SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskusje o żarciu,treningu i innych czynnikach przełamujących stagnację cz.3

temat działu:

Doping

Ilość wyświetleń tematu: 184033

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
oczywiscie w tym wszystkim pomijamy dzialanie leucyny na mTOR ktore jest bardzo wazne, ale to jest temat ktory w kontekscie moich obserwacji nie ma znaczenia

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
A gdzie napisałem, że nie ma katabolizmu? Katabolizm zawsze jest, bo mięsień się musi zniszczyć aby się mógł odbudować. Podczas treningu dochodzi do uszkodzeń włókien mięśniowych, które odbudowywane grubieją i mięsień sobie rośnie. Na soku jest obniżony poziom kortyzolu - hormonu, który wypłukuje min aminokwasy z mięśni. Problem jest taki: w porcji odżywki białkowej jest bcaa(ok. 6g) i zazwyczaj jest ona spożywana po treningu. Jeśli ktoś chce łykać bcaa dodatkowo to ok, ale nie widzę sensu jako priorytet. Natomiast podczas offu czy zejść z cykli(kiedy katabolizm jest o wiele wyższy, a co za tym idzie poziom kortyzolu też) jak najbardziej wskazane jest dodatkowe branie bcaa.

Zmieniony przez - PakerZbreslau w dniu 2013-04-24 00:13:26

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700

widze ze niewiele rozumiesz ani z tego zagadnienia ktore poruszylem, ani z tego o czym sam piszesz,
nie chce mi sie juz tlumaczyc

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 208 Napisanych postów 25012 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150183
boshe kwestia siana i samozaparcia w lykaniu suplementow po kilka razy dziennie (mi sie nie chce i zazwyczaj ograniczam sie do szejka potreningowego, czasami witamin i mineralow + profilaktyka, oraz oczywscie gdy uzupelniam braki w diecie).

Masz siano, jestes w stanie lykac po kilka razy dziennie tablety, prochy to lykaj co sie da ...ziarnko do zairnka MOZE cos to da... Tak naprawde ciezko w przypadku wiekszosci supli jednoznacznie stweirdzic co jak duzy ma wplywa na budowanie formy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Nie jestem farmaceuta/chemikiem/biochemikiem z wykształcenia, więc nie musze rozumieć tych problemów. Ja to na taki sposób rozumiem.

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Ale tu wogole nie o to chodzi, tylko o to ze na totalnym wyplukaniu z glikogeny, po zazyciu amin reakcja organizmu jest taka jak na wegle z czego wynika ze nie ma sensu ich brac, kwestie siana sa tu bez znaczenia, caly czas chodzi o to ze ta wlasne reakcja (jak na wegle) jest nieporzadana, niepotrzebna i jest krokiem w tyl w sytuacji celowego plukania glikogenu

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 208 Napisanych postów 25012 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150183
aha

niewczytywalem sie, myslalem ze rozchozi sie ogolnie o to jakie suplementy wartko brac (kupowac) a jakie nie.... poniekad widze, ze tak, ale jednak problem jest rozkminiany duzo glebiej (dla mnnie to zbyt skomplikowane)



Zmieniony przez - lestat1986 w dniu 2013-04-24 00:30:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Nie wiem czy to dobrze rozumiem, ale łopatologicznie i loficznie to by było tak: nie ma glikogenu-organizm go potrzebuje, przekształca więc związki(w tym przypadku te aminokwasy) na węgle.

Zmieniony przez - PakerZbreslau w dniu 2013-04-24 00:32:21

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miczelx ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 907 Napisanych postów 35146 Wiek 84 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 814700
Tak, tak wlasnie przebiega glukoneogeneza, ale w tym wypadku jest to efekt nieporzadany.

BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI NIZ MAMY KLECZAC NA KOLANACH ZYC!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 7497 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 122808
Wg mojej łopatologicznej wiedzy jedyne co można zrobić, to nie brać owych bcaa bądź też zahamować(spowolnić) proces glukooneogenezy. Za to odpowiedzialny jest kortyzol - trzeba by było więc zbić jego poziom do poziomu praktycznie zerowego, co grozi śmiercią. I nawet nie wiem czy kulturyści się tym nie bawią czasem, bo gdzieś czytałem arty o używaniu hydrokortyzonu w kulturystyce używanego właśnie w celu ratowania organizmu w przypadku zbyt dużego zbicia kortyzolu.

Zmieniony przez - PakerZbreslau w dniu 2013-04-24 00:49:24

"Ty mi tu chłopczyku nie rób reklamy, bo w marketingu nie siedzisz tak głęboko jak w mięśniach"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pro-SD , T.Enan , NPP

Następny temat

Co na Cykl? PH czy SAA?

WHEY premium