SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Druga masa drugie zalanie, czy przejść z ww tłuszcze ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
stąd, że ciągle żresz. 5x dziennie
nie oceniam diet. Większość z nich nie nadaje się do niczego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Jak 5 skoro pisałem że 3 a w dniu treningu 4.
Jestem od 4 rano na nogach, pracuje fizycznie, mam głodny nosić rury ważące 234 kg ???
Z całym szacunkiem ale nie dogadamy się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
przecież głodu nigdy nie zaznałeś.
gdyby było inaczej to by opony na brzuchu nie było.
A jest bo jesz źle, tu nie ma filozofii. I nikt nie mówi byś pracował bez posiłku, a jedynie o tym, że nikt nie umarł od 24h bez jedzenia przy czym nie jest powiedziane, że musi to być dzień w którym pracujesz...
To jest aż tak proste. Jednak większość ludzi w tym dziale lubi sobie komplikować życie i rozkminiać pierdoły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Wiesz że jem cały czas, wiesz że jem źle, ale na diete nie patrzysz bo wiesz że jest zła.
Tak się nie da dyskutować, każdy jest inny i nie zawsze prosty w obsłudze.
Jestem daleki od wdawania się w utarczki słowne czy kłutnie.
Ale też mogę stwierdzić że kiepski z Ciebie kierowca, choć nigdy nie widziałem Cię za kierownicą. Ale są wypadki więc pewnie to Twoja wina......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
OTTO
Wiesz że jem cały czas, wiesz że jem źle, ale na diete nie patrzysz bo wiesz że jest zła.
Tak się nie da dyskutować, każdy jest inny i nie zawsze prosty w obsłudze.
Jestem daleki od wdawania się w utarczki słowne czy kłutnie.
Ale też mogę stwierdzić że kiepski z Ciebie kierowca, choć nigdy nie widziałem Cię za kierownicą. Ale są wypadki więc pewnie to Twoja wina......


hm, właśnie sam sobie strzelasz w kolano
nie widziałeś mnie za kierownicą - w odróżnieniu, gdzie ja widziałem Twoją sylwetkę czy wyniki siłowe czy posty więc mam PODSTAWĘ by mówić, że jesz totalnie źle i analizujesz wszystko - nawet największe pierdoły.
Nie muszę patrzeć na dietę by widzieć ten sam schemat myślowy u wielu osób : białko 2g na kgmc, tłuszczu 1 i reszta z węgli...to już do zwymiotowania wszędzie.
Robisz tak, będziesz robił, efektów nadal nie będzie mimo, że "ludzie z forum ocenili dietę dobrze"
Taki to ma sens. I dochodzi potem liczenie kalorii, te wszystkie brednie.
Nie ma znaczenia na jakim modelu żywienia jesteś : low carb, high carb, zbilansowana, ketoza, inne...
Ma znaczenie co jesz (JAKOŚĆ!!!) i w dalszej kolejności ILE jesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Jakość, jakość, jakość.
A skąd tą jakość wziąć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Ja nie oceniam dobrze Twojej diety ze strony 9 i nie chodzi tu o jakość, ale widzę, że niezbyt zdecydowany jesteś w kwestii tego co chcesz jeść wiec może nie będę się nad tym rozwodził.
Nawiąże jedynie kolejny raz do głodówek.
Słuchaj uważnie, to że masz pusty żołądek nie ma żadnego wpływu na to czy masz energię czy nie, przecież to nie z żołądka organizm pobiera energię tylko z krwi. Strawiony pokarm, przechodzi do jelit gdzie wyciągane są mikroelementy, które trafiają do krwi i stamtąd z kolei do komórek.
Jeśli się głodzisz dość długo to przewód pokarmowy jest całkowicie opróżniony i wtedy w krótkim czasie można zjeść ogromną ilość kalorii a następnie nie jeść znów przez kilkanaście godzin i nie odczuwać głodu. To kwestia przestawienia się na inny tryb i nie ma co się sugerować tym, że po zjedzeniu kawałka kury z paczką ryżu jesteś szybko głodny bo jak byś zjadł np wspomnianą już wcześniej jajecznicę na boczku w dużej ilości - 5 jaj,200 g boczku to byś był syty pół dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Tu Ci przyznam rację 5 jajek na boczku i pół dnia spokoju, tak mam w soboty jak robię jajecznicę dla całej rodziny.
A kiedyś, kilka lat temu to w sobotę jedłem tylko obiad i kolację.
Do południa tylko kawa i dałem radę.
Więc może by wprowadzić takie jednodniowe głodówki ?
Ale czy to ma znaczenie że chcę masować- budować mięśnie ?

Co do mojej rozpiski diety to poprawcie mnie jeśli się mylę, ale albo bazuje się na ww albo na t ?
Jak teraz jadę na ww, to co innego mam jeść jak nie ryż, kasze, płatki owsiane, czy dwie kromki chleba żytniego na zakwasie - choć jedna potrawa z pewnego źródła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 660 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9299
Na IF możesz zarówno robić masę jak i redukować a nawet robić rekompozycję. Dajesz nadwyżkę kcal i idzie masa a głodówka jest po to żeby ograniczyć zalewanie. Podczas długiego postu następuje bardziej efektywne spalanie tkanki tłuszczowej jednocześnie zachowując tkankę mięśniową i właśnie dlatego poleciłem Ci tą dietę. Według mnie lepiej pościć co dzień po kilkanaście godzin niż robić sporadyczne całodniowe głodówki.

Co do Twojej diety to nie jest ona aż tak bardzo zła ale przy Twoim problemie nie jest też dobra. Posłuchaj sobie na YT co o śniadaniach mówi Mauricz albo Szostak. Duże ilości węglowodanów z rana lepiej się odkładają w tłuszcz niż jak jemy je w późniejszych godzinach, śniadania więc powinny być białkowo tłuszczowe a Ty masz prawie 100 g węgli. Od siebie jeszcze dodam, że węgle powoduje wyrzut melatoniny, która jest hormonem wpływającym na jakość snu więc lepiej je spożywać w godzinach popołudniowych i wieczornych.
Druga sprawa jest taka ( i może dla niektórych będzie to nowość ) ale jedzenie produktów pełnoziarnistych w każdym posiłku nie jest zdrowe ponieważ przechodzą one ciężko przez przewód pokarmowy i podrażniają jelita. Paczka ryżu brązowego może być ale resztę zamieniłbym na ryż basmatii, ziemniaki, bataty i owoce, ewentualnie kasza jaglana jest fajną opcją ale też nie za wiele.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Już gdzieś czytałem że rano jest duży poziom kertozylu i nie powinno się szamać ww
Więc zastąpie płatki tak jak już wcześniej planowałem jajecznicą na boczku i orzechy włoskie do tego.
Posłucham też na yt to co piszesz :)


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2018-12-06 13:32:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak apetytu znudzenie

Następny temat

Ciągła senność

WHEY premium