SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek, SIŁA !!!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 613
Witam 30 czerwca mam test sprawnosciowy bieg 1000 , 50 i drążek z biegami mysle ze dam rade jak sie zrobi w miare ciepło zaczne biegać rano i wieczorem każdego dnia może w weekendy przerwy zrobie na wakacjach biegałem po 6 km dziennie ale później jakoś to przerwałem sam nie wiem z jakich przyczyn... Głównie chodzi mi o DRĄŻĘK potrzebuje do 30 czerwca zrobić 20-24 podciągnięcia wybrałem PLAN ARMSTRONGA który znalazłem tutaj na sfd zacząłem jakies 5 dni temu regularnie codziennie robić rano po przebudzeniu się 3 serie pompek do upadku mięsniowego. A 2 dni temu zacząłem ćwiczyć dalej drążek na wakacjach machałem 10 razy bez żadnych kiwań pomagania nogami itp tak z biegu wpadałem raz dziennie i machałem wiem ze to żaden wyczyn :D ale jednak cos ,lecz teraz jak zrobie 3 to jest święto...no ale fakt faktem nie ćwiczyłem długo. Plan Armstronga poleca nachwyt ale ja wole podchwytem bo jest poprostu łatwiej i szybciej moim zdaniem a czasu zbyt wiele nie ma. Prosze o jakieś rady co do tego planu czy to dobry dla mnie plan czy moze macie jakieś bardziej wydajniejsze plany treningowe jeśli chodzi o drążek skupiam się głównie na sile po treningu na drążku łapie za hantle i robie 7 serii po 6-8 powtórzeń ciężarem 13.5 kg Może jakieś rady co do odżywiania byście mi wrzucili. Co do mojego odżywiania to jest dość umiarkowane rano 7.00 sniadanie później około 9-10 drugie sniadanie 12.10 obiad i jak wracam do domu drugi obiad czyli gdzieś 14-15.30 w tych okolicach 17-17.30 staram się ćwiczyć Środa czwartek 2 godziny basenu staram się tak minimum 1 km zrobić na tym basenie.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 72

Wzrost: 181

Cel treningowy: siła

Staż treningowy na słowni: -

Uprawiane inne sporty: pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): hantle 2x15kg

Dieta: -

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
https://www.sfd.pl/Co_zrobić_żeby_się_wiecej_podciągać_na_drążku_-t524243.html

To też poczytaj. Podciągaj się raczej nachwytej bo podchwyt angazuje też bica

Jeśli robisz Amstronga to nie rob ćwiczeń z hantlami po nim/w innym dniu.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 613
No wlasnie mi o to chodzi zaangażować bardziej bica niż plecy dlatego po armstrongu chce hantlami jeszcze bardziej zmęczyć biceps aby czuć się tzw. "spompowany" z tego co czytałem na kulturystyka.magicsport.pl oraz na innych stronach tego typu to trening dużymi ciężarami z małą ilością powtórzeń jest wskazany jeśli chce się uzyskać przyrost siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Tak ale ćwiczenie samego bica nie ma sensu Przecież o ile mi wiadomo w podciąganiu bardziej pracuje grzbiet i całe mięśnie pleców niż biceps

Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 613
hm to proponujesz zacząć nachwytem i praktycznie od 0 jechać... tym planem Armstronga ? a może do tego jeszcze jakieś ćwiczenia na te mięśnie pleców które najbardziej są używane podczas podciągania mam hantle 2x15 można by z tym coś robić w domu po drążku albo coś bez sprzętu :> bo jak ja zaczne nachwytem to masakra będzie... nie zdążę do 30 czerwca sie z tym wyrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zależy jakim sposobem muszisz wykonać w czerwcu 20-24 podciągnięcia Ćwicz tym sposobem którym będziesz wykonywał moim zdaniem

Jeśli robisz amstronga to się do niego stosuj a nie ćwicz jeszcze czegoś bo może to dać odwrotny efekt


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2355 Napisanych postów 30589 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270555
dokładnie jak wyzej
ćwicz tym sposobem którym musisz wykonać to podciąganie(np do szkół wojskowych wymagany jest nachwyt szeroki)
link ze sposobami masz już podany.
Co do armstronga...opinie na takim poziomie zaawansowanie(3 powtórzenia) sa różne jedni twierdzą ze to troszke za wcześnie na ten trening,a są tacy którzy robili go majac ok tych 3 powtórzeń i też zrobili postępy. Musisz się po prostu zdecydować.
Osobiscie polecałbym jednak inny ze sposobów jako pierwszy i później po poprawieniu nieco wyniku, o te kilka powtórzeń, zacząć armstrongiem.

PS: Nie katuj bica po podciąganiu,zwłaszcza podchwytem, bo pracuje on wystarczajaco w tym ćwiczeniu. Musi też mieć czas na regeneracje. Ćwicząc go codziennie dodatkowo po podciąganiu tylko go przetrenujesz.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2010-01-05 07:16:54

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 613
chodzi o szkołe strażacką tam można sie podciągać nachwytem lub podchwytem można wykonywać jak komu wygodnie szeroko wąstko itp byle sie opuszczać do prostych rąk w łokciach i podnosić tak aby broda była wyżej drążka także nie muszą to być 100% podciągnięcia samymi mięsniami można je wykonać technicznie z pomocą nóg itp ja tam sie nie znam na tych technikach zbytnio... nie wychodzi mi podciąganie techniczne tak jak np na tym filmiku

mam dwa drążki do dyspozycji jeden wąski taki na szerokość barków zamocowany który się nie rusza i drugi szeroki zawieszony na linkach tylko ze narazie do niego nie mam dostępu... musze go przewiesić w inne miejsce albo poprostu zrobić tam pożądek co nie będzie takie proste także musze narazie na tym wąskim. W sumie to dzisiaj 4 razy się podciągnąłem nachwytem a w 1 dniu jeden raz xD także myśle ze efekty jakieś tam będą do 24 pewnie nie dobije ale jak będe ćwiczył codziennie regularnie rano te pompki a wieczorem drążek to siła po jakimś czasie przybędzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2355 Napisanych postów 30589 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270555
no to zacznij podciągać się metodą która dla Ciebie będzie prostsza,dla większości jest to węższy podchwyt. Poćwicz od początku też machanie tymi nogami(ciałem),mniej się będziesz męczył robiąc tak od poczatku niż dopiero przy końcu gdy już nie będziesz miał sił podciągać się siłowo

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 613
hm a po ćwiczeniach na drążku może jeszcze byście polecili jakieś ćwiczenia w domu ? żeby był lepszy i szybszy efekt ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2355 Napisanych postów 30589 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270555
lepszy i szybszy efekt w czym? w ilosci podciągnięć? jeśli tak to nie. Samo podciąganie w zupełnosci wystarczy
Pilnuj się z dietą bo dodatkowe kilogramy w tym wypadku nie pomogą Ci...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening nog przy krzywych plecach

Następny temat

Trening dla początkującego

Wiecej