SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik | HETAVEL

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9117

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Ladies droga do formy i edukacja.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
Od jakiegoś czasu czytam forum, czerpię z niego ogromne pokłady wiedzy, ale... potrzebuję indywidualnej pomocy.

Wiek : 26
Waga : 49
Wzrost : 158
Obwód w biuście : 84
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu: 66
Obwód na wysokości pępka : 72
Obwód bioder: 85
Obwód uda w najszerszym miejscu: 51
Obwód łydki : 34
Procent tkanki tłuszczowej: 22%

W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : Górne partie, ramiona.

AKTYWNOŚĆ:
Właściwie od 4 lat regularnie ćwiczę (5-6 razy w tygodniu).
• Treningi w domu -> z przyrządami i wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.
• Bieganie -> najchętniej rano, na czczo (około 20-30 minut)
Generalnie jestem osobą aktywną, często wpadnie jakiś spacer, squash, rower.
Miesiąc temu po konsultacji z trenérem personalnym rozpoczęłam treningi na siłowni – z perspektywy czasu nie jestem zadowolona z planu treningowego ani podejścia wspomnianej wyżej trenerki. Od razu rzucono mnie na split i to w sposób „zdalny“ bez wspólnej wizyty na siłowni i prezentacji poszczególnych ćwiczeń. Nie wyjaśniono mi wielu rzeczy, które odkrywam dopiero czytają forum... czuję się jak dziecko we mgle.

ODŻYWIANIE:
Od 5 lat odżywiam się zdrowo – nie.... nie mam na myśli „płatków fitness“
Czysto, pełnowartościowo, żywność jedynie nieprzetworzona (jedynie małe wpadki raz na długi czas, zdarzy się ryżowy wafel albo tuńczyk z puszki, kiedy kompletnie nie ma czasu na stanie przy garach).

Co lubisz jeść na śniadanie: zdecydowanie wolę śniadania na słodko: różnego rodzaju kasze (jaglana, biała gryczana, quinoa, amarantus) z owocami i orzechami. Omlety/placki z mąk bezglutenowych z dodatkiem owoców i zdrowych tłuszczy. Czasem zamiast owoców własnej roboty przetwory owocowe (bez cukru).
Co lubisz jeść na obiad : Głównie chude mięso i ryby (tłuste) z przeróżnymi warzywami. Dodatkowo sięgam po strączki: najczęściej soczewicę i ciecierzycę.
Co jako przekąskę : Orzechy to moja słabość. Oczywiście trzymam się w ryzach, ale każde słodycze przy nich przegrywają.
Co jako deser : Nie jadam. W chwili totalnej słabości wybieram bardzo gorzką czekoladę (min 80%) lub małe kakao na mleku ryżowym (bez dosładzania).
Ograniczenia żywieniowe : Nie jem glutenu ani produktów mlecznych.

ZDROWIE:
czy regularnie miesiączkujesz: Nie – od kilku lat jest z tym problem. Jestem pod opieką lekarza – niedoczynność tarczycy i Hashimoto.
czy bierzesz tabletki hormonalne: Nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: Tak, Novothyral (tarczyca)
czy rodziłaś: Nie

Preferowane formy aktywności fizycznej: Zakochałam się w siłowni i wolnych ciężarach, brakuje mi z pewnością wiedzy i techniki, ale mam ogromny zapał i chęć do nauki i walki na maksa.
Bieganie bardzo lubię, ale wole krótkie dystanse w szybszym tempie niż spokojne i długie wybiegania.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Mikroelementy i witaminy, odżywka białkowa (jako sporadyczne wsparcie)

Stosowane wcześniej diety :
1) Od zawsze uważałam się za mało atrakcyjną dziewczynę z nadwagą. Taka też była prawda – nie byłam nigdy otyła, ale sylwetka daleka była od ideału. Nie wiedziałam wtedy, że mam problémy z tarczycą. Trudno mi było schudnąć nie ze względu na złą dietę czy brak ruchu, ale właśnie ze względów hormonalnych (Hashimoto zdiagnozowano mi dopiero 2 lata temu).
Sfrustrowana problemami z chudnięciem postanowiłam zacząć zdrowo jeść – zostało mi to do dzisiaj. Na skutek zmiany nawyków żywieniowych schudłam bardzo szybko około 12 kg.
Mam też na swoim koncie jedną, poważną dietetyczną głupotę – bardzo ograniczyłam węglowodany, niemal do zera – na kilka miesięcy. Oczywiście wiem, jakie były skutki. Oprzytomniałam w porę.

Uwielbiam jeść i gotować, ale zawsze staram się dokonywać mądrych i dobrych dla mojego organizmu wyborów.

Cele:
• Wypracować formę i sylwetkę życia
• Poznać lepiej siebie i nauczyć się dopasowywać trening do własnych potrzeb i możliwości.
• Pożegnać się z cellulitem
• Rozkręcić metabolizm

Z informacji dodatkowych:
Od poniedziałku postanowiłam rozpocząć trening FBW (TRENING NR 1 by Obliques z 'Odchudznia łopatologicznego') 3 x w tygodniu (z drobnymi zmianami), w dni bez treningu siłowego założyłam wykonywanie aerobów lub cardio. Cały czas pracuję nad techniką, oswajam się z konkretnymi ćwiczeniami i nie dobieram dużych obciążeń żeby nie zaliczyć falstartu.

Podjęłam próbę wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego:
• B-147 W-126 T-65
• Zastanawiałam się też czy w dni bez treningu nie stosować następujących wyliczeń: B-147 W-84 T-84
Bardzo proszę o komenatrz czy takie wartości będą w tym wypadku odpowiednie.
Jednym słowem – mam trochę mętlik, konsultowałam się z 3 trenerami, a każdy miał inne zdanie i podważał kompetencje poprzednika. Jeden ułożył mi plan treningowy i dietetyczny, ale uważam, że kompletnie nietrafiony i dla mnie nieodpowiedni. Trochę już nie wiem jak się za to zabrać – nie chcę sobie zaszkodzić i zrobić krzywdy, ani dietą, ani treningiem.

SYLWETKA:
Na drugim zdjęciu nienaturalnie odchyliłam się do tyłu, to nie kwestia wady postawy, tylko chęci odsłonięcia sylwetki i nie zasłaniania jej rękoma. Jeśli jest taka potrzeba to wykonam jeszcze jedno zdjęcie "od boku")


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 720
Twój dziennik , to czysta inspiracja. Posiłki super zbilansowane, do tego piękne zdjęcia! Zdecydowanie będę Cie podgladac i odgapiać przepisy bo mamy bardzo podobny rozkład.

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Dopiska Obliques

Nowy dziennk Hetavel, jest tu https://www.sfd.pl/._DT2_._HETAVEL_.-t1065615.html


Zmieniony przez - obliques w dniu 2015-03-05 08:31:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
Trening:

Poniedziałek 13.10.
Trening A.
A. Martwy ciąg 15 x 20 kg, 15 x 20 kg
B1. Wyciskanie sztangi stojąc 15 x 15 kg, 15 x 15 kg
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem 15 x 18 kg, 15 x 18 kg
C1. wypady 15 x 5 kg, 15 x 5 kg
C2. uginanie nóg leząc 15 x 18 kg, 15 x 18 kg
D. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń 3
20 min cardio

Wtorek 14.10
DNT: aeroby 40 minut

Środa 15.10
Trening B.
A. Przysiad ze sztanga na plecach 15 x 20 kg, 15 x 20 kg
B1. wyciskanie sztangi skos góra 15 x 15 kg, 15 x 15 kg
B2. Wiosłowanie sztangielkami w opadzie 15 x 5 kg, 15 x 5 kg
C1. prostowanie nóg w siedzeniu 15 x 18 kg, 15 x 18 kg
C2. wznosy tułowia z opadu 15 x bc, 15 x bc
D. plank max
aeroby 40 min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Białko zetnij na 110g i podbij węgle do 150g, tłuszczy wychodzi ok 70g tak by te 1700kcal było Tarczyca "nie lubi" niskich węgli, trzymaj je stałe niezależnie czy trenujesz czy nie. Ma Ci kto skontrolować technikę lub masz czym nagrać by dać do oceny? Chodzi mi o przysiad, MC, WL.

Zmieniony przez - Arphiel w dniu 2014-10-15 15:20:57

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
Bardzo dziękuję za komentarz :) Postaram się nagrać filmy w przyszłym tygodniu. Kontrolował mi instruktor na siłowni i nie stwierdził rażących błędów, zwrócił mi uwagę na kilka rzeczy i teraz szlifuję technikę. Wprowadzę też zmiany w proporcjach makro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Długo jesz te 1600-1700kcal?
jesteś typowo skinni fat, trzeb by duzo mięsa dobudować by jakos poprawic wrażenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
Obliques - Niestety długo... kontroluję kalorie i makro dopiero od kilku miesięcy. Podejrzewam, że przez ostatnie 3-4 lata kaloryczność kształtowała się na takim lub czasem na niższym poziomie. Co z tym fantem zrobić? :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Na razie dieta jak Arphiel powiedziala i walcz z treningiem poki nie dojdziesz do solidnych ciezarow poty bedzie to tylko glaskanie. Po treningu nie rob aero jak mozesz to starcza raz interwaly w tygodniu dodatkowo i kontrola postepow co tydzien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
Obliques - ok, dziękuję :) Tak zrobię.

Mam w takim razie jeszcze prośbę o rozwianie wątpliwości: Trening siłowy 3 x w tygodniu, rozciągam się i idę do domu, a dodatkowo w jeden dzień robię interwały, tak? Ile w takim razie powinna trwać taka sesja interwałowa i... czy poza tymi 4 dniami mam się wstrzymać z inną aktywnością? Czy mogę dorzucić w DNT jakieś bieganie/basen/cokolwiek?

No i.... od jakich ciężarów kończy się głaskanie? :) W sumie nie wiem w jakim tempie mogę sobie pozwolić na dokładanie kolejnych kilogramów. Przepraszam za laickie pytania, dopiero się wszystkiego uczę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Jak w ostatnie powtórzenia w serii będą tak ciężkie że nie dasz zrobić kolejnego poprawnie technicznie lub będą one na granicy technicznego wykonania wtedy kończy się głaskanie
Np. MC jest ciężko wykonać poprawnie technicznie ze zbyt małym ciężarem - bo to ciężar wymusza technikę.

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
Arphiel - W takim razie wszystko jest chyba jasne :) Biorę się do pracy. Dziękuję za rady!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

[Team M] Konsultacje

Następny temat

Wpływ zatrucia pokarmowego na dotychczasowe treningi i efekty, ciało ?

WHEY premium