SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dwa proste sposoby na lepszy sen wg Charlesa Poliquina.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Charles Poliquin.
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 23 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15601
Dwa proste sposoby na lepszy sen wg Charlesa Poliquina
autor:Charles Poliquin
Dwa najczęściej kierowane do mnie pytania to:
-„Co pomoże poprawić jakość snu?"
-„Jaka jest najlepsza forma magnezu?"

Nikogo pewnie nie zdziwi jak powiem, że oba aspekty są ze sobą ściśle powiązane.

Zacznę od drugiego zagadnienia.
Najprościej byłoby odpowiedzieć, że istnieje jedno najlepsze źródło magnezu, po prostu je polecić i sprzedawać. Co prawda znacznie ułatwiło by mi to życie, ale na pewno byłoby to też obłudne z mojej strony i mocno mijałoby się z prawdą.

Prawda natomiast jest taka, że różne formy magnezu zapewniają różne korzyści dla organizmu. Zauważyłem, że do podniesienia ogólnego poziomu tego pierwiastka w organizmie najlepsza jest mieszanka różnych chelatów magnezu (tj. połączone związki magnezu z odpowiednimi aminokwasami), jak ta, która znajduje się w moim produkcie UmberMag. tj:cynianu, lizynianu, asparginianu, orotatu, furnaranu.


Wiele lat doświadczeń i studiowania fachowej literatury pozwoliło mi znaleźć jeszcze jedną interesującą kombinację form magnezu- glicerofosforan, (który jest niezwykle efektywny w szybkiej redukcji stresu) w połączeniu z tauryną, jak w moim YinMag 1E (jak na razie jedyny tego typu produkt dostępny on-line na rynku Europejskim), tworzy idealny kompleks pomocny w zwalczaniu skutków stresu i znacząco poprawiający jakość snu.

Skuteczność tego połączenia sprawdziłem na sobie. Pierwszej nocy kiedy go zażyłem spałem ponad 12h, a na pewno nie określiłbym siebie jako osoby z niedoborem magnezu!

Istnieje jeden bardzo interesujący aspekt jeżeli chodzi o uzupełniania magnezu. Otóż nie wszystkie tkanki absorbują go w takim samym tempie. Różne jego formy mają mniejszy lub większy udział w procesie uzupełniania niedoborów w poszczególnych tkankach.

Glicerofosforan ma szczególnie pozytywny wpływ na uzupełnienie niedoborów w Centralnym Układzie Nerwowym (CUN). Wysoki poziom Mg w CUN pomaga kontrolować receptory NMDA, częściowo odpowiedzialne za długoterminową aktywację nadnerczy. Nadczynność receptorów NMDA zwiększa wydzielanie i aktywność glutaminianu - jednego z neuroprzekaźników pobudzających. Niedobór magnezu w CUN może prowadzić do podwyższonych ‘reakcji alarmowych’organizmu, czyli nadmiernego wydzielania adrenaliny i kortyzolu. Zaobserwowałem, że u niektórych klientów, mimo znacznego podniesienia poziomu magnezu, problem ze stresem nadal pozostał nierozwiązany. W tych wypadkach dodanie wspomnianej wcześniej kombinacji glicerofosforanu i tauryny miało wręcz zbawienny wpływ na ich zbyt aktywne nadnercza.
Mimo, że jeszcze nie miałem okazji zapoznać się z badaniami, które wyjaśniłyby dlaczego ta kombinacja ma tak dobry wpływ szczególnie na CUN, wyniki medyczne są jednoznaczne: złagodzenie nadmiernej aktywności NMDA (co miało miejsce u klientów którzy używali Yin Mag 1E) skutkuje ogromną poprawą jakości snu (jest on głębszy i bardziej wydajny ) oraz osiąganiem spokoju wewnętrznego.


PAMIĘTAJ!: Poprawa jakości snu wiąże się z pozbyciem się barier które Ci przeszkadzają, a nie szukaniu doraźnego środka który Cię otumani (czyt. środki nasenne).
Jedną z takowych barier bardzo często okazuje się być zbyt niski poziom magnezu odpowiedzialnego za Centralny Układ Nerwowy, o którym wcześniej mówiliśmy.Kolejną przeszkodą, która staje się coraz bardziej powszechna na świecie, to nasza mentalność życia w biegu- (tzw. „wyścig szczurów"). Nie mamy czasu na odpoczynek, czy relaksujące przerwy obiadowe, mamy za to 12 godzinne dni pracy, „śmieciowe jedzenie" i nadmiar technologii.
W odpowiedzi na tak szybkie tempo życia, organizm reaguje identycznie jak w sytuacjach stresowych. Oś podwzgórzowo-przysadkowo-nadnerczowa staje się nadaktywna w skutek czego wydziela zwiększone ilości kortyzolu i adrenaliny.
Taka reakcja byłaby wprost idealna, gdybyśmy byli w sytuacji zagrażającej naszemu życiu. Jednak na co dzień skutkuje ona słabą jakością snu i powoduje problemy z zasypianiem.


Nie jestem w stanie wpłynąć na zmianę tego szaleńczego tempa życia ludzkości, ale mam produkt, który pomaga kontrolować stres, uspokaja i relaksuje...Cały artykuł możesz przeczytać na stronie Charlesa Poliquina: http://charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/430/The_2_Percent_Rule_of_Progress.aspx

Zmieniony przez - Clever_eva w dniu 2011-05-10 07:55:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 23 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15601
Reszta do moderacji.

Zmieniony przez - Clever_eva w dniu 2011-05-10 07:57:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Clever_eva MISS SFD
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1634 Wiek 23 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15601
Całość artykułu w j.pol bedzie można przeczytać na stronie Ch.Poliquina gdy admin wklei tam tłumaczenie. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 2922 Napisanych postów 51338 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 346410
aha to broszurki reklamowe też tu będą tłumaczone?

pzdr/

TRENER PERSONALNY/DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: koniu151.sfd@gmail.com

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 863 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42837
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10984 Napisanych postów 50433 Wiek 28 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 57816
o i tego właśnie szukałem

jak dzisiaj nie bede spał to nie wiem co zrobie

już miesiąc mam problemy ze spaniem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hyperfusion - warto?

Następny temat

THERMAL PRO v2 ******* DAWKOWANIE !!!

Water