SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dopiero zaczynam_prosze o ocene

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 526
prosze o ocene diety i porade w sprawie treningu. Od 6 do 17 mnie nie ma - praca, powiedzmy ze na wpol fizyczna bo sporo tam biegam. Do dyspozycji mam stepper w domu, przymierzam sie kupna biezni soon (a moze orbiterek??? - z tym ze ja uwielbiam biegac!).Weekend mam caly do dyspozycji. Kiedy i w jaki sposob mam cwiczyc?
Buszowalam troche po forum (ale od razu zastrzegam ze jestem tu PIERWSZY raz! :) ) i ulozylam diete, czy moglby ktos ja ocenic?
Jeszcze jeden problem - odnosnie diety wlasnie - jak mam ulozyc godziny posilkow???? wstaje 5:30, przerwa 10 minutowa w pracy o 9:00, lunch (45 min) o 11.15, kolejna przerwa 10 min o 14:00, w domu jestem o 17:00.Padam do lozka ok 21.30-22(to jest max., nie wstane na drugi dzien jak pojde spac pozniej). Mam problem z tymi ostatnimi posilkami...

ok - dieta:
5:00 jajko, pomidor, woda z cytryna

9:00 jogurt 150 g, 1 lyzka otrab pszennych, 1 lyzka siemienia lnianego

11:15 gotowane brokuly, tunczyk, pestki slonecznika (albo orzechy wloskie, albo pestki dyni)

14:00 jogurt naturalny 150 g, owoc(??), 1 lyzka siemienia lnianego, papryka (2 krazki))

17:00 ryba gotowana albo grillowana, pomidor, salata, ogorek

trening

19:00 (po treningu) kasza 3-4 lyzki, ogorek, pomidor, papryka zielona i zolta (4 krazki)

20:30 jogurt naturalny 150 g



Płeć: Kobieta

Wiek: 28

Waga: 57

Wzrost: 164

Obwód klatki: 88

Obwód ramienia: 27

Obwód talii: 68

Obwód uda: 52

Obwód łydki: 33

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 15

Aktywność w ciągu dnia: praca na wpol biegana od 7 do 16

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: codziennie cwicze w domu(stepper),jak tylko zrobi sie cieplo: rower i biegi. w weekendy cwicze w domu (zima), plus dluuugie spacery. od za miesiac mam karnet do klubu sportowego

Odżywianie: jestem WEGETARIANKA, uwielbiam wszystkie warzywa, nabial w kazdej postaci, ryby i skorupiaki, owoce

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie moge smazonych potraw, cebuli, chleba, mleka

Stan zdrowia: dolegliwosci hormonalne (diety!), zespol jelita wrazliwego

Preferowane formy aktywności fizycznej: od pon do pt moge cwiczyc po 18, weekend wlasciwie caly (o ile nie padne)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: tylko witaminy

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: odchudzajace czyli na dluzsza mete niedzialajace a szkodzace(glodowki, owocowe..)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
1. Na forum i nie tylko spotkalam sie z opiniami, ze nie nalezy dopuscic do uczucia glodu; dlaczego? co takiego wtedy sie dzieje z organizmem?
sama mozesz zauwazyc zwykle rzucamy sie na jedzenie jakie znajdzie sie pod reka, poziom cukru jest mocno zachwiany, mamy wiec duza ochote na niezdrowe produkty, nie kontrolujemy sie, tym samym zjadamy wiecej kalorii

2. Na sniadanie wedle mojej diety polykam jajko, czym moge je ewentualnie zastapic?
ja jem kuraka lub rybe niektrym wydaje sie to dziwne, wiec nie musisz brac ze mnie przykladu
mozna jesc np. twarog na osto/slodko z warzywami i orzechami
jest duzo kombinacji

3. I jeszcze jedno - Ty napisales, ze ww tylko okolotreningowo, a czytalam tez watki, ze ww zmniejszac w miare uplywu dnia, w pewnych dietach byly ww na sniadanie (platki owsiane)
sa rozne opcje wybor nalezy do Ciebie, po prostu rozwiazanie tu proponowane na obecna chwile (i doswiadczenie modow) wydaje sie byc najefektywniejsze

pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 526
Aha, jeszcze jedno - strasznie duzo pije wody, niegazowanej i czerwonej i zielonej herbaty. Jak z kawa? Moge ja pic z mlekiem sojowym np?

Jak to jest z owocami?? Ja jestem od nich prawie uzalezniona - mam odstawic zupelnie czy moge niektore? Nie znosze bananow! jak wyglada sprawa z kiwi i jablkami?

Jestem wegetarianka wiec mam na tony soje i tofu w domu - ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 94344
dieta jest zla, bardzo zla poczytaj posty o diecie zbialnsowanej i 10 przykazan zywieniowych, mam nadzieje ze ryby,jaja i ser beda ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 526
dlaczego zla? czego za malo a czego za duzo?
czytalam o diecie zbilansowanej - jestem w lesie... pomocy!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 526
jaja i ryby jak najbardziej ok, gorzej z zoltym serem. Jak to bedzie wygladalo z feta 3% ( w 100g: b18, ww2, t3)?
gdzie mam zmienic?

ile to jest 10g orzechow? nie mam wagi i powoli sie zalamuje bo w jaki sposob mam to obliczyc, wywazyc... ehhh..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
czesc
najlepiej kupic wage przyda sie na pewno

poza tym w postach podwieszonych dzialu odzywianie byly oszacowania, co ile wazy (np. orzechy w szklance -ile ich jest -pcos tego typu), wiec poszukaj

nie bede sie rozpisywac bo duzo rzeczy masz w tym poscie (odpowiedzi): https://www.sfd.pl/pomocy:_-t310605.html

pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 526
ok - wielkie dzieki!!!!! juz tam pedze a po wage w takim razie jednak jutro pojade (jednak bo sie od kilku dni zastanawiam)

mam pytanie o trening - pisalam juz ze mam jedynie mozliwosc uskuteczniac wylewanie potu po 18. jak na razie w domu. stepper, bieznia, brzuszki i hantelki - wystarczy mi to? Jak to jest tak naprawde z ta bieznia??? juz tyle opinii czytalam ze sie w koncu pogubilam - da mi bieznia efekt calosciowy? uda mi sie wypuscic powietrze z tej cholernej oponki na brzuchu? :)
zwolnil mi sie strasznie metabolizm - waga stoi w miejscu :( Dlatego tak mi zalezy na pomocy w ulozeniu diety. No i nie ukrywajmy - 16 lat to ja tez nie mam. jeszcze o wlasnych silach zasuwam ,ale nie idzie juz tak latwo jak kiedys..
czy moge wrzucic jakas fasole / kasze np. quinoa przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
kasze przed treningiem jak najbardziej
mowa o treningu silowym

poczytaj tez
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm
https://www.sfd.pl/temat268582/

https://www.sfd.pl/Search.asp?wczym=tytul&search=FULL BODY WORKOUT

pzdr
probuj ulozyc diete i daj do oceny

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 526
Ha! A jak myslisz, co robie przez ostatnie 4 godziny?????? :) Tylko czytam, licze, waze na oko..... :)za chwile wysle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 526
ok - lece z dieta:
I. kaszka sniadaniowa (gotowy proszek, o tej porze troche sie spiesze. porcja ma 120kcal, b6/ww18/t2.6),jogurt naturalny, owoc

II. twarozek/jogurt naturalny, orzechy, siemie lniane, pestki slonecznika albo dyni

III. ryba, brokuly, pomidor

IV. pomidor, salata, ogorek, oliwki, ser feta 3%

V. quinoa 80g (kasza, b9.6/ww54.4/t4.8), ryba, ogorek, salata

trening

VI. jogurt naturalny albo tunczyk w wodzie

Problemem jest jak zauwazyles wyliczenie ilosci tuch produktow. Pomoz prosze bo juz nie mam sily... :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
to swietnie, pracuj dalej, nie musisz sie spieszyc, wazne, abys przyswoil wszystko i wyciagnal wnioski
pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocencie diete

Następny temat

Wyznaczanie optymalnego deficytu kalorycznego by Lyle McDonald

WHEY premium