SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dylemat z technika przy klatce/ FILM

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1560

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1187
Z 2 tyg. temu ludzie na tym forum doradzili mi, zeby przy wyciskaniu na poziomej i skosie nie prostowac do konca rak. A w tym filmiku jest pokazene inaczej



To jak z tym jest? Przy sztangielkach tak samo mowili zeby nie prostowac
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3922
Przy samym prostowaniu rąk, w ostatniej fazie najbardziej pracuje triceps.
Jeżeli w ten sam dzień trenujesz triceps oraz klatę możesz prostować, a potem dobić triceps np. pompkami w podporze tyłem.

Jeżeli dzień po klacie robisz triceps lepiej aby nie pracował codziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1187
Mi mowili zeby nie prostowac do konca bo wtedy łokcie sa obciazane i klatka przestaje byc napieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3922
Jeżeli zależy Ci na doskonałej technice to cytuję użytkownika puma666:


Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej. Czyli to czym zanudzaliście się najczęściej. Czysto, technicznie, bez mostków ani oszukiwania. Nic nowego - oprócz tego że klatka jest solidnie napoczęta, tricepsy prawie wyłączone, barki śnią snem pijaka śnionym nieprzytomnie - czyli to na czym nam zależy. W pierwszej kolejności największe bodźce pójdą w mięśnie piersiowe. !UWAGA! Chowamy ego do kieszeni by nie zrobić sobie krzywdy. Ciężar jakiego będziesz używał będzie dużo mniejszy niż ten do którego przywykłeś. Przy pierwszym treningu, zalecany jest partner który was uratuje jeśli źle wycelujecie z ciężarem. Wymagana progresja seryjna lecz niewielka. 1-2 kg. Progresja co treningowa niekoniecznie musi wystąpić co trening. Pamiętajmy że to trzecie ćwiczenie z kolei. Nie ciężar a technika. Przypomnienie - ściągamy łopatki, barki odwiedzione do tyłu, klatka wypchnięta do przodu, ruch płynny, nie dociskamy do końca. Nie robimy przeprostu łokcia. Liczy się ciągłe napięcie mięśniowe.


Więcej informacji: https://www.sfd.pl/EXPERYMET_PELNA_KLATA+8_PAK_ZE_SZKYDELKAMI_-_KONSULTACJE-t424608.html


Zmieniony przez - NetJaro w dniu 2009-07-15 11:58:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21991
Nie należy rąk prostować do końca, z uwagi na obciążenie łokci oraz zanik pełnego napięcia w klatce, jak Puma. Co nie znaczy żeby robić pół ruchy

Wszelkie filmiki instruktażowe są skierowane do początkujących, którzy mają nie kombinować, tylko dobrze wyćwiczyć ruch i nie zrobić sobie krzywdy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1187
A jak sciagac łopatki? Jakos nie moge sobie tego wyobrazic lezac na lawce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
staraj sie wlozyc jakos te lopatki pomiedzy lawke a swoje cialo, jak wypchniesz klatke do przodu i lokcie dasz szeroko to same powinny sie schowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 98 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3922
Tak aby barki leżały na ławce. Ja to robię tak, że kładę się na ławce, całe plecy leżą i próbuję tak jakby połączyć ręce pod ławką - wtedy łopatki się łączą. Wtedy barki nie pracują (przynajmniej nie aż tak).
Tylko uwaga - wtedy masz krótszy zasięg rąk. I podczas wyciskania nie wypychasz barkami - barki cały czas leżą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 602 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2475
Wydaje mi się że chodzi o to żeby je schować tak, żeby leżały równolegle na ławce, ale nie jestem pewien.

"Nawet jeśli już wszyscy w ciebie zwątpili, pokaż im, że się mylili"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1187
Czyli mam mostkowac? Ale jak polacze te rece pod lawka to pozniej jak je puszcze to znowu mi sie lopatki schowaja. Nie rozumiem, sorry.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
widac zostaja Ci tylko bierki, tam nie trzeba az tyle myslec
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mój trening FBW. Bardzo proszę o sprawdzenie czy jest OK i korektę.

Następny temat

JAK ŁĄCZYĆ ĆWICZENIA ŻEBY BYLY NAJLEPSZE EFEKTY?

WHEY premium