SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dysproporcja ramion

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2184
Witam.Problem zawarty w temacie a mianowicie jestem praworęczny i w prawym kabelku mam ok 2cm wiecej w obwodzie niz w lewym.
Co z tym fantem zrobic?Odpuscic sztange?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11645
Jeżeli nie masz wady kręgosłupa, postawy ani podobnych problemów to przerzuć się na sztangielki, pamiętaj aby na obie ręce dać ten sam ciężar.

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1168 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6472
Hm... przerzuc sie na sztangielki, a w jakim celu niby?

Jezeli nie masz zadnej wady postawy dysproporcja sama minie przy wykonywaniu cwiczen. Przeciwnie jak osoba wyzej uwazam, ze sztanga i dokladne wykonywanie cwiczen pomoze zniwelowac dysproporcje. Ale to moje zdanie. Zalecenie jedno. Zwróc uwage na technike i ciężar dostosowuj do reki slabszej.

Pozdrawiam/

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zadnej wady postawy nie mam. a pytam bo gdzies slyszalem zeby wyeliminowac cwiczenia angazujące ramiona symetrycznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1168 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6472
Wydaje mi sie, ze nie jestes raczej na etapie w ktorym trzeba sie bawic w zastanawianie co dokladnie cwiczysz. Prawdopodobnie dysproporcja jest wynikiem tego, ze uzywasz w zyciu codziennym jednej reki w momenci regularnego cwiczenia, powienna rownie w naturalny sposob minac. To jest moje zdanie.

Mozesz zaczac kombinowac z hantelkami, tylko moje pytanie po co?

Tak samo jak przeciez na pierwszym treningu mozna wprowadzac superserie + powtorzenia negatywne, ale pytanie po co ma tu bardzo duze znaczenie. Tyle ode mnie. Pozdrawiam.

... znowu polubiłem żelastwo.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 24 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11645
Samo używanie hantli pozwala na większy zakres ruchu w wielu ćwiczeniach, czyli większy bodziec. W przypadku dysproporcji hantle pozwalają na równe angażowanie obu ramion. W przypadku sztangi zawsze mocniejsza ręka będzie wykonywała większą pracę.

Nie porównuj stosowania hantli ze stosowaniem metod uderzeniowych. Ćwiczenia hantlami są bardzo zbliżone do tych sztangą, tylko dochodzi większy zakres ruchu, a metody uderzeniowe stosujesz kiedy po jakimś czasie, pomimo diety nie dajesz rady uzyskać przyrostów. Ja pierwszy raz superserie zastosowałem po roku ćwiczeń.

Każdy, niezależnie od etapu wytrenowania powinien zastanawiać się nad tym co i jak ćwiczy, żeby równomiernie się rozwijać, unikać dysproporcji i nie nabawić się kontuzji/przetrenowania. Dysproporcje mogą wynikać z używanie więcej ręki w życiu codziennym, z genetyki, ze złej techniki ćwiczeń, z wad postawy etc. Najważniejsze to nie pogłębiać dysproporcji.

Pozdro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 960
Też miałem dysproporcje ramion i powiem tak- w moim przypadku 'wyrównanie' nastąpiło samo. Nie zmieniałem treningu, starałem się wczuwać maksymalnie w każde ćwiczenie. Wychodzę z prostego założenia- jeżeli ćw. jest wykonywane poprawnie to zarówno prawy biceps/triceps pracuje jednakowo ciężko jak lewy, jeżeli lewy jest mniejszy, to może słabszy, więc jak będzie wykonywał tą samą pracę co prawy to zostanie bardziej pobudzony i bardziej urośnie w moim przypadku ta myśl podziałała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Heh no fajnie by bylo cwicze od prawie 3 lat:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 101 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 960
Ja ćwiczę 3,5 roku... A ramiona wyrównałem całkiem niedawno. Posłuchaj bardziej doświadczonego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jeżeli dysproporcja w sile jest nieduża, a znasz dobrze technikę powinno udać Ci się wyrównać. Jak mówiłem dobrym pomysłem jest postawienie na hantle, bo wtedy masz pewność, że równo angażujesz oba ramiona :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 16 lat Na forum 224 dni Przeczytanych tematów 35
Wybaczcie mi to haniebne odkopanie, jednak chciałbym się czymś podzielić, z doświadczenia. A z tego co widzę, to w internecie nie ma wielu rad.
Ja miałem dysproporcję ramion, dość sporą, bo aż 1cm. Na szczęście był to okres, gdy jako ekto, dość szybko rosłem i nie miałem zapotrzebowania >3000kcal.
Trening skupiony na wyrównaniu dysproporcji zacząłem od pompek, robionych tak, aby "Prowadziła" lewa ręka, starając się ją bardziej angażować. Po pompkach Robiłem kilka serii niezbyt ciężkim hantlem i ilość powtórzeń na lewą rękę delikatnie zwiększałem.
Minęło blisko 4 miesięcy, i dysproporcja zmniejszyła się niemal do zera. Od tamtego czasu pompki robiłem już normalnie, a na drążku starałem się jak wcześniej w przypadku pompek, bardziej używać lewego ramienia i części pleców.
Powyższym sposobem dysproporcję wyleczyłem niemal do zera, a i ramiona i klata zaczęły w końcu się prezentować :D
Chyba mogę coś takiego polecić każdemu, pozdro

Edit: A no i teraz staram się temu zapobiegać, podciągając się (analogicznie zadziała to na sztandze) w tempie lewych partii mięśniowych

Zmieniony przez - wodazcytryna w dniu 2019-04-23 20:48:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW 2x w tygodniu.Prosze o ocene.

Następny temat

Trening do poprawy

Masa