SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradzcie na co sie zdecydowac

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1331

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 422
Witam

Chcialbym prosic Was jakos napewno bardziej doswiadczonych niz ja o rade. Chcialbym zaczac ternowac sztuke walki. Nie chodzi mi o lazenie po ulicy i lanie sie ze wszystkimi bo na to to ja za stary jestem. Chcodzi mi glownie o nabranie kondycji(bo ta jest w tragicznym stanie), zrzucenie baru klilogramow(nawet spora ilosc kilogramow bo sie upaslem strasznie). Wszystko to wiaze sie oczywiscie z lepszym samopoczuciem. Wazne jest tez oczywiscie zeby, dalo to tez efekty i czegos bym sie chcial tez nauczyc. Kieyds przez pol roku chodzilem na kicka i tez teraz mysle o kickboxingu. Jednak jak joz wspominalem chodzi mi glownie o kondyche i poprawienie sylwetki. Chcialbym zeby ta sztuka walki laczyla duzo elementow kickboxingu czyli kopniecia i sojka ale rowniez roznego rodzaju chwyty trzymania czy duszenia. Czyli taka praktycza ktora zda ekzamin roaniez podczas obrony na ulicy. Mje warunki to 24 lata 174 cm wzrosu przy 90 kg wagi? da sie cos z tym zrobic wogole? prosze o rady.

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Ranking TOP10 spalaczy tłuszczu

Chcesz wspomóc walkę z niechcianym tłuszczem? Zastanawiasz się jaki produkt wybrać?

Zobacz ranking
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 396 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8692
NO ja CI polecam Muay Thai.. kondycja się wyrobi tam..oj tak... spalisz tłuszczyk też raczej. lecz jest to tylko uderzane bez grapplingu.

Jak nie umarłeś to jesteś zdrowy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No zdaje sobie sprawe i wlasnie mysle o KB lub MT. nie wiem czy dobrze mysle ale najpierw trzeba wypracowac sobie styl bazowy i wtym sie dobrze czuc i ogarniac a z czasem mozna uzupelniac o inne techniki. Tylko zastanawia mnei tez sprawa mojej nadwagi bo mam dobre 15 kg za duzo. Wiem ze wszystko sprawa zawzieci i jest do zrobienia ale mysle tez o tym czy nie zaczekac i nie sprobowac zbic wage a potem ruszyc? A propo czy w MT sa kopniecia na glowe i uderzenia piesciami jak w KB czy tam tylko kolana i lokcie. Ktora z tych technik lepsza(jesli jes taki pojecie)na bazowy styl wedlog was?I od ktorej lepiej zaczac(czyli nauka rownowagi koordynacji)?

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 390 Napisanych postów 3444 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18326
Nie masz na co czekać. Im szybciej pojdziesz na trening tym szybciej zrzucisz wage. Dorzuc termogeniki, nie jedz slodyczy, wcinaj kurczaka z ryzem, ryby , warzywa i owoce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 8680 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31712
Sasza jeżeli chodzi o wspomniany przez Ciebie arsenał technik, to MMA/vale tudo, sambo, jeet kune do. Rzuty i dźwignie obok technik uderzanych masz jeszcze w muay boran, ale może być problem ze znalezieniem szkoły. Generalnie dla samoobrony i kondycji sprawdzi się niemal każdy styl.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ale nie mal kazdy z tych ktore wymieniles czy KB i MT nad ktorymi sie zastanawiam tez:)

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21094
Sam nie wiesz czego chcesz jesli chodzi Ci o poprawienie kondycj i sylwetki to style uderzane wystarcza. A po co Ci styl bazowy dla kondycji?
Piszesz o duszenich i dzwigniach a to sa zaawansowane umiejetnosci walki.
Zacznij od najprostrzych rzeczy zapisz sie na kick czy MT, zacznij biegac pozniej wprowadz diete a nie od razu wszystko naraz.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
No i o to mi chodzilo. Konkretnie. Mam nadziej tylko ze sie znasz na tym;P

Pozdrawiam

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
A i jeszcze jedno. warszawiacy napiszcie gdzie oprocz serafina warto trenowac Muay Thai.

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2211
Jesli chodzi o duszenia i chwyty to najlepiej BJJ, Judo, Zapasy.

Stójkę to Muay Thai, kickboxing, box.

Jeżeli chcesz parter+stójkę to proponuje MMA.

A propo czy w MT sa kopniecia na glowe i uderzenia piesciami jak w KB czy tam tylko kolana i lokcie.

są też uderzenia pieściami i kopnięcia na głowę.

Ktora z tych technik lepsza(jesli jes taki pojecie)na bazowy styl wedlog was?I od ktorej lepiej zaczac(czyli nauka rownowagi koordynacji)?

Ja porponuje MT ale przejdź sie do klubu i sam zobacz.

Zmieniony przez - gr4nat w dniu 2007-08-23 21:40:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 132 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1223
Ja bym sie zastanowił nie tyle nad sztuką walki tylko czy dany klub jest dobry czy sa wymagajace treningi ile razy w tygodniu i ich intensywność + ewentualne zawody
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak jest ktoś z Kielc niech podzieli się wiedzą

Następny temat

dosyc banalne pytanie

FuckBaton