SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dwukrotne zwiększenie dawki l-argininy i konsekwencje jej stosowania

temat działu:

Odżywki i suplementy

Ilość wyświetleń tematu: 265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 50 Wiek 27 lat Na forum 36 dni Przeczytanych tematów 376
Do środy w DT i DNT 7 dni w tygodniu od dłuższego czas leciałem na takim miksie:

Jabłaczan kreatyny- 5g
Beta-alanina- 5g
Jabłczan l-cytruliny 5g
Jabłczan l-argininy 5g
BCAA 10g

W środę przesypałem l-argininę. Na wadze kuchennej wartość 7g, dosypałem do 10 . Środa siłownia-brak efektów, czwartek SW- też brak. Wczoraj po takim miksie przy żołnierskim wyciskaniu i wyciskaniu na triceps poczułem obniżony próg bólowy. Nie mogłem uwierzyć, że dokładam na ostatnią serię 5kg i wykonuję to technicznie. Pisząc ten wątek nie mogę swobodnie łap podnieć do góry. Dziś obudziłem się z olbrzymim wzwodem i rządzą ruchania, myślałem, że mi f*uta rozsadzi, szczególnie, iż mój ku*as do dużych nie należy.

Sama żona zapytała się czemu jest taki nabuzowany. Faktycznie uzyskanie NO z tego aminokwasu rozszerzyło ciała jamiste i widać wizualne powiększenie, napompowanie . Do rzeczy...

Efekt pomiędzy 5(coś tam smyra) a 10g u mnie jest olbrzymi nie tylko ze względu na wpływ na małego, ale na ten próg bólowy, który mnie zmotywował. Czy nagłe przejście na 10g l-argininy a potem może i na 15g może mieć negatywny wpływ na zdrowie? Szczególnie, że ta firmy SFD nie i jest droga i stać mnie, aby żreć 70g tygodniowo. Chcę polecieć do końca października tak:

Jabłaczan kreatyny- 5g
Beta-alanina- 5g
Jabłczan l-cytruliny 5g
Jabłczan l-argininy 10g
BCAA 10g

A potem przejść na mono kreatyny solo, bez w/w aminokwasów.

Zmieniony przez - Sandelholz1991 w dniu 2019-09-07 11:44:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6041 Napisanych postów 74623 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 626146
Nie potrzebujesz takiej dawki argininy .Arginina, choć ma swoje zalety, które sprawiają, że chętnie wykorzystywana jest przez osoby aktywne fizycznie, ma także pewne wady, z których mało kto zdaje sobie sprawę. Istnieją przesłanki by uważać, że przyjmowanie dużych dawek argininy (wyższych niż zwyczajowo zalecane), może powodować wzrost wydzielania prolaktyny – hormonu, którego zwiększony poziom nie sprzyja ani poprawie samopoczucia ani – pracy nad kompozycją sylwetki. Spokojnie 5-7 g wystarczy . Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3696 Napisanych postów 62700 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 677202
Nie widziałem badań, które wykazałby pozytywy stosowania większych ilości argininy niż 5-6 gramów. Wzrost dawki jest znaczny o około 100 procent, a korzyści niestety z tego nie ma. Raczej wystąpił u Ciebie efekt placebo. Jeżeli jednak uważasz inaczej, to testuj na sobie i sprawdzaj jak działa określona dawka. Raczej nie wpłynie to negatywnie na nasz organizm. Ewentualnie może skończyć się rozwolnieniem lub problemami trawiennymi. Podobnie jak po większej ilości beta-alaniny. Rzeczywiście ewentualna możliwość wzrostu prolaktyny jest realna. Są ku temu pewne przesłanki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 50 Wiek 27 lat Na forum 36 dni Przeczytanych tematów 376
Ok. Wrócę do 7g. Tylko teraz tak. Jak jeść, aby też bezcelowo marnować proszku?

-DT (siłownia pon-śr-pt)
-DT i DNT w ciągu tygodnia. We wtorek i czwartek SW
-Od pon do ndz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6041 Napisanych postów 74623 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 626146
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7710 Napisanych postów 148440 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1179625
ogolnie z tego co sie oerientuje to zbyt duze dawki argininy moga byc wymagajace dla trzustki i jej pracy, ale z tego co kojarze ilosci w badaniu siegaly okolo 20-25g suplementu na porcje, ta wiec dosc duze ilosci pochlaniali badani, co do stosowania argininy, jak zalezy CI na efekcie pompy miesniowej to jw stosuj tylko w dni treningu silowego, jak zalezy ci rowniez na pompkie w korzeniu to mozna stosowac czesciej , jednak jak piszesz raczejz tym drugim problemow nie ma, aby wrzucac tak duzo tegoz aminokwasu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 131 Wiek 6 lat Na forum 60 dni Przeczytanych tematów 569
Nie przesadzaj z tymi dawkami
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3696 Napisanych postów 62700 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 677202
Argininę zaleca się stosować tylko przed treningiem siłowym w celu uzyskania efektu pompy mięśniowej. Zdecydowanie nie jest ona zalecana przed treningami sportów walki. Efekt rozszerzenia naczyń krwionośnych i napływ do nich sporej ilości krwi będzie przeszkadzał w czasie walki, zadaniowej, czy tarczowania. W tym okresie polecam więc jej unikać. Można jeszcze spróbować zastosowania jej przed snem w celu poprawy jego jakości. Niestety suplementacja taka wyjdzie drogo, więc należy mieć to na uwadze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11054 Napisanych postów 10871 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 315002
beta alaniny też dość sporo jak 5g codziennie w jej przypadku już 3g wystarczą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
To w DNT kreatyna i beta alanina styknie?

Jabłczan kreatyny 5g
Beta-alaina 5g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 93 Wiek 191 dni Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 18653
spokojnie w dnt mozesz dac beta alaniny 3 g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zamiennik nitrobolonu

aerofull