze schodzenie w dół, w górę możesz jechać dynamicznie, pilnuj żeby ciężar nie leciał za bardzo do przodu (przez co unosisz pięty), wg mnie wyeliminuj przerwy po wstaniu z ciężarem i będziesz miał mega poprawne przysiady

jeszcze jedno mi w przysiadzie pomaga utkwienie wzroku w jednym punkcie na wysokości około 2m, podczas schodzenia cały czas staram się żeby głowa i wzrok była skierowana w kierunku tego punktu, wtedy bez problemu trzymam linie pleców i powtórzenie jest OK, ciężar wtedy nie leci mi tak bardzo do przodu, jak chce zobaczyć się w lustrze, to od razu są jakieś drobne błędy

niestety jak zakładamy duże ciężary zawsze będziemy robić jakieś mniejsze lub większe błędy, dobrze jest jak dostrzegamy je i staramy się je eliminować

co do przykładów prawidłowych siadów w necie to nieprawda że ich nie ma

tutaj p. Jan (zwróćmy uwagę że nie schodzi tak nisko jak Ty oraz robi zatrzymanie w dolnym punkcie)




a tutaj wspominany już wcześniej Wodyn (są to wg niego przysiady ATG, na pewno schodzi płycej niż Ty, wydaje mi się że głębokość przysiadu jest podobna do mojego, super stabilnie wykonuje te przysiady, też robi tak jak DARNOK35 1-2 sekundową pauzę na górze)





niech ktoś się wypowie na temat tej pauzy po wstaniu z ciężarem

godula - mógłbyś rzucić okiem na moje siady i je ocenić (są na 8 stronie - te w badziewnej jakości)


Zmieniony przez - kuba_n w dniu 2012-11-07 08:50:55

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1031
DARNOK35

Wioslowania, MC - nie rob po przysiadach poniewaz znowu obciazasz te same partie miesniowe. Tez robilem kiedys ten blad. W zwiazku z tym rozdzielilem je w FBW klatka, czyli: nogi, klata, plecy - i wszystko zaczelo sie zgadzac :)


Ja także w swoim FBW zmieniłem kolejność ćwiczeń - co prawda nie ze względu na problemy z RMC po przysiadach, ale w związku z brakiem sił do podciągania po klacie i wyciskaniu żołnierskim. Dodatkowym argumentem jest to, że zwisając na drążku porozciągasz trochę napięte prostowniki po "kucaniu".

Patrząc na Twój filmik kuba_n z przysiadami, mając własne spostrzeżenia również uważam, że schodząc ładnie nisko na dół rób pauzę i to samo u góry. W szybkim tempie moim zdaniem trochę nieodczuwalna bezwładność, nawiązuje do serii oszukanych w innych ćwiczeniach.

Ja z kolei muszę sprawdzić swój rozstaw stóp. Do tej pory - w pełni stabilnie - robiłem przysiady w minimalnym rozkroku - nogi pionowo, stopy na wprost i starając się trzymać nogi równolegle podczas przysiadu.

Jakie są wasze opinie dotyczące prostego bliskiego układu stóp:
[]---|0|---[]
zamiast rozkroku ze skośnym ustawieniem:
[]--\-0-/--[]

"Każdy bowiem silny człowiek niezawodnie osiąga to, czego każe mu szukać jego prawdziwy popęd." Hermann Hesse "Wilk stepowy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajna dyskusja :) Nareszcie :)
Na silowni nie ma raczej nikogo kto robi poprawnie przysiady. Instruktorzy - hm? Suwnica Smitha i inne suwnice polecane jako podstawa - mowia same za siebie.

Fakt ze schodze nisko praktycznie do granic mozliwosci bo nizej sie nie da juz i uda sa zetkniete z lydkami a sztanga nieraz obija sie o rame przyrzadu - stad wstaje z najnizszego punktu i uwierzcie ze nie sila rozpedu powoduje ze wstaje jak godula to okreslil :) Mysle ze wiele osob robiacych polprzysiady z 30% wiekszym obciazeniem mialaby problem wstac z tej pozycji.

Pana Jana poznalem osobiscie hm hm? 12 lat temu :) On mnie zarazil zamilowaniem do ciezarow i mialem okazje przez rok chodzic na silownie gdzie byl instruktorem i pilnowal leszczy takich jak ja hehe - szkoda ze wowczas nie robilem przysiadow, MC itd. ale bylem zdecydowanie za slaby na to stad glownie byly maszyny niestety. Stare dzieje :) ale milo powspominac :)

Od tego cyklu wprowadze zmiany w przysiadach kolejno wg Waszych uwag: szczegolnie goduli i wrzuce za jakis czas filmiki z poprawiona technika i zobaczymy co sie zmienilo. Wszystkiego co umiem uczylem sie sam i z pomoca forum oraz ksiazek dot. treningu :) tak jak wiekszosc z Was :) Czasem udalo sie podpatrzec kogos doswiadczonego rowniez ale to tez rzadkosc na silowni.

Co do pytania samiego to rozstaw stop i szerokosc rozstawu nog moze byc rozna - w Atlasie treningu silowego Delaviera wszytkie warianty sa opisane i sa poprawne - rowniez jak juz wspomnialem gdzies zalezy technika od budowy ciala czesto i to budowa ciala determinuje taki a nie inny sposob wykonania przysiadu. Z tego co ja wiem wynika ze przysiad z szerszym rozstawieniem nog i stopami odwiedzionymi na zewnatrz pod katem okolo 45 stopni jest bezpieczniejszy dla kolan i mniej je obciazajacy, oraz przysiad pelny jest bezpieczniejszy od polprzysiadu.

Edit:
Musze nakrecic przysiady bokiem. Z tylu tez to troche inaczej wyglada.


Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2012-11-07 09:45:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
Sami - w zależności od tego jak rozstawisz nogi, to z różną intensywnością pracują różne partie mięśni, musisz potestować
ja ustawiam stopy na szerokości w okolicach barków, lekko odchylone na zewnątrz i staram się prowadzić nad palcami kolana podczas schodzenia w dół

po co tak pauza na górze? przecież mięśnie tracą wtedy napięcie

chyba w następnym cyklu zmniejszę ciężary o 10% procent, zwiększę ilość powtórzeń czyli 3 serie po 12 powtórzeń i skupię się nad zatrzymaniem tego w dolnym punkcie

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
archibald 68 - co do Twojej wypowiedzi to poczułem się trochę jak zganiony uczeń przy odpowiedzi przy tablicy, niestety w tym co piszesz jest bardzo dużo racji
ale będę się próbował tłumaczyć/bronić

moja dzisiejsza waga wyniosłą już 104,3kg - więc coś tam leci, czuję to po ciuchach (w gaciach zrobiło się dużo luźniej), tempo nie jest oszałamiające i dlatego szukam diety odpowiedniej dla siebie (niestety cały czas się uczę, jak mój organizm reaguje), ale tak jak piszesz nie chcę doprowadzić do zbyt szybkiej redukcji, żeby nie spadała też masa mięśniowa

trening
z siłką rozpocząłem lekko ponad 2 miesiące temu (koniec sierpnia), przez pierwszy miesiąc moja dieta to dieta głodówkowa (praktycznie odciąłem się od węgli), więc i waga była zaniżona od tej jaką powinienem mieć, na obecnej diecie jadę dopiero 6 tydzień, na początku mój organizm wracał do normalności przez co dość mocno cierpiałem, ale teraz jest już OK

jak to jest u początkujących osób które chodzą na siłkę (a do takich trzeba mnie częściowo zaliczyć), w początkowym okresie idą największe postępy jeśli chodzi o budowę masy i siły (można by rzec że czego się nie chwycą i tak będzie rosło), a w moim przypadku jest to jeszcze bardziej nasilone bo dawno temu dość mocno ćwiczyłem więc u mnie do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jakaś tam pamięć mięśniowa oraz potrafię zrobić w miarę poprawny technicznie, wypompowujący i kompletny trening
w związku z powyższym u mnie może być tendencja, taka że spada tłuszcz, a rośnie mięsień, czego tak naprawdę na wadze nie zobaczymy

Twoja propozycja diety jest bardzo zbliżona do mojej, jedyna różnica jest taka że u mnie jest mniej tłuszczy na rzecz węgli no i trochę wyższa kaloryczność u mnie występuje w dni treningu na siłowni (która jest wynikiem miodu po siłowni), w dni bez siłki już jest na poziomie 2700
Wariant który sugerujesz, czyli weryfikacja diety i wprowadzanie korekty co 2 tygodnie wprowadzę od kolejnego cyklu, który zaczynam w sobotę, bo jest to dobry pomysł.

Na siłowni jadę naprawdę ostro, z treningu na trening coraz ostrzej. Co do uwagi że mogę nie dać rady lecieć z FBW 3 razy w tygodniu to niestety jest fakt, takie tempo nie daje do końca pełnej regeneracji. Dlatego dziś lecę z ostatnim treningiem tego cyklu i robię sobie chwilkę przerwy (co najmniej 8 dni).
Zobaczymy jak będzie z tempem w następnym cyklu.

w piątek lub sobotę (zobaczę jak czas pozwoli) robię podsumowanie całego okresu 6 tygodniowego z fotkami, zapraszam do komentowania i krytykowania (pozytywna krytyka wskazana)

powoli biorę się za studiowanie Twojego dziennika.

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nom - ciezar sprawa drugorzedna w sumie. Dlatego warto robic przysiad ze sztanga z na karku i na barkach wowczas najpelniej sie rozwiaja czteroglowe wg mnie - jak zaczalem robic ze sztanga z przodu przysiady rowniez to miesnie nog naprawde zaczely sie rozwijac i byc widoczne powoli
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Moja przemiana 36l

Następny temat

bol rak od dluzszego czasu sciegna i miesnie... co pomoze...

Wiecej