SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dyskomfort przełykowo gardłowy .

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1090

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33029 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
Z problemem zmagam sie od małego ale każdy ale to każdy lekarz zawsze finalnie stawiał diagnoze ( NERWY ) , aktualnie jestem raczej napewno w stanie stweirdzić że ten dyskomfort ma związek z jakimś defektem wewnątrz.

Na redukcji jak byłem i jadłem mniejsze porcje i mniej kcal (około 2500) to czułem się dużo dużo lepiej.

Aktualnie jestem na masie ( 3500-3600kcal) i czuje się coraz coraz gorzej , na poczatku masy było ok ale w miare powiększania miski problem się nasilał.


Nie miewam totalnie żadnych boleści brzucha i wnętrzności , stolec regulowany w zależności od tego co jem ale nie ma problemu .Dawniej miałem częste bekania i gazy .Teraz bekania są sporadycznie natomiast gazy są (bardzo okrutne i dość częste)

Sprawa dotyczy od zawsze kluski w przełyku albo gardle , musze odchrząkiwać cały czas, mam jakby uczucie pełnego przełyku w okolicy jabłka adama stąd też pojawia się czesto taki jakby efekt duszności , W nocy czy jak leże na plecach to wszystko się normuje i jest super ale po wstaniu i po jedzeniu nasia się . Raz lub dwa razy w miesiącu szcególnie po obfitej kolacji budzi mnei okrutnie rozrywający ból ( klatka, przełyk , krtań ) promieniujący rozrywający , rozpychający , jak leże to nei przechodzi, wystarczy że usiąde lub wstane i pochodze oraz jak odbekne kilka razy to ból nagle mija.


Pytanie , - wybieram się wnet do rodzinnego z prośba o pakiet badań krwi z razcji kontroli co 2 lata , bede tez prosił o rtg płuc. Czy na te dolegliwości co opisuje jest jakieś badanie z krwi które może coś nakierować czy zostaje tylko rurka w gardło??


Ewentualnie macie jakieś pomysły co mi może być i w jakim kierunku szukac??

Pytam na forum bo od małęgo latam po lekarzach i pomimo różnych badań nikt nigdy nei potrafił powiedzieć co może mi być .Czesto miałem problemy z zatokami , zatkany nos ( pociąganie itp) ,laryngolog nic nie stwierdził ( nerwy :):) )

Zadałem pytanie bo znó mnie zaczyna to irytować choć w jakimś stopniu nauczyłem się z tym żyć chyba od 20 lat
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643
może być uczulenie na jakieś jedzenie, rozyebane jelita, żołądek tu bym szukał

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33029 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
raczej nie alergia bo na redukcji jem tak samo tylko mniej , jelita napewno nie bo nie ma zadnego dyskomfotu i bólu w brzuchu i okolicach. . zgagi nie miewam nawet nie wiem jak ona smakuje :) wiec pod refluks tez nie pasuje, juz sam nie wiem, moze jakies pasozyty;/ oszalec idzie :)


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2016-02-18 14:12:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Może polipy w krtani - objawy właśnie takie są jak piszesz.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33029 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
krzykacz
Może polipy w krtani - objawy właśnie takie są jak piszesz.

a mozesz dokladniej opisac.?? kiedys mialem robione usg tarczycy wraz z tsh ft3 ft 4 anty itp .. wszystko niby ok ale wyszla bardzo ale to bardzo mala tarczyca z jakimis małymi grudkami ale radiolog stwierdzila ze to nic zlego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Wpisz w google i poczytaj, po co ja mam to kopiować tutaj.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33029 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
poczytałem o tych polipach i raczej napewno odpada bo to jednak nie te objawy . No nic. ide dziś akurat do rodzinnego poprosze o cały pakiet badan morfologia tarczyca , mocz , itp itd. oraz o skierowanie do laryngologa. zaczne na nowo szukanie zaczynajac od zatok w dół- dlatego pytam na forach bo znajac zycie to z naszymi lekarzami znow strace 2-3 lata i niczego sie nie dowiem konkretnego:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Z takim założeniem na pewno.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33029 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
krzykacz
Z takim założeniem na pewno.
No tak jest bo akurat osobiscie przez to przechodziłem i w wiekszosci przypadkó jest tak ze jak sami nie ciagniemy od lekarza to sam nic nie proponuje.

wróciłem własnie od rodzinnego . - wyżebrałem następujące skierowania , jedne zwiazanae z dolegliwością inne zwiazane z ćwiczeniami a inne z kontrolą zdrowia.

Czy jak juz bede kłuty to dokupić do tych badan jakies dodatkowe czy nie szukac na siłe wydatków??

Otrzymałem :
Skierowanie na RTG klatki
Skierowanie do laryngologa odnośnie kluski w gardle
Mocz podstawowy
Morfologia podstawowa:
Kreatynina
TSH FT3 FT 4
AST ALT
Glukoza na czczo
Elektrolity NA ,K
Lipodogram CHOL HDL LDL TG

Zastanawiam sie jeszcze nad OB bo nie wiem czy w podstawowej morfologi bedzie , nad CRP
Testosteron CK- kineza kreatynowa -- warto??? ewentualnie co dodac.dzieki za rade


Czy mleko sery białe mogą mieć wpływ na takie objawy?? dziś od rana nie jeadłem nic mlecznego i nie mam objawów


Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2016-02-19 18:28:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33029 Napisanych postów 23138 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277986
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyciskanie plasko - bol lokci

Następny temat

Uda rosną zamiast maleć.

WHEY premium