SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dosłownie od A do Z

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1663

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 0
Witam...
mam do Was prośbę..otóz chciałbym zacząć się bawić w takie..salta, fiflaki itp. :P
bardzo mi się to spodobało i chciałbym sam takie rzeczy wyprawiać :D
no ale ... od czego zacząć??
może najpierw określe swoją sytuację...
otóż mam 13 lat (jestem wysportowany) i uczestnicze w zajęciach sportowych...
niestety z tego co wiem w moim mieście nie ma jakiejś grupy ćwiczącej takie... "bajery"
raczej kiepsko stoje i chodze na rekach,a sprężynka już prawie mi się udaje...

no ale cóż...od czegoś trzeba zacząć :P

i właśnie po to założyłmten temat-żebyście mi napisali czego trzeba się po kolei nauczyć...
wystarczy mi 1 post ale KONKRETNY
wiem,że powinienem umiec zrobić mostek ze stojącej pozytcji (ćwicze to)
ale co dalej?
zamierzam się nauczyć salt, fiflaków i 1 dla mnie najważniejszej rzeczy-fiflaka od drzewa bądź ściany...

zależy mi na tym żebyście napisali mi po kolei jakich trików i pozycji mam się nauczyć :D

czekam na Wasze pomysły....

p.s. i jeszcze 1 ... mam nadzieję, że to nie jest za późno żeby się uczyć takch rzeczy... :?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8038
Siema, uprawiam ten sport sporo czasu i mam jakieś doświadczenie ... Widzę że zależy ci na czyjejś pomocy ... Pierwszym krokiem jaki powinieneś podjąć jest wynajęcie małej sali gimnastycznej w szkole (porozmawiaj z dyrektorem , napisz pozwolenie od rodziców itp.). Jeżeli nie uda ci się wynająć miejsca do ćwiczeń, to masz problem ;/.

Akrobatyka jak zapewne wiesz jest sportem kontuzyjnym , przed każdym treningiem powinieneś robić dokładną rozgrzewkę z elementami rozciągania. Ściągacze na kolana i kostki przy tym sporcie są bardzo pomocne, zmniejszają szanse na złapanie kontuzji.

Gdy zaczynałem przygodę z tym sportem, doszedłem do wzniosku że należy ćwiczyć jeden trick do skutku . Nie zleży odpuszczać nauki danego salta gdy nie umiemy go w 100%.

Powinieneś zacząć od nauki front flipa (salta do przodu) bądz back flipa (salto do tyłu).
1.FRONT FILIP (SALO WPRZÓD) – salto jest stosunkowo łatwe . Musisz się rozpędzić przy wybiciu stosujesz technikę „blockingu” czyli stopy wysuwasz lekko przed siebie. Wybijasz się w górę, gdy osiągniesz maksymalną wysokość prostymi rękami w łokciach robisz wymach. By ułatwić rotację ręce po wymachu lądują na kolanach. Po wielu próbach sam dojdziesz kiedy puścić kolana i przejść do fazy lądowania.
2.BACK FLIP (SALTO W TYŁ) – salto wykonuje się ze stania. Trzymasz ręce proste łokciach przed sobą energicznie przechodzisz do pozycji ”małysza” (nogi ugięte w kolanach , ręce proste z tyłu). Robisz energiczny wymach wybijasz się do góry (ręce ciągniesz do głowy) gdy nabierzesz wysokości ręce wracasz i blokujesz kolana (chwytasz pod kolana). Po wielu próbach sam dojdziesz kiedy puścić kolana i przejść do fazy lądowania.

NAPISAŁEM TO W CELACH EDUKACYJNYCH :p NIE BIORĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA OSOBY KORZYSTAJĄCE Z MOICH PORAD

****Jestem Tuu****

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 0
okej - wielkie dzięki...
a teraz pytanie...czy sądzisz, że powinienem zaczynać od salta??
wiesz..ja dopiero początkujący i jeszcze nawet nie widziałem żeby to ktoś robił przy mnie na żywo ;/
a i jeszcze 1 (żebym do końca życia zapamiętał i był pewny)

salto; bez używania rąk
fiflak; z rękami

p.s. sala gimnastyczna...mam drabinke, materace itp. więc raczej sobie poradze...
mam nadzieję, że tak :P

Zmieniony przez - Axels_PL w dniu 2006-11-30 22:20:16

Zmieniony przez - Axels_PL w dniu 2006-11-30 22:35:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 409 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8038
http://www.bttg.net-zen.com/forum/portal.php?page=3
http://www.bttg.net-zen.com/forum/portal.php?page=6

wystarczy 15 min z wyszukiwarką i głową na karku ;)

****Jestem Tuu****

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brutalność w grach zespołowych

Następny temat

Kicks in Full Swing...

NutLove