SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu ,treningu i innych czynnikach przełamujacych stagnacje .

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 5487628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13089 Napisanych postów 18844 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 339238
Ben
Dysfunkcje wynikające z braku GNRH, LH i FSH podczas podawania suprafizjologicznych dawek egzogennych AAS
... więc co się tak naprawdę p******i, kiedy jesteś na grubej bombie i NIE podajesz HCG (lub LH+FSH)

W poniższym filmiku Maciej - nie z wiem dlaczego (prawdopodobnie nie zna tych faktów, bo inaczej by to było z premedytacja) - nie informuje, co się dzieje poza atrofią jąder i zaprzestania produkcji teścia na cyklu, kiedy nasz hypothalamus nie produkuje GNRH i nasza przysadka nie produkuje LH/FSH i nie zastępujemy co najmniej tego przez ciągłe branie HCG.

Więc pozwolę sobie uzupełnić tutaj te drobne braki, bo po tym filmiku niestety ludzie myślą, że najważniejszy temat to HCG a jądra, a tak oczywiście nie jest.

Niestety sprawa nie jest taka prosta, że egzogenny testosteron o tak sobie jakimś elektromagnetycznym impulsem po prostu daje sygnał bezpośrednio do jąder, by te nie produkowały testosteronu. Zamiast tego jest wyłączana produkcja GNRH/LH/FSH, a te hormony są cholernie potrzebne z powodu swojego wpływu na różne funkcje ciała.

Powiedzmy, że zapodajesz sobie 250mg testosteronu e5d, to po krótkim czasie twój hypothalamus i przysadka odczuwają zbyt dużo estrogenu i androgenów (wiem są inne pathways jak androgeny > -MAO > +melatonina > +GNIH i takie tam) i ciało zmniejsza lub stopuje produkcje GnRH, wiec gonadoliberyny, która by normalnie oddziaływała na przysadkę, która by produkowała LH i FSH, które znowu między innymi mają działanie na komórki sertolli i leydiga, więc każą waszym jadrom produkować spermę i teścia.

Ciało potrafi się dobrze do różnych sytuacji dostosować, lecz poziom teścia 5000ng to NIE jest normalna sytuacja, która by występowała w naturze i dlatego następują po wyłączeniu GNRH/LH/FSH duże dysfunkcje, bo ciało sobie z tym po prostu nie radzi, bo taki stan z prawie zerowymi właśnie tymi hormonami nie egzystuje poza podczas jakiegoś schorzenia, np. guz na przysadce.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Steroidogenesis.svg

Zerknijcie sobie na tą grafikę, szczególnie drogę od cholesterolu i całą trasę w kierunek pregnenolon i DHEA oraz ważne też na prawo progesteron. Widzimy, że poniżej teścia jest cala kaskada hormonów, a ta kaskada idzie w cholerę podczas cyklu, bo akurat tak się składa, że dla przemiany z cholesterolu w pregnenolon jest potrzebny LH lub ... HCG - bo akurat LH i CG sobie dzieli jeden receptor (LHCG receptor). Tam macie enzym, który dba o tą przemianę z chol. do preg., P450scc (cholesterol side-chain cleavage enzyme) a on niestety potrzebuje dla aktywacji zgadnijcie ... LH, lub w zamian HCG.

Przy braku LH oraz NIE zapodawaniu HCG podczas całego cyklu (500 IU e3d wygląda dla mnie teraz najkorzystniej) wpadniecie na bank w problemy, gdzie calą winę zwalicie na bezpośrednie działanie sterydów - co sie tak nie zgadza.

I teraz w praktyce jak to zawsze mowie już trenerzy i kulturyści dawno temu zauważyli, ze w przypadku problemów psychologicznych jak depresja itp. zapodanie HCG zawsze poprawiało sytuacje, lecz 20 lat temu nikt nie wiedział, dlaczego tak jest.

Dzisiaj na szczęście już wiemy. Bez HCG jest spore ryzyko, że będzie kulać pregnenolon oraz DHEA i progesteron a preg i dhea są hormonami, które mają na prawdę spore działania neuro.

Zobaczcie np. DHEA(-S): działa neuroprotekcyjnie, antyoksydatywnie (upregulacja glutationu), przeciwstresowo, polepsza sile, insulinooporność, kości, immunologie komórek, wspomaga produkcje glutamatu oraz dopaminy. Ogólnie tu jest potrzebna równowaga DHEA do kortyzolu oraz DHEA do DHEA-S, nasze ciało jest mega inteligentne, i NIC się nie marnuje, nawet ostatni zasrany metabolit estradiolu ma funkcje, która jest dla ciała w normalnej sytuacji logiczna i ważna.

A najlepsze co się dzieje np. za pomocą DHEA w tkance tłuszczowej, która jest jednym z największych organów metaboliczno-hormonalnych naszego ciała. Niejeden już, który wszedł pod skrzydła dobrego trenera, zauważył że na mniejszych dawkach traci dużo więcej tłuszczu i forma jest lepsza. DHEA akurat super ciśnie i produkcje i aktywność adipos triglycerid lipazy czy jak to się tam po PL nazywa oraz hormon sensitiv lipazy, to są enzymy potrzebne dla lipolizy, więc bez nich utrata fatu będzie trudniejsza. Do tego DHEA blokuje 11B hydroxysteroiddehydrogenase 1 - która przemienia mniej aktywny kortyzon do kortyzolu. Kobiety z zaburzeniami hormonalno-metabolicznymi wiedzą też doskonale, że DHEA oddzialowuje na adipokiny jak np. leptyne.

Jeszcze zerknijcie, na co ma wpływ zaburzona równowaga DHEA do kortyzolu:
http://bodychek.co.uk/wp-content/uploads/FDN_PhysiologicalAspectsChart.jpg

Warto też dodać, ze DHEA jest takim awaryjnym hormonem dla mózgu, kiedy dochodzi do sytuacji, że macie np. za niski estrogen lub inne hormony płciowe, które w dużej liczbie są tez hormonami neuroaktywnymi, to mózg potrafi sobie zbudować je sam z DHEA (niezależnie od tego ile macie hormonów poza mózgiem), byście nie dostali kuku. Np. jak ktoś wpada na głupi pomysł brania 1 symexu dziennie na 4 miesiące LOL ...

Przed DHEA macie pregnenolon, the BIG MAMA hormonów płciowych i nie tylko. Kolejny hormon, którego robi się mniej, jak nie ma aktywacji P455scc przez LH lub przez mimetik HCG.

Pregnenolon ma takie szerokie spektrum działań w mózgu, że jest stosowane w psychicznych schorzeniach jak szycofrenia, depresja, stany lekowe, ale nawet przy bipolarze.

Pregnenolon lub jego metabolity 1 stopnia oddziałują na receptory GABA i NDMA, jest to całkiem dobrze przebadane i krótko mówiąc, brak pregnenolonu będzie u zawodnika dawać objawy jak np. niestabilność psychiczną, skokliwe myśli, depresje, niezadowolenie, stany lekowe, ciągle odczucie stresu itp.

P chroni też przed alzheimerem (broni przed beta-amyloidem) i w ogóle fajnie wspiera BDNF, to jest taki faktor w mózgu, który dba o to, by się nam łączyły nowe trasy mózgowe, u dorosłych ważna sprawa. I ogólnie naprawia nam neurony i chroni przed dużo negatywnymi shitami, wpiszcie w google "pregnenolon mózg" to na pewno wam coś wyskoczy.

Tutaj też dojdzie jeszcze kilka faktów, ale jeszcze nie wiemy dokładnie, faktem jest, że w mózgu znaleźli sporo receptorów LHCG, więc nawet jak nie do końca wiemy jak oddziałuje, to ja to widze tak: są receptory, będzie działanie.

Wiec kto nadal nie chce brać ciągle HCG podczas nawet krótkich cykli, to temu już nie pomogę.

P.S. PLEASE jak chcecie coś kręcić na YT to lepiej się poinformować w tym przypadku zaczynając na tytule HCG od Laurence Cole:
https://www.elsevier.com/books/human-chorionic-gonadotropin-hcg/cole/978-0-12-800749-5

Do tego jest 2018 - gdzie tu dyskutować o tematach z przedwczoraj?!?!

I do całego tematu nie potrzeba badan, przecież to każdy trener musi zajarzyć jak ogląda wyniki badan podopiecznych bez i Z HCG co sie dzieje np. z progesteronem (nie u każdego).
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 13089 Napisanych postów 18844 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 339238
Znajomy to samo wnx nie działał.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2100 Napisanych postów 23708 Wiek 41 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 393732
Wolałbym jednak info co działa łatwiej było by coś wybrać
I kapsy./tabl zeby się nie bawić, wiem że.duzo bardziej ekonomicznie ale to akurat nie ma takiego znaczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 165 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 128543
Apollo Hegemony i Anabolix bardzo dobra
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 80516 Napisanych postów 346712 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1616698
Z gotowców na tą chwilę nie podpowiem ale ja proch w wodzie rozrabialem minuta roboty i odmierzas sobie pozniej strzykawka dawke
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 1340 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 106487
paletak
Apollo Hegemony i Anabolix bardzo dobra

Żadnego anabolix nie bierz na pewno,g**** kompletne 0 działania.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1107 Napisanych postów 3854 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34852
wincol
Panowie polecicie jakaś sprawdzona johe w kaps./tabl.?


SNS, Labolic, Phenom Nutrition, Nordic Labs. Wszystko chyba 10mg klepią na kaps, SNS kiedyś było 5, może się zmieniło.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1393 Napisanych postów 3337 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35854
wincol
Panowie polecicie jakaś sprawdzona johe w kaps./tabl.?


Ja bralem ta z Allegro i smigala jak nalezy


Zmieniony przez - lodzianin1 w dniu 2021-09-19 09:32:18
2

POWERED BY ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 705 Napisanych postów 1665 Wiek 26 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 23582
Haya labs, polecam ;)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 148 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11909
Proviron injekcyjny- warto?
Dawkować tak samo jak tabl?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HTZ jednak wyszło inaczej