SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek- Podciąganie pomocy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41055

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Za miesiąc mam ważny egzamin miedzy innymi z podciągania na drązku. Minimalnie musze podciągnąć sie 5 razy, niestety mam słabiutkie ręce i teraz podciągne sie max 3 razy . Czy są jakies ćwiczenia ktore w tak krótkim okresei czasu wzmocnią moje rece i dodadzą sił? Dysponuje drążkiem i hantlami. A może jest jakiś suplement który mogłbym użyć przed egzaminem. Taki który daje krótkotrwałego "powera" :)
Z góry dzieki za pomoc!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
1. Zrzucić 10 kg w ciągu pół roku to w zasadzie żaden problem o ile się do tego podchodzi popawnie
2. Nie odświeżaj bezsensownie tematów.
1

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4102 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37701
niema zadnej magicznej recpty musisz trenoeac jak naj wiecej na dręzku a miesią ci w zupelnosci wystarczy

CHIQUITAS DE LOS SANTOS

na redukcji nowy płyn Pur pomoże Ci wygrać w walce z tłuszczem

Nie masa a estetyka sie liczy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4102 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37701
co będziesz przechodzil obo dręzka to sie podciągnij i nie przesadzaj w ostatnie dni bo zbyt zmączysz miesnie i ci sie nie uda podciągnąc ani razu wiem bo sam mam drązek w domu

CHIQUITAS DE LOS SANTOS

na redukcji nowy płyn Pur pomoże Ci wygrać w walce z tłuszczem

Nie masa a estetyka sie liczy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
troche rad:
1. :"najwięcej siły"-> najęcej razy się podciąniesz gdy masz ręce podchwytem (kciuki w twoją stronę) i bardzo blisko siebie tak z 5 -10 cm odstępu, zawsze napinaj mięśnie brzucha, podkurcz nogi w kolanach.
2. :dobrym sposobem na wzmiacnianie ramion jest rada kolegi czy duzo duzo duzo i często
3. : innym równie skutecznym sposobem wzmacniania ramion w podciaaniu jest wykonać tyle powtórzeń ile zdołasz a potem:
--- a: prosisz kogoś o pomoc zeby trochę cię unosił trzymając w pasie albo
--- b: podskakujesz do góry i starasz sie opuszczać jak najwolniej i jak najwięcej. wraz ze wzrostem siły staraj sie nawet zatrzymać. ale wazne jest zebyś zmusiła mięśnie by chamowały opadanie.
4. :innym jeszcze sposobem i ten jest bardzo "mocny" czytaj skuteczny jest robienie powtórzeń z przerwami między nimi. wygląda to mniejwięcej tak: podciąnięcie i 3-10 sek na ziemi pastępne i przerwa i tak ile dasz rady. mozesz skracać lub wydłużać przerwy, w ten sposub robi sie najwięcej powtórzeń.
Pamiętaj ze w podciąganiu nie tylko ramiona i plecy biorą udział; bardzo ważne są mięśnie brzucha (stabilizacja tułowia) więć warto je wzmocnić odsyłam do atlasu ćwiczeń.

jeśli egazamin wymaga podciągania w innej pozycji rąk to podchwytem wzmonisz sie a potem powozdenia na egzaminie

--------------------------------------------------------------------------------------
Samozwańczy archiwista w dziale Archiwum Kulturystyki:
- https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=68857


Zmieniony przez - szafrani w dniu 2003-11-26 19:19:55

Zmieniony przez - szafrani w dniu 2003-11-26 19:21:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Znam ten problem, jakis rok temu zaczalem cwiczyc podciaganie sie na drazku. Na poczatku nie potrafilem sie podniesc wiecej niz 3-5 razy, a jestem facetem. Bylem totalnie slabiutki. Teraz robie 3 serie po 10 razy. z rekami rozstawionymi najszerzej. Tzn. trening czyni mistrza. Moje lekarstwo to 2-3 razy w tygodniu podciagac sie na drazku 2-3 serie. Nie przeforsowywac sie tzn. zrob tyle podciagniec w serii tak abys byla w stanie zrobic 2-3 pelnych serii. Np. 2-3 serie zawsze po 3 powtorzenia. Zrob przerwe miedzy seriami ok 2 minuty. Cwicz 2-3 razy w tygodniu. po ok. 2 tygodniach sprobuj zrobic 4-5 powtorzen w serii- wszystko przychodzi z czasem.

Martini
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 280 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1256
wiesz ja podciagam sie na drazku koło 10-20 razy i nic specjalnego nie robiłem a taka forme uzyskałem gdzies po poł roku teraz przerwałem cwiczyc bo zdeka nie rosne taki mały zonk /zna ktos rade na szybszy wzrost?/ w krotkim czasie nie zrobisz zadnego cudu

0m3n? a kto to taki?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 277
Eh, po prostu trzeba duuuzo cwiczyc. Ja podciagam sie 20-30 razy teraz zaczynam juz na jednej rece.Dodatkowo mozesz sie podciagac z obciazeniem.Ale jak dla Ciebie to na poczatek musisz pocwiczyc wytrzymalosc miesni tzn. podciagaj sie jak najwiecej w kilku seriach. zawsze na maksa czyli tyle ile mozesz. Mozesz zrobic sobie z 3-4 serie. W tygodniu cwicz z przerwami.2 dni trening dzien odpoczynku itd. Aby miesnie lepiej sie rozwijaly po podciagnieciu staraj sie na chwile zatrzymac i napiac miesnie, a potem wolno sie opuszczaj gdyz dla rozwoju miesni wazniejszy jest ruch negatywny(prostowanie)

"Mały nie znaczy slaby"

"Mały nie znaczy slaby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja na początku wrzesnia zaczalem cwiczyc od podstaw - w domu. Papki, basen, brzuch szostką wiedera, drążek, raz po raz ekspander. Moje rekordy wtedy to 10 papek, 3 podciagniecia podchwytem, 1 nachwytem, z 15 moze 20 brzuszkow. Niewidoczny biceps ani triceps... brzuchol 86 cm, waga 81/82 kg, wzrost 186 cm. Mam 22 lata. Teraz robie tak (rekordy): 50 papek, 15 podciagniec podchwytem (co pare dni wzrasta), 6 nachwytem. W pasie mam juz 81/82, a rano nawet 80 :) przed sniadankiem. Waze 78 kg... chce koniecznie spalic tluszcz z brzucha, a dopiero potem robic na mase. I wlasnie nie bardzo wiem czy to prawidlowo... bo to bez sensu, cwicze zeby miec wieksza mase niby a tez chce schudnac bo jeszcze troszke oponki zostalo- ale juz mało :) A tak ogolnie to ładne mam efekty ? Co o tym sadzicie, czy warto zebym cwiczyl :D Aha, motywacje mam duża, tylko ostatnio kontuzje... az za duza motywacja co ;P no i jeszcze 2 x w tygodniu basen :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3135
Muntus - SOG za te podciaganie jedna reka! Ja tez nad tym bede pracowal, narazie doczepiam sobie cierzarek 17.5 kg i robie po 5 podciagniec... A co do Autora - trenuj jeszcze na bica hantlami, plus tak jak wyrzej - nie przechudz kolo drazka bez podciagnieca POZDRO!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3135
Kuba.Konin Zjedz najpierw z tluszczu, bo w robieniu masy chodzi o mase miesniowa POZDRAIWAM ps. na razie dobrze idzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Widzicie date tego posta ? Po co do niego wracać ?

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

biceps-jak wielki?

Następny temat

Trening "Start"

WHEY premium