SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drożdżówki z serem

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 221 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16317
Smak dzieciństwa. Chodzą za mną tak samo jak eklerki. Postanowiłam wykombinować coś na majówkę. Poza tym takie drożdżówki to dla mnie świetna opcja na uczelnię

Składniki:
- mieszanka mąk: 100g mąki pszennej i 225g żytniej pełnoziarnistej typ 2000
- 25g drożdży piekarskich
- 2 jaja
- 40g miodu (lub np. ksylitol, ale nie mam aktualnie na stanie żadnego słodzidła)
- 200g chudego twarogu
- 100g banana (średni)
- 10g oliwy
- 10g masła extra

1. Mąki szybko zblendowałam, aby żytnia była lżejsza. Kubek wody lekko podgrzać, dodać drożdże, jajo, oliwę i miód oraz dobrze wymieszać. Dodać do mąk, połączyć i odstawić na około pół godziny do wyrośnięcia (tyle mi to zajęło, mieszanka powiększyła się dwukrotnie).
2. Masa serowa: twaróg, banan, jajo, masło zblendować na krem.
3. Łyżkę moczyć w wodzie, nabierać ciasto i układać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Robić okrągłe placki z wgłębieniem na masę serową (mi wyszło 6 większych porcji). Nałożyć po równo ser, odłożyć na 10 minut.
4. Piekarnik ustawiłam na 5. Drożdżówki piec przez 35-40 minut. Wyjąć, ostudzić (a najlepiej jeść ciepłe ).

Makro dla wszystkich drożdżówek: - polecam słodzik, ale nie miałam, kaloryczność dość spadnie
- 1800 kcal
- 84.6 B
- 285.5 W
- 35.9 T

czyli dla 1 mojej drożdżówki: 300 kcal, 14B, 47.5W, 6T

Smaczniochnego!







Zmieniony przez - mania7984 w dniu 2015-04-30 19:43:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94391 Napisanych postów 364317 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668763
bardzo ciekawy przepis

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 9922 Napisanych postów 5608 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 18317
fajne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 221 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 16317
Dodam jeszcze, że bułeczki zaczęłam jeść na 2. dzień i mimo przewagi mąki razowej okazały się bardzo miękkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11
proste i smaczne :) duży plus

http://www.linor.pl/ - wszystko dla twojego samochodu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1302
nie ma jak swoje :D nie sklepowy sh..t
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piegowaty kokos

Następny temat

Biszkoptowe pianki

WHEY premium