SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dopasowanie suplementacji do rozkladu dnia

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Suplementuje sie aktualnie Cell Pumpem dwie porcje na dzien i WPC Kaizena dwie porcje na dzien (ok 25g na porcje). Do tego dorzucam w dni treningowe carbo biogenixa przed treningiem i carbo olimpa po. W dni treningowe dokladam Magnez i Cynk i czasem multiwitamine. Problemy na dole, najpierw o mnie.

Jestem raczej hardgainerem, aktualnie na masie. Waga 78, wzrost 182, wiek 26.

Rozklad dnia treningowego (posilki pisze mniej wiecej b/t/w/kcal):
06:00 Pobudka.
06:30 Posilek 2/1/30/136
09:30 Posilek 38/36/108/913
12:30 Przekaski niegrzeczne 9/23/46/427
13:30 WPC 19/1/1/99
15:00 Posilek 19/18/53/449
17:30 Obiad 40/50/70/918
19:45 Carbo Biogenix 0/0/47/186
20:00 Trening
21:30 Carbo Olimp 0/0/47/186
22:30 WPC 19/1/1/99

Suma: 146/130/409/3414
Suma na mase ciala: 1,9/1,7/5,2/43,8

W dni nietrenigowe to samo tylko bez carbo co daje:
Suma: 145/130/316/3042
Suma na mase ciala: 1,9/1,7/4,1/39,0

Rozklad treningow:
W poniedzialek, srode i piatek

Suplementacja:

Mg+Zn. Nie zauwazylem poprawy w wypoczeciu ani zmian w jakosci snu wiec uznalem ze nie mialem niedoborow. Dlatego ograniczylem spozycie do dni treningowych. Byc moze to efekt placebo ale kiedystam mialem problemy z zasnieciem po Mg+Zn dlatego jem w ciagu dnia. Moze lepiej brac w dzien po treningu a nie w dzien treningu?

Carbo: Po taurynie tez problemy ze snem. Cwicze przed snem wiec jest problem. Jezeli biore biogenixa (z 1g tauryny) przed treningiem czyli z 4h przed znem to wystarcza. Dlatego po treningu biore olimpa. Tu wlasciwie nie mam pytan. Chyba ze zmiany wynikna z innych punktow.

Cell Pump: Rano biore po tej kanapeczce, potem przed treningiem w tym samym czasie co carbo. W dni nietreningowe tez rano i potem po lub przed obiadem. Jak lepiej?

Bialko: W ciagu dnia na w miare pusty zoladek i przed snem. Po 25g.

Problemy:
Jestem glodny po treningu! (W ciagu dnia zreszta troche tez ). Wale carbo i bialko. Czy to wystarczy? Moze lepiej dac cala porcje bialka po treningu? Lecz wtedy bedzie ponad zalecana pojedyncza porcje. A moze jakos przed treningiem by wykorzystac lepiej aminokwasy? (W tym kaizenowskim jest sporo). Ogolnie malo sie znam na suplementacji, odzywianiu i biochemii, czy taki rozklad jest dobry czy trzeba pomiksowac? Co dzieje sie po treningu, czy wystarczy mi tego co dostarczam czy bedzie dzialo sie cos niekorzystnego?

Zmieniony przez - dzi w dniu 2007-01-05 16:02:16

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 267 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2569
Jak jestes glodny po treningu to wez na trening kanapke i po treningu zjedz ja i popij Carbo i WPC , pozniej na noc zapodaj WPC znowu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 932 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21109
Bialka nie dawaj po treningu. Carbo lub gainer. Diete sprawdzales, wszystko ok??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jaki to magnez i cynk i ile tego bierzesz?
jesli jestes glodny w ciągu dnia a nie odbije sie to jesli spożyjesz dodatkowy posilek lub zwiekszysz juz iostniejace to właśnie tak zrób.
jesli zrobiszwłaśnie tak to białko weź przed i po treningu- może byc nawet z carbo lub niedługo.
tauryne jeśli masz po niej problemy bierz odatkowo tylko przed treningiem/cp juz pewne jej ilosc zawiera więc dodatkowo nie bierz jej juz wiecej- poza wskazanym przeze mnie okresem/.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Nie chce jesc niepotrzebnych wegli a juz calkiem tluszczow na noc wiec czy napewno gainer bedzie dobry? Nie wspominajac o kanapkach.
Przypominam ze zaraz po treningu jest 50g carbo a gdzies godzine pozniej 25g WPC.

Co do diety to jest dosc kijowa. Pod wzgledem mikro i makroskladnikow znosna ale produkty nienajlepsze. Wg mojej oceny jednak stosunek bolu z nia zwiazenego do skladnikow jest dla mnie dobry

Magnez zwie sie MGB6 i zawiera 500mg mleczanu magnezu oraz 6mg witaminy B6. Cynk to Zincas Forte ktory ma Zincum hydroasparaginicum 150mg.

Tauryny w sumie w dni treningowe jest 3g (2 w CP i 1 w carbo biogenix) a w nietreningowe 2g. Problemow nie odczuwam jesli jest spozyta tak z 4h przed snem i tego pilnuje. Dlatego na potreningowe zakupilem carbo olimpa.

Jesli chodzi o jedzenie to chyba zwieksze ilosc w ciagu dnia, dojdzie cos w rodzaju posilku o 15 czyli dodatkowe 300-400 kcal. Pomysle jeszcze czy nie dac czegos mocniej bialkowego bo mam bialka troche na styk. Tak czy siak bialko z 13 wyrzucam a dodaje przed treningiem. Bialko na noc bez zmian.

Git? Others?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 267 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2569
No z tego co widac to ostatnie normalne jedzenie jesz o 5.30 a pozniej juz nic, po treningu mozesz smialo jesc, wydaje mi sie ze jestes glodny bo za malo jesz po prostu traktujesz odzywki jako posilek a twoj organizm potrzebuje mimo wszystko normalnego jedzenia, dlatego ponawiam moja wypowiedz , jakas kanapka po treningu zapita weglami i proteinami i do lozka to wpc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
BIALKO I CARBO MOŻESZBRAC SPOKOJNIE PRZED I PO TRENINGU jak napisałem wyżej.
co do "późnych " węgli i tłuszczy to racja- ale nigdzie nie namawiałem do takich "praktyk".
jedyne co -jesli jestes głodny póznym wieczorem to bialko- twarog/chudy/, tuńczyk itp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Dobra, wstepnie wpisuje sie w rady apokalipsy czyli jak napisalem powyzej.

XLMAN, sam glod mi nie przeszkadza, zastanawiam sie jedynie czy nie pale przez to za mocno miesnia w nocy. O godzinie 17:30 mam 1000kcal, potem kolejne 400 z carbo i po tej zmianie teraz bedzie 100 z bialek. Uwazasz ze 1500kcal od 17 do snu to za malo? Moj problem polega na tym ze musze zjesc 2h przed treningiem by uniknac problemow z "cisnieniem" na treningu oraz na tym ze nie moge zjesc posilku potreningowego bo natychmiast ide spac. Stad wlasnie wzial sie ten temat.

Chetnie poczytam opinie innych oczywiscie tez...

Zmieniony przez - dzi w dniu 2007-01-05 20:43:08

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 267 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2569
Problemy:
Jestem glodny po treningu! (W ciagu dnia zreszta troche tez ).

No ok to jak to nie jest twoj problem to ok.
A jak problem glodu chcesz rozwiazac suplementami to jest bardzo ok.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co wybrac?? prosze o pomoc

Następny temat

pytanie o stack tzn jaki o jakiej porze

WHEY premium