SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dysproporcje (przerost pleców)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3455

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 381 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5234
Ćwiczę łącznie 1,5 roku. Przez ten czas udało mi się zbudować świetne plecy, motylki w stosunku do reszty ciała są imponujące. Również bareczki rozbudowane są świetnie. Problem polega na tym, że ogólny efekt wcale nie jest już taki estetyczny. Duże, zaokrąglone plecy i barki wysunięte do przodu ze zwisającymi rękoma. Ćwiczę w planie 4-dniowym (klatka-bic,tric-barki-plecy) plus rowerek na nogi jak nachodzą chęci. Nasuwa mi się pytanie- czy na jakiś czas dać sobie spokój z ćwiczeniem pleców? Czy można to jakoś skorygować i zyskać odpowiednią postawę? Nie jest to skrzywienie kręgosłupa- tylko "wypychanie" przez plecy barków w przód. Jakieś sugestie?

Peace Love &
.::a kiss to build a dream-on::.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
jesli masz (jesli dobrze rozumiem) barki jakby wypchnięte w przód - moze to oznaczac wade postawy
albo za male tylne aktony barków w porwaniu do przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
wrzuc plan naramiennych

Zmieniony przez - Seewy w dniu 2004-07-07 18:46:42

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
wypychanie" przez plecy barków w przód? nie ma czegoś takiego.
natura żeczy jest taka że im więcej mięśni po danej stronie dzwigniprzyczepu, tym większa siła działająca na ten przyczep.

tak więc albo wada postawy - kręgosłupa, albo za mała masa mięśni ciągnących w tył (j.w. tył barku, m. obłe), albo przykurcze, skrócenie przyczepów przednich grup m.
może byc to słabość m. zębatego przedniego (przechodzi pod łopatką i poczepia się na cz. przyśrodkowej łopatki) lub m równoległobocznych (zbiżają łopatki).
zapraszam do postu Prostujemy swoje plecy

Zmieniony przez - Rohan w dniu 2004-07-07 19:42:52

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 381 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5234


Może źle się wyraziłem. Jest to bardziej wrażenie optyczne. Coś tak na szybko narysowałem- chyba to trochę bardziej odda sytuację. Profil z boku :]. Bareczki ćwiczę następująco- suwnica siedzący 3 razy po 10 tył i 3 razy przód, hantlami wyciąganie przed siebie 3 razy, maszyną bareczkami w góręx3, hantlami na bokix3. Najbardziej to mnie jednak same plecy martwią. Pytanie- czy mam np. jak wypada trening pleców to robić je co drugi raz? Czy może traktować bardziej lightowo?

Peace Love &
.::a kiss to build a dream-on::.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
na rycinie wygląda jak by problem tkwił w odstającej łopatce, a łopatki odstają przy słabych zębatych przednich i równoległobocznych, toteż należało by je wzmocnić

co do szczegółów treningowych poczekajmy niech się wypowie FakuśMister

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Do treningow wprowadz streching wszystkich miesni (szczegoly w atlasie cwiczen) a trening barkow trzeba zmienic bo ostro katujesz przednie glowy i masz cholerne przykurcze ktore powoduja okragle plecy.

Trening barkow

Wznosy sztangielek w opadzie tulowia 4*10-12
Wznosy sztangielek bokiem w gore (wysoko nad glowe) 4*10-12
Wyciskanie sztangi z klatki 3*8-10
Szrugsy ze sztanga 3*12-15

Wznosy sztangielek bokiem w gore wysoko nad glowa wzmocnia dodatkowo miesnie zebate.
Pamietaj o treningu brzucha - przy mocnych plecach i slabym brzuchu moze wystapic lub poglebic sie wada kregoslupa.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie proszą o nic więcej jak tylko o odpowiedź!

Następny temat

BARKI ZERO PRZYROSTU MASY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WHEY premium