SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drugi DT ilomi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 21751

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Mam wrażenie, że gdzie się ruszę tam masło orzechowe ostatnio dostałam jedno i upchnęłam na samym końcu szafy, bo tak mi się skupić nie pozwalało :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 3520 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52578
Eveline
,upchniete na koniec szafki woła- "tu jestem tu jestem" :. No i weż sie oprzyj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 133 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1579
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 133 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1579
Ja chciałbym zabrać głos w obronie tego zua

Masło orzechowe jest bogate w nienasycone tłuszcze, które przyczyniają się do spalenia tkanki tłuszczowej.
Kwasy te skutecznie zapobiegają odkładaniu się tłuszczu w obszarze talii poprzez przyspieszone spalanie.
Orzeszki arachidowe są źródłem witamin i minerałów, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Wśród witamin zawartych w takim maśle należy wymienić witaminy z grupy B, witaminę A wpływająca na prawidłowy rozwój kości i pracę narządu wzroku, witaminę E, która jest potrzebna do prawidłowej pracy układu krążenia i zapewnia prawidłowy przebieg metabolizmu.
Oprócz wymienionych witamin masło orzechowe zawiera również cenną niacynę, odpowiedzialną za efektywną pracę układu pokarmowego i nerwowego oraz równie ważny kwas foliowy.
Masło orzechowe może być niezbędnym składnikiem codziennego pożywienia, które da nam siłę i wytrzymałość ponieważ to ważne źródło lekkostrawnego białka roślinnego - składnika niezwykle ważnego do uzupełnienia podczas aktywności fizycznej.
Białko spełnia także ważną rolę jako budulec masy mięśniowej oraz neutralizuje szkodliwe działanie stresu oksydacyjnego.
Każdemu sportowcowi towarzyszy czasami stres, bez wyjątku.
Nie chodzi tu tylko o ten związany ze stanem psychicznym, ale również stres oksydacyjny.
Uzupełnienie białka przyczynia się do neutralizowania wolnych rodników, które go powodują.
Z uwagi na tak ważne funkcje w organizmie, białko obok węglowodanów i witamin z grupy B, powinno stanowić podstawę diety wszystkich sportowców i osób aktywnych.
Masło orzechowe jest jednym z jego najlepszych źródeł, dlatego rezygnowanie z tego produktu przez osoby żyjące aktywnie oraz sportowców jest dużym błędem.

Jak widać nie każde zuo jest złe


Zmieniony przez - liveangel w dniu 2016-10-04 15:44:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 3520 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52578
Co ja tu paczam

Moj osobisty kucharz -darczyńca -anioł w jednej osobie ładnie tu mnie broni

Od siebie tylko dodam, że masło orzechowe gotowe najlepiej kupować takie ,które nie ma soli i olejów utwardzanych, a jeszcze lepiej zrobić je samemu. No i na redu nie zjadać po pół słoika na raz i nie codziennie
Jako matkapolkanazmianypracująca nie mam czasu robić i kupiłam gotowe


Dzisiaj było:






Placki z drugiego i trzeciego posiłku











Zmieniony przez - ilomi w dniu 2016-10-04 19:10:32

Zmieniony przez - ilomi w dniu 2016-10-04 19:12:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 133 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1579
Jak najbardziej się zgadzam z Ilomi umiar trzeba mieć we wszystkim
Najlepiej zrobić samemu , tylko trzeba mieć dobry i mocny blender lub mikser.

Jak zawsze wszystkie Twoje posiłki wyglądają tak, że od razu człowiek robi się głodny



Zmieniony przez - liveangel w dniu 2016-10-04 19:20:57

Zmieniony przez - liveangel w dniu 2016-10-04 19:35:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 3520 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52578
Najlepiej smakują na wyszczerbionym talerzu z pracy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282904
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 3520 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 52578
Środa

Trening siłownia:

Trening luźny na rozruch na małym rege i na pomacanie się z ciężarami w ćwiczeniach ,których jeszcze nie robiłam, lub robiłam dawno.

1.Wiosło sztangą 4s 10/8/8/6
15x21kg/10x26kg/8x31kg/8x31kg/6x36kg- dobrze dobrałam ciężar,było w sam raz i dobrze poczułam co trzeba. Pytanie: czy podciągnięcie zaczynać spięciem łopatek i dopiero dociągam rękoma czując najszerszy? Oglądałam filmiki gdzie coś takiego tłumaczono. Wydaje mi się wtedy ,ze ruch dzieli mi się na dwa
2a.Ściąganie drążka do klatki 4sx10-12
12x25kg/12x25kg/12x25kg- z zapasem, zapomniałam ,ze nie lubię
2b Przyciaganie drążka do brzucha 3sx10-12
12x20kg/12x20kg/12x20kg- jak dobrze dociągałam do masakrowało mi tył. Ciężar na początek ok,chociaż nie mam tego ćwiczenia w planie
3.WL 4s 15/12/10/8
15x20kg/12x25kg/10x25kg/8x25kg.-- z zapasem. Najwyżej pobawię sie w powtórzenia
4. Wykroki ze sztangą 4x10-12
10x11kg/4x16kg/4x16kg/4x16kg- Pierwszy raz w życiu. Ciężej mi było złapać równowagę niż z hantlami. Mało nałożyłam bo poza stojakiem no i chciałam skupić sie na długości kroku i dobrym powracaniu. Weszło mi w tyłek tak ,ze czuję go do teraz
5.Biceps uginanie młotkowe 3x10-12
3x15x6kg- z dużym zapasem.
6.Prostowanie ramion z linką wyciągu górnego 3x10-12
15x5kg/12x5kg/10x5kg- o rety nie wiedziałam,ze to ćwiczenie tak masakruje tricki. zakresy nie pokończone a 5 kg to pierwsza sztabka i mniej nie można ciągnąc
7.TRX crunch
15/15/15- no i git. Pokochałam te masakrę. Muszę więcej ćwiczeń na tym robić.

Nagram co nieco jak tylko kamerzystę dorwę jakiegoś na siłowni








I dziś

Jak mi sie nie chce gotować








Zmieniony przez - ilomi w dniu 2016-10-06 18:04:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282904
wiosłowanie powinno się zaczynać od ruchu tak jakby sciagniecia barku w tył, tak zeby zaangazowac wlasnie plecy, a nie aczynac ruch od sciagnieia od razu lokciem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkująca Lady potrzebuje pomocy

Następny temat

ITBS a dieta

WHEY premium