SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradzanie w odchudzaniu

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2775

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

71 kg

Wzrost

190

Staż treningowy

1 miesiąc

Obwód pasa

70 cm

Obwód klatki piersiowej

90 cm

Obwód uda

53

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Rowerek , ćwiczenia , rozciągania , duży ruch w ciągu dnia

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

nic

Stan zdrowia

Bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

Rowerek , basen , ćwiczenia rozciągające , pomki , bruszki itp

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

nic

Wrażliwość na stymulanty

żadna

Możliwosci finansowe

100-200 zł

Cel/problem/opis

Chcę schudnąć z nóg oraz wyrzeźbić mięśnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Cel: schudnąć z nóg (uda/łydki/biodra)oraz wyrzeźbić w miarę ciało
To mój drugi temat i chciałbym się w nim poradzić, mam parę pytań otóż:
1.Ćwiczę rano 60 min dziennie na rowerku na czczo czy mam oprócz tego wykonywać inne ćwiczenia aby schudnąć?
2.Na razie ćwiczenia dodatkowe jakie wykonuje to 50 brzuszków po rowerku oraz 50 pompek i 50 przysiadów przed. Czy aby wyrzeźbić brzuch mogę do tego dodać AW6
3.Czy możecie ułożyć mi dietę i napisać ile dziennie mam zjadać kalorii? Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie to wyszło mi aż 3300.

Wyjaśnienie : chcę wyglądać chudo i tylko takie coś będzie mnie zadowalać. Co do brzucha chodzi mi o to aby był widoczny 6 pak, nie chce być napompowany. Nie przyślę zdjęć bo chwilowo nie mam aparatu ale na brzuchu tłuszczu prawie w ogóle nie posiadam przed posiłkiem rano widać mięśnie tzw(6pak) ale chcę aby był cały czas widoczny.


Ćwiczenia codziennie :
Rowerek rano na czczo 60 min
50 pompek
50 brzuszków
50 przysiadów
+ rozciąganie

Wiek: 17 lat
Wzrost: 189-190 cm
Waga: 71 kg
Klatka 90 cm
Nad pępkiem 70 cm ( najwęższe miejsce )
Biodra 91 cm
Uda 53 cm
Łydki 40 cm

Posiłki jadam w regularnych porach:
10 - śniadanie
13 - 2 śniadanie
16 - obiad
19 - podwieczorek
21.30 - kolacja

Współczynnik BMR 1901.13
Aby utrzymać wagę Kalorie 3279.45
Węglowodany 55% 1803.7kcal = 450.93gram
Białko 15%% 491.92kcal = 122.98gram
Tluszcz 30% 983.83kcal = 109.31gram
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
1.Ćwiczę rano 60 min dziennie na rowerku na czczo czy mam oprócz tego wykonywać inne ćwiczenia aby schudnąć?
>>Jeśli chcesz tylko schudnąć to tak jeśli chcesz jeszcze zdobyć jakieś mięśnie to dorzuć trening domatora
2.Na razie ćwiczenia dodatkowe jakie wykonuje to 50 brzuszków po rowerku oraz 50 pompek i 50 przysiadów przed. Czy aby wyrzeźbić brzuch mogę do tego dodać AW6
>>Nie
3.Czy możecie ułożyć mi dietę i napisać ile dziennie mam zjadać kalorii? Jeżeli chodzi o zapotrzebowanie to wyszło mi aż 3300.
>> Nie możemy musisz to zrobić sam Daj 3000 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 740 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17248
Żeby mieć dobrze widoczne mięśnia brzucha to trzeba je dobrze rozbudować ,a jak przy 70kg i wzroście 190 cm masz "6pak" to proponuje obejrzeć zdjęcia prawdziwych brzuszków u facetów, którzy ćwiczą i skonfrontować to co zobaczysz na zdjęcia z tym co jest w lustrze. 'Wyjaśnienie : chcę wyglądać chudo i tylko takie coś będzie mnie zadowalać' - przy tym wzroście i wadze musisz wyglądać JUŻ strasznie chudo.

to nie szkło jest ostre, to ludzka wyobraźnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jesteś pewien, że dobrze się mierzysz? 40 cm w łydce i 50 cm w udzie?

Dodatkowo: jesteś pewien, że nie masz problemów z hormonami? Zazwyczaj u mężczyzn tłuszcz z brzucha schodzi na końcu, rzadko kiedy problemem są "tłuste" uda i łydki.

Jeżeli rano "widzisz" kaloryfer, a w trakcie dnia już nie, to może wystarczyłoby ograniczyć bogatą sól przetworzoną żywność? Też byłbym skłonny raczej zbudować mięśnie brzucha za pomocą treningu siłowego, niż pozbywać się resztek tłuszczu- prawdopodobnie nie tu leży problem.

Kolejną rzeczą jest bezsens wykonywania codziennych, godzinnych aerobów na czczo. Warto byłoby zainteresować się normalnym treningiem siłowym, bo to jednak podstawa dobrze zbudowanej sylwetki.

Żeby ułożyć dietę i wrzucić ją do oceny, wystarczy że poczytasz popodwieszane posty.

Z chęcią zobaczyłbym zdjęcia, bo na forum jest kilku chłopaków po/w trakcie anoreksji- niewinne złego początki.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-06-29 19:46:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Wiem że wyglądam strasznie chudo bo każdy mi to mówi ale w tym sęk że brzuch mam chudy jak i górę ciała a nogi grubsze. Tak dobrze mierzę łydka-40 / Udo-50 , to dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
50 cm w udzie? 70 to byłoby dużo.

Rozwiązanie- dopakować na górze. Pójdzie dużo szybciej i łatwiej, niż dopalanie resztek tłuszczu. A do tego efekt wizualny będzie dużo lepszy; po co celować w sylwetkę więźnia z Oświęcimia, jak można mieć wysportowaną sylwetkę? (Bez obawy, bez sterydów nawet nie zbliżysz się do wyglądu Mr Olympii)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 740 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17248
Dokładnie jak mówi pandarek. A swoją drogą - cholernie dziwnie musi wyglądać 50 cm uda przy 40 cm łydki. Ja u siebie mam około 66 cm w udzie i około 42 łydki i jest w miarę ok, ale takie udko 50 cmowe musi strasznie ginąć jak patrzy się na całokształt.

to nie szkło jest ostre, to ludzka wyobraźnia.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiaj wieczorem wrzucę dietę jaką chcę stosować (trochę poczytałem i rozkminiałem co i jak) jeżeli byście mogli to ocenicie i jeżeli będzie coś do poprawy to poprawicie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Pandarek

Co masz na myśli : "Czy nie masz coś z hormonami?" czy coś może być z nimi nie tak? Mam iść na jakieś badania? Proszę o odp. dzisiaj spróbuje napisać dietę (na razie jestem na wyjeździe i nie mam jak).

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie widziałem zdjęć, dla tego nie wiem na ile "tłuste łydki i uda" są sprawą psychiki, a na ile endokrynologi. Jeżeli masz widoczną kratę, a otłuszczone nogi, to możesz mieć zaburzony poziom estrogenów do androgenów i wysoki kortyzol. Na 99 % jednak z układem hormonalnym wszystko jest ok, tylko zrobiłeś z igły widły z tym otłuszczeniem

A dietę ocenimy jak wrzucisz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan i Dieta

Następny temat

Problem nie rosne.

WHEY premium