SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Doradźcie studentowi!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 878

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
Witajcie! :)
Sprawa wygląda tak: Jestem studentem, 3/4 dnia przesiaduję na uczelni, posiłki jadam nieregularnie. Ciekawym jest, iż przez studia zmieniły się totalnie moje nawyki żywieniowe. Potrafię zjeść lekki obiad w ciągu całego dnia i nic więcej.

Mam 20 lat, 188 cm i 81 kg. Kiedyś byłem bardzo aktywny fizycznie, dziś nie mam na to niestety w ogóle czasu. Tak więc przeszkadza mi mój brzuch i lekka oponka - chciałbym coś z tym zrobić.

Dziwi mnie, że jedząc bardzo mało nie widzę właściwie dodatkowo żadnych efektów odchudzenia. Możecie mi coś doradzić? Jestem skłonny znaleźć czas na wyjsćia na kosza i ew. jakieś bieganie wczesnym rankiem. Ćwiczenia na brzuch również mile widziane, nie wiem tylko kompletnie jakie. Czy to (i w jakich ilościach) oraz może zmieniona "dieta" są w stanie dać jakieś efekty?

Aha, i jeszcze jedna sprawa. Nie ciężko się domyślić, że piję dużo piwa ;) Natomiast jestem w stanie zastąpić je wódką czy whiskey - dodatkowo w mniejszych ilościach.

Problem nietypowy, wiem. Może ma szansę stanowić dla Was pewne wyzwanie. Później stanowić będzie dla mnie - realizacja Waszych porad...

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 81

Wzrost: 188

Obwód klatki: ?

Obwód ramienia: ?

Obwód talii: ?

Obwód uda: ?

Obwód łydki: ?

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: ?

Aktywność w ciągu dnia: szkoła

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: kosz, bieganie - w zamiarach

Odżywianie: Lubię praktycznie wszystko, jako student mam ograniczony dostęp i fundusze na niektóre produkty żywnościowe.

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: -

Stan zdrowia: B. dobry. Papierosy jedynie osłabiają kondycję.

Preferowane formy aktywności fizycznej: kosz,bieganie,ćw w domu

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: raczej nie

Stosowane wcześniej diety: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
Niestety wcale fakt iż jesz mniej , nie znaczy że będzie lepiej to wpływało na redukcję. Błędne myślenie. Metabolizm już się dostosował do ilości pożywienia i to mu starcza.

Dziwna sprawa, bo ja akurat też studiuje i mam o wiele więcej wolnego czasu niż w LO. I też dziwi mnie fakt, że nie znajdziesz 1 godziny dziennie na trening . . . Wystarczy tylko troche samodyscypliny.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
Widzisz... moje zajęcia są tak rozłożone, iż przesiaduje na uczelni od 8 do 20 ... Co prawda, z "okienkami", owszem. Jednakże biorąc pod uwagę to, że z uczelni do miejsca mojego zamieszkania mam 1,15 h to okres LO był sielanką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8
... tak więc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Tak więc co? :)
Skoro masz okienka to w posiłkach oddalonych w miarę regularnie nie widzę problemu - wystarczą pojemniki na posiłki.
Jeśli chodzi o treningi to już musisz sam zadbać. Okienko oznacza prawdopodobnie 2,5h wolnego czasu, przynajmniej tak jest u mnie. To wystarczająco dużo by wyskoczyć na siłownię/basen/cokolwiek.
Pytasz o alkohol - lepiej jest upić się wódką, niż tę samą ilość czystego alokoholu dostarczyć przez piwo, ale jeśli regularnie pijasz to efekty redukcji fantastyczne nie będą. Twój bf prawdopodobnie wysoki nie jest, BMI masz niemal idealne. By zejść dużo niżej potrzeba sporo wysiłku i wyrzeczeń.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta: Pytanie ? ? ?

Następny temat

Dieta początkującego 15 latka ;-)

WHEY premium