SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DoubleDeadLift Competition - 14.07.2019 Krotoszyn

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1438

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
Ze strony organizatora

Pierwsze zawody ciągów w parach! SAC URSUS KROTOSZYN to stowarzyszenie, które do tej pory organizowało cyklicznie turniej mikołajkowy w trójboju siłowym. Tym razem mają przyjemność zaprosić Was na zmagania ciągów w parach. Martwy ciąg jest ćwiczeniem, które w różnych formach na przełomie wieków stanowiło test ludzkiej siły. Rywalizacja w parach zapewnia dźwiganie jeszcze większych ciężarów, co gwarantuje 2 razy większe emocje niż klasyczna jednoosobowa wersja tego boju. Mięśnie napięte do granic możliwości walczące z ciężarami często przekraczającymi 400 kg, a nawet 500 kg. Stwórz team ze swoim przyjacielem i stań w szranki w jednej z czterech kategorii w zawodach jakich nie spotyka się często.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
REGULAMIN - URSUS DOUBLE DEADLIFT COMPETITION

1. INFORMACJE OGÓLNE
1.1. Zawody odbędą się w Krotoszynie w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej 10.
1.2. Termin rozgrywania zawodów – 14.07.2019 r. (tj. niedziela)
1.3. Zawodnicy rywalizować będą w martwym ciągu w parach. Celem zawodów jest wyłonienie najsilniejszych zawodników, zapewnienie sportowej rywalizacji zawodnikom i dobrej zabawy publiczności.
1.4. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody rzeczowe - pakiet odżywek, medale oraz dyplomy.
1.5. Organizatorzy ustalili wpisowe w wysokości 99,00 PLN od pary. Publiczność wstęp wolny.
1.6. Ważenie wszystkich zawodniczek czyli kategoria WOMEN OPEN i zawodników czyli kategorii MEN<180 kg, MEN 180<210 kg, MEN >210 kg odbędzie się od godziny 7.00 do 9.00 (panie będą ważone jako pierwsze).
1.7. Na ważenie należy przyjść przygotowanym tj.:
1.7.1. posiadać przygotowany dokument tożsamości
1.7.2. posiadać zgodę rodziców/opiekunów w przypadku zawodników niepełnoletnich
1.7.3. posiadać potwierdzenie opłaty wpisowego
1.7.4. przed wejściem zdjąć zbędne elementy garderoby (by przyspieszyć procedurę ważenia)
1.8. Przewidywana godzina rozpoczęcia rywalizacji – 9.30
1.9. Formularz zgłoszeniowy i inne informacje dostępne są pod adresem: www.competitions.loginlab.eu 
1.10. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu zawodów.
1.11. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15.06.2019 r. (tj. sobota). Limit w każdej kategorii wynosi 15 par. Decyduje kolejność zgłoszeń.
1.12. Harmonogram startów zostanie opublikowany po zamknięciu zgłoszeń.
1.13. W dniu zawodów nie ma możliwości zapisów ani zmiany zgłoszonej kategorii wagowej.
1.14. Nad bezpieczeństwem zawodników podczas startu będzie czuwała obsługa pomostu, panel sędziowski oraz ratownik medyczny.
1.15. Organizatorzy przewidują rywalizację w 4 kategoriach :
1.15.1. kobiety OPEN,
1.15.2. mężczyźni do 180 kg (łączna masa zawodników nie może przekraczać 180 kg)
1.15.3. mężczyźni do 210 kg (łączna masa zawodników nie może przekraczać 210 kg)
1.15.4. mężczyźni powyżej 210 kg (łączna masa zawodników musi przekraczać 210 kg).
1.16. We wszystkich kategoriach o wyniku decyduje współczynnik Wilks'a. Wynik w punktacji Wilks’a będzie obliczany na podstawie średniej arytmetycznej wagi ciała zawodników/zawodniczek.
1.17. Każdy zawodnik ma obowiązek zapoznać się również z treścią Oświadczenia, które znajduje się na ostatniej stronie tego regulaminu. Ten regulamin podlega też ustaleniom ogólnym imprezy LOGinLAB. zawarte w regulaminie LOGinLAB.

2. INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
2.1. Zawodnik w dniu rozgrywania zawodów musi mieć ukończone 14 lat. W związku z tym, że impreza ma na celu m.in. promowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej, organizatorzy nie ustalają górnej bariery wieku. W przypadku zawodników niepełnoletnich konieczne jest dostarczenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych na start nieletniego w zawodach.
2.2. Na salę rozgrzewkową mają wstęp wyłącznie startujący zawodnicy oraz jedna osoba do pomocy wyznaczona przez każdą parę. Na miejscu zawodów rozdawane będą identyfikatory upoważniające do wejścia na salę rozgrzewki.
2.3. W trosce o higienę, bezpieczeństwo i zdrowie zawodników, a także w trosce o sprawiedliwe sędziowanie, organizatorzy ustalają następujący strój sportowy, w którym zawodnik będzie dopuszczony do startu:
2.3.1. obowiązkowo krótkie, przylegające do ciała spodenki/ getry (np.lycra, spandex itp.) lub strój do podnoszenia ciężarów/zapasów;
2.3.2. koszulka typu T-shirt (nie jest obowiązkowa w przypadku stosowania kostiumu do podnoszenia ciężarów/zapasów)
2.3.3. obowiązkowo długie skarpety/ getry do martwego ciągu (np. piłkarskie);
2.3.4. obuwie sportowe, dopuszcza się podejścia w skarpetach/ baletkach,
2.4. Dopuszczalne akcesoria:
2.4.1. pas trójbojowy lub kulturystyczny;
2.4.2. opaski, taśmy na nadgarstki;
2.4.3. ściągacze na kolana.
2.4.4. ściągacze na łokcie
2.5. Niedopuszczalne jest używanie:
2.5.1. wzmacniających uchwyt pasków oraz haków;
2.5.2. bandaży na kolana,
2.5.3. wszelkiego typu specjalistycznych kostiumów do przysiadów i martwych ciągów oraz koszulek do wyciskania sztangi (w tym także tzw. powerpants i innych)

2.5.4. DOZWOLONE -----------------------------------------
(sprawdź zdjęcie)

2.5.5. NIEDOZWOLONE --------------------------------------(sprawdź zdjęcie)

2.6. Zarówno podczas ważenia jak i w czasie startów organizatorzy zastrzegają sobie prawo do kontroli sprzętu i akcesoriów, których zawodnik będzie używał w trakcie rywalizacji.
2.7. Brak stroju zgodnego z regulaminem skutkuje niedopuszczeniem do rywalizacji. Próby oszustwa (np., stosowanie niedozwolonego sprzętu) skutkują natychmiastową dyskwalifikacją.
2.8. Dopuszczalne jest korzystanie z magnezji i talku.
2.9. Kategorycznie zabrania się używania specjalistycznych klejów wzmacniających uchwyt oraz różnego rodzaju oliwek ułatwiających wciąganie sztangi po nogach podczas martwego ciągu.
2.10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kontuzję poniesione przez zawodników.
2.11. Jeżeli sprzęt sportowy zostanie uszkodzony zawodnicy zobowiązani są zgłosić to organizatorowi. Zawodnicy ponoszą pełną odpowiedzialność za uszkodzenia sprzętu lub wyposażenia hali itp., z którego korzystali w nieodpowiedni sposób .

3. PRZEPISY MARTWEGO CIĄGU W PARACH
3.1. Zawodnicy stają twarzą do frontu pomostu ze sztangą leżącą przed stopami, następnie chwytają gryf dowolnym chwytem obiema rękami i podnoszą sztangą do wyprostowanej pozycji. Po ustabilizowaniu pozycji, zawodnicy, czekają na komendę sędziego: „opuść”. Po otrzymaniu tej komendy należy sztangę odłożyć. W pozycji końcowej (w momencie podniesienia sztangi) kolana powinny być zablokowane, plecy proste, a barki odciągnięte do tyłu. Jeżeli zawodnicy nie osiągnęli zakładanej pozycji końcowej podejście jest spalone. Jeżeli zawodnicy zamiast opuszczania sztangi na pomost wypuszczą ją z rąk nie zaliczają podejścia. Delikatne „wózkowanie” będzie dopuszczane. Mocne „wózkowanie” i opieranie sztangi na udach powoduje niezaliczenie boju. Zabronione jest opieranie sztangi na kolanach z jednoczesnym obniżaniem bioder tak jak do przysiadu, by następnie z tej pozycji wciągać sztangę.
3.2. Ze względu na specyfikę konkurencji podejścia można zgłaszać w formie wielokrotności liczby „5” od co najmniej 30 kg (np. 30 kg, 105 kg, 225 kg, 350 kg; zgłoszenia ciężarów z „połówkami” nie będą przyjmowane np. 37,5 kg, 107,5kg, 222,5 kg itd).
3.3. W trzeciej rundzie martwego ciągu dozwolona jest dwukrotna zmiana ciężaru. Ciężar może być zwiększony lub zmniejszony w stosunku do poprzednio zgłoszonego na trzecie podejście. Jednakże jest to tylko wtedy dozwolone, gdy zawodnicy nie zostali jeszcze wywołani do sztangi o ciężarze zgłoszonym poprzednio.
3.4. Jeżeli pierwsze podejście zostanie spalone zawodnicy mogą obniżyć ciężar w drugim podejściu, ale tym samym rezygnują z podejścia trzeciego.
3.5. Każdej parze przysługują trzy podejścia. W wyjątkowych sytuacjach (np. źle nałożony ciężar) zawodnicy mogą otrzymać dodatkowe podejście.
3.6. Zawodnicy na wykonanie podejścia mają 60 sekund. Po tym czasie podejście jest spalone.
3.7. Trzy spalone podejścia oznaczają nieklasyfikowanie.
3.8. Najwyższy zaliczony ciężar jest mnożony przez odpowiednią wartość współczynnika Wilks’a co stanowi wynik decydujący o klasyfikacji.

4. ORGANIZATOR
4.1. Zastrzega sobie prawo do modyfikacji niniejszego regulaminu.
4.2. Decyzje sporne zawsze rozstrzygane są decyzją organizatora.

5. NAGRODY
5.1. Wysokość nagród finansowych wyznaczana jest wg. kategorii w opisie konkretnego wydarzenia w systemie LOGinLAB.
5.2. W niektórych wydarzeniach obowiązują nagrody finansowe lub rzeczowe za wygrane konkurencje.
5.3. Nagrody finansowe zostaną wypłacone na rachunek bankowy przekazany przez zwycięzcę.
5.4. Nagrody rzeczowe zostaną odebrane przez zwycięzców z miejsca imprezy, lub przesłane drogą pocztową na wskazany adres.
5.5. Wypłacanie nagród może wynieść do 90 dni od zakończenia wydarzenia, związane jest to z wypłacaniem środków przez Urząd Miasta i Gminy i związane z tym procedury.

--------------------------------------------------------------
OŚWIADCZENIE.

Ja niżej podpisany - ……………………………………, ur. …………………. oświadczam, że: jestem zdrowy, brak jest przeciwwskazań, żebym uprawiał jakikolwiek rodzaj ćwiczeń, a także nie posiadam żadnych kontuzji, które wykluczałyby moją osobę z podejmowania aktywności fizycznej. Powyższe potwierdzone zostało przez lekarza, u którego uzyskałem również wiedzę w zakresie uprawiania treningów funkcjonalnych na wysokiej intensywności. W związku z czym jestem świadom ryzyka i zagrożeń związanych z wykonywaniem ćwiczeń w ramach w/w treningów. Zdaję sobie sprawę z tego, że treningi na wysokiej intensywności mogą wiązać się ze skrajnym wyczerpaniem organizmu, i mogą doprowadzić do spowodowania kontuzji lub nawet utraty życia. Obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania środków niedozwolonych. W sposób dobrowolny decyduję się na udział w zawodach i rodzaj wykonywanych treningów oraz ich przebieg. Potrafię sam racjonalnie oraz odpowiednio do moich możliwości i umiejętności, dostosować rodzaj i wielkość obciążenia. W związku z czym w razie jakichkolwiek niepożądanych objawów (występujących w trakcie treningu lub też po nim), zobowiązuję się zaprzestać wykonywania ćwiczeń do czasu uzyskania zgody odpowiedniego lekarza. W przypadku utajnienia przed lekarzem dopuszczającym do zawodów LOGinLAB. chorób mających wpływ na bezpieczeństwo ćwiczącego, w razie wypadku winę ponosi uczestnik. O powyższym zobowiązuję się poinformować Organizatorów zawodów.
Ponadto oświadczam, że jestem ubezpieczony (w tym również od następstw nieszczęśliwych wypadków), a w razie powstania u mnie jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu, nie będę wnosił roszczeń przeciwko Organizatorom zawodów.
Wyrażam zgodę na umieszczenie, gromadzenie i przetwarzanie moich danych osobowych w bazie danych, portalach społecznościowych i stronie internetowej wynikających z potrzeb zawodów LOGinLAB.
Jednocześnie oświadczam, iż zostałem zaznajomiony z zasadami LOGinLAB, a także z zasadami korzystania z obiektów i sprzętu. Dla własnego bezpieczeństwa zobowiązuję się do przestrzegania regulaminu zawodów. Powyższe w pełni akceptuję i nie wnoszę żadnych zastrzeżeń. Ponadto zobowiązuję się w sposób terminowy regulować opłaty za uczestnictwo w zawodach.

…………………………………………
Miejscowość, data i czytelny podpisZmieniony przez - W Z O R EK w dniu 5/13/2019 9:58:35 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
KONTAKT
Szczepan Zimmermann
Organizatora zawodów LOGinLAB. URSUS Dobule DeadLift Competition
Tel. 663-993-955
e-mail: trojboj@loginlab.eu

Kamil Filipiak
Organizatora zawodów LOGinLAB. URSUS Dobule DeadLift Competition
LOGinLAB.team
Tel. 724-020-983
e-mail: trojboj@loginlab.eu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
Ze strony organizatora

Ze względu na dużą ilość wolnych miejsc na nasze zawody przedłużamy termin zgłoszeń do 1 lipca.
Zgłoszenia do zawodów odbywają się poprzez formularz na stronie:
https://competitions.loginlab.eu/…/URSUS_Double_DeadLift_Co…

Jednocześnie czekamy na info od marki HES odnośnie sztangi jaką mają dla was przygotować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
Ze strony organizatora

Pozostał okrągły tydzień na zgłoszenia w naszych zawodach ! 1 lipca zamykamy listę startujących dlatego nie zwlekajcie.

Przy okazji publikujemy film jaki dostaliśmy od zawodników przygotowujących się do naszych zmagań w podwójnym martwym ciągu. Czerstwe, mocne chopoki, ale ciągną w paskach, więc niestety się nie liczy...

Do zobaczenia 14 lipca w Krotoszynie !...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
Dziś 1 lipca, więc ostatni gwizdek aby się zapisać na podwójne ciągi !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
Ze strony organizatora

Pozostał tydzień do zawodów, pora więc na garść potrzebnych informacji.

-Do zawodów zgłosiło się łącznie 15 par w trzech kategoriach - po 5 w kat OPEN Kobiet, Mężczyzn -180 oraz Mężczyzn -210.

-Postanowiliśmy urozmaicić zmagania zwiększając liczbę podejść z 3 na 4!

-Zmiany zachodzą także w programie zawodów:
8.00-10.00 - ważenie wszystkich zgłoszonych par
10.30 - Start wszystkich par ( w jednej grupie) *
11.30-12.00 Przewidywane zakończenie startów
12.30-13.00 Dekoracje i zakończenie zawodów

-Powyższe zmiany odnoszą się do poszczególnych punktów regulaminu: 1.6, 1.8, 1.15, 3.3, 3.4, 3.5, 3.7.

-Rzutem na taśmę jednak udało nam się zgłosić jeszcze jeden team męski w kategorii -210kg... Więc Kamil ze Szczepanem może coś tam dźwigną, a jeśli nie to chociaż sobie pokulają.

Przypominamy o zabraniu na ważenie wszystkich potrzebnych dokumentów wymienionych w regulaminie zawodów.
W razie pytań służymy pomocą. :)

Widzimy w niedzielę 14 lipca od godziny 8.00! ;)

*Prawdopodobnie starty zostaną jednak podzielone na 2 grupy.
- 10.30 Start Kobiet OPEN (z kilkuminutową przerwą po ostatnim podejściu każdej kolejki - aby wydłuzyć nieco czas na odpoczynek)
- około 11.00 start wszystkich mężczyzn z obu kategorii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
Ursus Double Deadlift Competition
Niedziela - 14.07.2019

Program zawodów:

8.00-10.00 Ważenie wszystkich zawodniczek i zawodników

10.30 Rozpoczęcie zawodów i start pierwszej grupy - Kobiety Open

około 11.00-11.15 start drugiej grupy - Mężczyźni -180kg oraz -210kg

około 12.00 przewidywany koniec startów i dekoracje

Grupa startowa I - Kobiety Open:
1. JBB: Ida Lis, Marika Zandecka
2. URSUSKI I: Oliwia Szulc, Agata Hendrysiak
3. UKS Sokół Krzywiń: Magdalena Szymkowiak, Klaudia Banaszak
4. URSUSKI II: Małgorzata Filipiak, Natalia Filipiak
5. Anabolic Fighters: Magdalena Pękacz, Kinga Pękała

Grupa startowa II - Mężczyźni -180 oraz -210kg

-180
1. Sportatut Krobia I: Sławomir Mendyka, Kacper Linkowski
2. Sportatut Krobia II: Mateusz Andrzejewski, Konrad Czwojda
3. BADCREW: Tomasz Kuca, Jonasz Pługowski
4. Szalone barki: Maciej Zmudziński, Maciej Rzanny
5. RUFIAN JANKOWO I: Krzysztof Kośmiński, Konrad Kondzierski

-210
6. CrossFit Zatoka: Krzysztof Bajera, Jacek Beczkowski
7. GRUZIO: Paweł Gruszecki, Łukasz Nizio
8. RUFIAN JANKOWO II: Mariusz Rufkiewicz, Mateusz Rufkiewicz
9. Anabolic Fighters: Dawid Perenc, Jakub Sarnicki
10. MOCARNE URSUSY: Kamil Filipiak, Szczepan Zimmermann

Hala na której odbywają się zawody jest zaadresowana przy ulicy Al. Powstańców Wlkp. 13, ale wjazd, parking i wejście znajduje się z drugiej strony. Na ulicy Koźmińskiej należy skręcić obok marketu Biedronka tak jak na załączonym zdjęciu i dalej prosto. Należy przy tym pamiętać, że droga od strony rynku do biedronki jest jednokierunkowa!

Do zobaczenia na miejscu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
Mapa dojazdu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1625 Napisanych postów 16047 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 263665
Ze strony organizatora

Hala zawodów URSUS Double Deadlift już prawie gotowa! Dzięki HES Wrocław za zapewnienie sprzętu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 677 Napisanych postów 14818 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288719
W oczekiwaniu na zawodników i rozpoczęcia zawodów.

gregorterm

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sport Festival w Gminie Pieńsk w Sportach Siłowych - Pieńsk 18.05.2019 r.

Zestaw 1