SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drugie podejście do redukcji.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 149
Czołem forumowicze, postaram się napisać krótko i treściwie

Płeć : mężczyzna
Wiek : 23
Waga : 77
Wzrost : 180
Obwód klatki : 104
Obwód ramienia : 39
Obwód talii : 78
Obwód uda : 58
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :15% ~
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia - push/pull/legs, hiit.
Odżywianie: lubię wypić piwo w gorący dzień
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kofeina, yohimbina, beta-alanina, monohydrat kreatyny
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : IF / zwykła dieta; 4-5 posiłków na deficycie.
________________________________________________________________________________

Pierwsza redukcje zaczalem samodzielnie ponad rok temu w marcu. Wazylem 95kg i bylem skrajnie otyly. Calosc trwala 11 miesiecy i przez ten czas spadłem z 95kg do 72kg. Talia dobiła do 74 cm, natomiast pas do 78. (Nie pamietam pierwotnych wymiarow, ale w pasie bylo ponad 95cm). Obylo sie bez rozstepow i zwisajacej skory. Spodnie z rozmiaru 34 spadły do 31/30.

Zmierzam do tego, ze po tych 11 miesiacach moje miesnie byly w fatalnym stanie, za bardzo sie napalilem na HIIT, ciezkie treningi, niskie kalorie, wiec wskoczylem na trzymiesiecznego reverse diet. Dodawałem 100 kcal tygodniowo i w ciagu trzech miesiecy z 72kg skoczyłem do 80, udało się poprawić barki - na czym mi najbardziej zależało, dołożylem sporo siły i nie podlało mnie jakoś bardzo. Po trzymiesiecznym reversie, chciałem dokończyć swój cel - tj. redukcje do tak niskiego bfa, na ile pozwoli moj organizm, nastepnie zaczac spokojna, powolna mase. Problem zaczal sie przy drugim podejsciu do redukcji. Poczatkowo jadlem normalnie 4-5 posilkow, z deficytem 300kcal, ucinalem co tydzien kalorie oraz 3x w tygodniu robiłem HIIT. Zaczynalem z pułapu 3200 kcal, aktualnie skończyłem na 1800.
W ciagu 8 tygodni spadłem z 80kg do 76kg i mam niesamowity zastój. Waga ani troche nie chce drgnac. Szukam przyczyny tego w diecie. Nie jestem zadowolony ze swojej sylwetki, mozna powiedziec, ze wygladam normalnie, cos tam sie rysuje, ale jeszcze 8-10kg spokojnie siedzi, ktore przeszkadza mi uwidocznic brzuch i zaczac powolna mase. Pod koniec redukcji przerzucilem sie na diete IF, zaczynajac od okna 8h, aktualnie wynosi ono 4. Pracuje na dwie zmiany po 12h, ćwiczę 4x w tygodniu, 3x natomiast robie HIIT. Okno zywieniowe mam od 12 do 16. Nie lubie sobie komplikować życia, wiec moja dieta opiera sie na tych samych produktach, tj. jajka, pierś z kurczaka, oliwa z oliwek (tak, oliwa), wpc, serek wiejski, ryż długoziarnisty/basmati, makaron (durum), oprócz tego kompleks witamin, minerałów, omega3.
Przez ostatnie 6 tygodni aplikowałem yohe 10mg ed z parze z 200mg kofeiny. Wizualnie coś się ruszyło, ale nie moge znaleźć żadnego sposobu, aby ruszyć tą wage, pozbyć się resztek fatu z brzucha, nóg i rąk - ktore sa moim najwiekszy, problemem. W momencie, kiedy wazylem 95 kg, obwod reki wynosil 42 cm, przy 72kg było to 39,5 - 40 cm. Ogolnie mam tendencje do latwego lapania wagi oraz gromadzenia wody. Przez zrzucone 23kg pozbylem sie tylko 2cm z reki, a w dalszym ciagu ona wyglada poprostu jak wielka, duza, ulana kielbacha, z delikatnie zarysowanym bicepsem, triceps jest schowany gleboko pod warstwa wody/tluszczu/skory.

Teraz moja prośba - chciałbym, aby ktoś pomógł mnie naprowadzic i pomoc z ulozeniem diety, ktora pozwoli mi pokonac stagnacje. Cale zycie krecilem sie przy lowcarbie/rotacji weglami.

Przykladowy dzien z dzis (niskie kcal, bo teoretyczine mial to byc ostatni tydzien redu) dzien wolny od pracy. W pracy zazwyczaj jem makrele/tunczyka/duzo jajek gotowanych/ogrom warzyw.



Na czym mi zalezy? Zdaje sobie sprawe, ze przez te zabawy zarowno organizm jak i uklad hormonalny moze byc troche rozregulowany. Przedewszystkim chcialbym wyeliminowac bledy ze swojego zywienia, ulozyc/poprawic diete, aby w koncu pozbyc sie zalegajacego fatu, odslonic brzuch, barki, czwrogłowe.

Powiedzcie mi prosze, co zmienic w diecie, podazy kcal, makroskladnikach? Moze moja mania niskich WW mnie zgubila, po prostu juz nie wiem. Chcialbym wyjsc na prosta, dzieki sliczne z gory.

Dodaje zdjecia pogladowe, zebyscie wiedzieli o co sie rozchodzi.
http://puu.sh/j65cI/cdf8236cf8.jpg - otluszczona reka
http://puu.sh/j65fZ/4545782908.jpg - ogolny poglad na zalegajacy bf
http://puu.sh/j65if/9d56c885f7.jpg - triceps, ktory jest gleboko zakopany
http://puu.sh/j65BJ/1117b3efc0.jpg - plecy
http://puu.sh/j6625/a03efcb4ca.jpg - przod na luzie, deformacja brzucha jest spowodowana kilkucentrymetrowa blizna, ktora ciagnie sie spod pepka, w dol. Niestety tego nie przeskocze, ale mysle, ze niski bf juz tak.
http://puu.sh/j663U/7de076a4a5.jpg - reka i klatka z boku.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Wrzuć dietę z podziałem na posiłki, w formie zgodnej z regulaminem działu.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 149




tak lepiej? Posiłki z ostatnich dwóch dni, generalnie dieta opiera sie na bardzo podobnych produktach.


Zmieniony przez - toszantes w dniu 2015-07-21 10:00:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1089
Za długi okres postu na ten etap. Dieta bardzo uboga w składniki odżywcze.Monotonna ,jeśli to się powtarza.O której trening i jaki? Suplementacja?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 149
luk_ste
Za długi okres postu na ten etap. Dieta bardzo uboga w składniki odżywcze.Monotonna ,jeśli to się powtarza.O której trening i jaki? Suplementacja?


Suplementacja przez ostatnie 7 tygodni była stała, tj. omega3, witaminy, minerały, wpc, do tego yoha 10mg ed, 200mg kofeiny w dt.

Trening 4x w tygodniu: klatka, triceps / plecy, biceps/ barki / nogi.
Trening był zawsze na czczo, przed godziną 12 z racji na okno posiłkowe.


Zmieniony przez - toszantes w dniu 2015-07-21 22:53:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 32 Wiek 43 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1089
Jak dla mnie to masz za mało kalorii przy takiej aktywności. Ściąłeś za mocno i jeszcze katujesz organizm ćwiczeniami, to się zbuntował i przeszedł w tryb oszczędzania. Zwiększaj powoli kalorie,aż dojdziesz do zapotrzebowania (na zero) i potrzymaj tak chwilę. Dietę musisz dopracować.Jest monotonna.Odstaw stymulatory na jakiś czas.Zwiększ okno żywieniowe do 8h.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta do oceny

Następny temat

Dieta redukcyjna i mała ilość kcal

WHEY premium