SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Duży problem!!!!

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1546

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Michail z działu Trening.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5467
Witam wszsytkich. Niedługo mam zawody i jesem troszkę zdezorientowany ponieważ mam spory problem. Mianowicie mam siłę na jedno podejście i powtórzenie. Nie wiem dlaczego tak jest. Np. Ostatnio wyciskałem 180kg i zrobiłem jedno powtórzenie i ok. Potem chciałem wziąść 170 kg i nawet tego nie drgnąłem. Tak samo w ciągu biore np 255kg a potem nie jestem w stanie pociągnąć 240kg w następnej serii.Robie dość duże przerwy między seriami 5min nawet więcej.To jest duży problem bo w następnych podejściach do bojów nie bede miał siły żeby walczyć o większe ciężary. Nie wiem od czego to zależy. Mam słabą wytrzymałość może zużywam za dużo energii na jedno powtórzenie???? Może powinienem pić jakieś węglowodany między powtórzeniami??? Prosze o radę. Z góry dziękuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 109 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1534
Słaba wytrzymałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Upatrywałbym problemu w diecie i zbyt szybkim wyczerpywaniu się źródeł energii dla wysiłku beztlenowego.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2156
Powinienes zmienic swoja diete na bardzie węglowodanową tzn. ładowac duzo wegli w siebie. Bo na moje oko to poprostu jestes słaby a z kąd tą siłę zabrać jak nie z węgli:)

Nie linczujcie mnie za moje wypowiedzi...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Stosuj długie przerwy pomiędzy ciężkimi seriami nawet do 10 minut, tylko okryj się czymś, bądź załóż cos na siebie abyś nie wystygł. Możesz także uzupełniać zapasy glikogenu utracone podczas ciężkiego treningu, odżywką wysokoenergetyczną - Carbo, bądź alternatywnym sposobem i bardziej ekonomicznym chyba, kilka łyżeczek glukozy spożywczej rozmieszać z wodą i w butelce i popijać podczas treningu, spróbuj i zdaj relacje czy pomogło.
A i jeszcze jedno ile trwają najczęściej Twoje treningi i czy nie przesadasz z objętoscią i intensywnośćią?

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5467
Nie wiem dokładnie ile trwają ale raczej chyba nie przesadzam z intensywnością. Ogólnie to chodziło mi o podejście na zawodach do ciężarów. Chyba spróbuje wziąć dresy i Carbo ze sobą na zawody. Dzięki bardzo za radę.

Jeśli chodzi o trening to na klatkę robie 2 rozgrzewkowe i potem 4 serie po 1-2 powtórzenia na max ciężarach i potem robie jakieś skosy itd. Razem z 12-16 serii. Jak robie nogi to 8 serii przysiadów i potem dwugłowe. Martwy to rozgrzewka i potem 4-5 seri 1-3 powtórzenia i potem normalny trening pleców.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1329 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15844
Jeśli trenujesz siłowo i jesteś nastawiony na duże obciążenia w seriach to popełniasz podstawowy błąd w formie rozgrzewki. Po prostu po 2 seriach rozgrzewkowych i od razu podejściu do cięzarow bliskich Twojego maxa, nie ma szans, abyś wykrzesał na te podejścia maksymalną siłe, Twój układ nerwowy też potrzebuje przygotowania, dlatego polecam Ci rozplanować nieco inaczej rozgrzewkę opierając się stopniowej progresji obciazenia. Może to wyglądać tak, dla Martwego Ciągu na ciężarze 200 w seriach głównych:
20/10, 60/8, 100/6, 130/4, 150/3, 170/2, 185/2, 200/2x określona liczba serii jakich zamierzamy wykonać.

"Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć, nawyk tym, co pozwala Ci wytrwać"


Pozdrawiam,

Promass

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 944
a moze bardzo mobilizujesz sie na maxymalny ciezar i pozniej schodzac na mniejszy nie jestes juz tak skoncentrowany, bo uwazasz ze sobie z nim latwo poradzisz?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Duży problem!!!

Następny temat

Początkujący wyciskacz (WZOREK, METALIX, KINGERI i inni PORADŹCIE PROSZE)

WHEY premium