SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dylemat.Czy wrocic do Shotokan??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2708

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 895
Witam. W wiku 7-13 lat trenowalem Shotokan. Mysle, ze mozna powiedziec, ze bylem dobry w tym co robilem...kata...kumite...mialem duze osiagniecia w roznych zawodach ogolnopolskich. Z pewnych przyczyn sekcja sie rozpadla i juz nie trenuje...od pewnego czasu klub karate znowu zaczal dzialac. Teraz mam 18 lat, zastanawiam sie nad powrotem do karate bo cos ciagle mnie tam ciagnie, ale zastanawiam sie czy mam szanse nadrobic zaleglosci, wrocic do formy, miec szanse na jakiekolwiek jeszcze sukcesy...??Skonczylem na zielonym pasie z trzema belkami - jechalem jeszcze ,,systemem belkowym" - czy to prawda, ze teraz na zawodach juz nie nastepuje rekrutacja rocznikowa tylko wedlug stopni????Co myslicie o mojej sytuacji??Mial ktos moze podobny problem??Mam duzy dylemat...prosze pomozcie mi podjac wlasciwa decyzje...
Pzdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9243
nie wiem nad czym sie zastanawiasz , wracaj do szotokanu , czyli tego ,w czymc zujesz sie pewnie , jak zmienisz styl , na pewno zostana przyzwyczajenia , pozycje itp , i bedziesz sie zastanawial nad swoim wyborem , a tak jestes pewien , ze to jest ten sport , jak kiedys ci sprawial przyjemnosc , to teraz tez bedzie, a co do formy to nie masz sie czym przejmowac , z czasem bedziesz jeszcze lepszy niz kiedys :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
jak cie ciagnie na karate to po co sie jeszcze zastanawiasz??

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1045 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8166
Według mnie jezeli mialbys wybierac pomiedzy powrotem do shotokanu a nie robieniem niczego - wracaj.

Nowoczesny Trening Ramion
http://www.sfd.pl/temat209192/

Specjalista w dziale "Nasze Zdjęcia"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 895
tak, ciagnie mnie do tego i to coraz bardziej bo ciagna mnie do tego wspomnienia bo jak bylem mniejszy (a to bylo 5 latek temu :P) mialem troszke inne spojrzenie na to...ale jest taki problem ze rozpoczecie treningow wiaze sie z duza dyscyplina i rezygnacja z wlasnych przyjemnosci bo mialbym malo czasu na nauke - mam w tym roku maturke i musialbym ostro wziasc sie do roboty...dzieki waszym wypowiedziom chcialbym sie dowiedziec czy mozliwe jest nadrobienie 5 lat...czy mozliwy jest powrot do dawnej formy...i czy w ogole warto wracac do tego a nie zaczac np trenowac czegos innego wczym rozniez bylbym dobry...ale w karate szlo mi najlepiej i nie wiem czy mi sie uda nadrobic stracony czas :((...prosze jeszcze odpowiedzi co do zawodow:Czy rekrutacja jest rocznikowa tak jak to bylo kiedys czy teraz jest wedlug stopni ?? bo slyszalem ze teraz niby tak jest ale nie wszedzie...
Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1045 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8166
Wracaj - widac ze chcesz tego, spojrz gleboko w siebie i odnajdz to czego naprawde chcesz. A widac ze chcesz wrocic do czegos co ci sie podobalo. Ja widze ze chcesz wrocic szukasz tylko upewnienia u innych. Wiec wiesz co robic.

Nowoczesny Trening Ramion
http://www.sfd.pl/temat209192/

Specjalista w dziale "Nasze Zdjęcia"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 895
Lulasius masz w 100% racje...
ale chodzi mi jeszcze o jedno...czy majac piecioletnia przerwe mozna wrocic do takiej formy zeby rywalizowac z tymi co tej przerwy nie mieli...to pewnie tez jest jakiegos rodzaju upewnianie samego siebie jak juz Lulasius napisales...bo chyba sam sobie juz odpowiedzialem na to pytanie stwierdzeniem ze jesli sie chce to mozna osiagnac wszystko...
tyle czy to jest mozliwe ??boje sie ze juz nigdy nie wroce do dawniejszej formy...ze zmarnowalem jakas swoja szanse
:((
a moze znacie jakies cwiczenia na poprawe dynamiki (np w kata)??czy cwiczenia nog na silce...np przysiady ze sztanga beda wskazane??warto zainwestowac w skakanke??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1045 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8166
Co do fachowych porad to sie nie bede wypowiadal. A szanse do powrotu do formy masz bardzo duze. Masz dopiero 18 lat. Ja mam o 10 wiecej a czuje ze jestem fizycznie o niebo lepszy niz 10 lat temu. Wiec masz jeszcze duzo czasu.

Nowoczesny Trening Ramion
http://www.sfd.pl/temat209192/

Specjalista w dziale "Nasze Zdjęcia"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 90
Moim zdaniem trzeba wrócić, widać że masz duże chęci i potrzebę, a to najważniejsze. Jak lubiłeś shotokan i byłeś w tym dobry, to nie szukaj na siłe czegoś innego, powodzenia.:)

Live and let die

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
czy cwiczenia nog na silce...np przysiady ze sztanga beda wskazane -takie cwiczenia poprawiaja sile statyczna a ty w karate potrzebujesz sily dynamicznej.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 895
no wlasnie...czy sa jakies cwiczenia ktorymi moglbym poprawic dynamike??oprocz ciezkiej pracy na treningach...
A skakanka??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 2499 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23442
skakanka na pewno sie przyda dla kondycji i koordynacji(co jest bardzo wazne).


idz na trening a nie rozmyslaj.

najslabsze psy najglosniej szczekaja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gołota z Saletą chcą walczyć u Adamka

Następny temat

Ju Jutsu 2005 Bytom

WHEY premium