SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drżenie mięsni

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1369

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 51
Witam,

Nie chce się rozpisywać więc przejdę do rzeczy. Zapewne temat na tym forum był wałkowany nie raz. Otóż mam problem z drżeniem mięśni. To jest dramat jak mi się mięśnie trzęsą, tzn. jeśli nie ćwiczę, nie podnoszę nic ciężkiego to mi nic nie jest, mięśnie zachowują się normalnie.. nie drżą.. problem jest wtedy gdy podnoszę coś cięższego to natychmiast całe mięśnie, w większej części ciała drżą, to strasznie widać. Przykładowo chce się podnieść na drążku to się podniosę ale za tym idzie drżenie całego ciała tak jakbym z galaretki był zrobiony.. Siłę mam żeby się podnieść te 4-7 razy. I to nie jest problem że mięśnie nie mają siły, bo ja rozumiem że jakbym coś podniósł i naprawdę siły nie miał i to puścił ale ja jak coś podniosę, nawet jak jest ciężkie to to podniosę ale choćby ręce jak z galaretki są wtedy..

Choćby w szkole na siłowni biorę się za coś to nawet wstyd bo już nie raz mi koledzy mówili i się śmiali że sił nie mam że mi się tak mięśnie trzęsą.
Jeśli chodzi o ćwiczenia to nie ćwiczę, tzn. nie chodzę na siłownię, jedynie w szkole, ale ćwiczę w domu ( na własnej masie ciała ) troszkę.

Mam zamiar iść do lekarza z tym ale najpierw z wami chciałem się skonsultować. Albo po prostu zacznę bardziej ćwiczyć, biegać i może to coś pomoże?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 16647 Napisanych postów 128562 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1442563
Nie jesteś do ciezaru przyzwyczajony, do mechaniki ruchu i nie mozesz równowagi utrzymać i się trzęsą, jak wyciskasz na klatke w każdej serii tak masz, w rozgrzewkowych też ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 51
W rozgrzewkowych różnie, jeśli chodzi o rozciąganie to raczej nie, a choćby pompki to zależy czy miałem przerwę od nich czy nie. Jak miałem przerwę to też potrafią drgać mocno. Co do wyciskania na klate to nie wiem, bo prawie w ogóle w siłowni nie ćwiczę tylko w domu na własnej masie ciała.

Może faktycznie mięśnie nie przyzwyczajone, no ale z drugiej strony nawet jak sił bym nie miał to nie powinny tak drgać.
Zmieniony przez - lalegion w dniu 2018-08-24 22:44:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 291 Wiek 22 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13187
Powinny nie idz do lekarza bo wtedy dopiero bedzie wstyd, rozgrzej sie bardziej i zobacz czy cos to dalo. Chodzi tu głównie o to, że nie masz jeszcze czucia we wszystkich miesniach i dlatego cos takiego sie dzieje jak dojdziesz kiedys do wyższego poziomu to zobaczysz, ze te drgania nie maja nawet miejsca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 51
Dobra przekonaliście mnie, jak tak mówicie to się biorę za siebie i zobaczę za jakiś czas. Więc dziękówka za rady!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2108 Napisanych postów 49893 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 492546
Kwestia z czego one wynikają czy z samej aktywności i tego że jest on duża jak na obecne możliwości, a może z niedoborów aż teoretycznie po choroby neurologiczne (ale nie panikuj, zazwyczaj wówczas występowały by inne objawy)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ciągły katar i kaszel.

Water